problem z dzieckiem sąsiadów

Witam,2,5 letnie dziecko sąsiadów bardzo często biega po mieszkaniu krzyczy w późnych godzinach wieczornych (po 22 nieraz po 23) przez co nie możemy z mężem spokojnie zasnąć, rozmowy i prośby nic nie dają. Mama dziecka nie pracuje i nie musi wstawać o 5 rano, ja niestety tak, co mogę zrobić? Sprawa w sądzie? Opieka społeczna?
popieram tę opinię 199 nie zgadzam się z tą opinią 138

Re: problem z dzieckiem sąsiadów

Dzieciar w nocy powinien spać a nie biegać po mieszkaniu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problem z dzieckiem sąsiadów

Dziaciar powinien o tej porze spać a nie biegać po mieszkaniu.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: problem z dzieckiem sąsiadów

Ja mam dziecko a nie słonia a skoro tak wypisujesz to pewnie te skargi ciebie tycza
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mam podobny problem z sąsiadami, co większość tutaj komentujących. Sąsiedzi z góry od rana do wieczora walą piętami w podłogę, ciągle coś przestawiają, walenie młotkiem czy używanie wiertarki ciągnie się już latami. Ile można remontować? Z kolei sąsiedzi z dołu mają dzieciaka, który chyba jest opętany. Od 5 rano, dzień w dzień, przez kilka godzin, czasami cały dzień, drze się, piszczy i biega tak głośno, że zagłusza nawet tych walących piętami z góry. Mam też sąsiadkę, która wystawia swojego kundla na balkon i potrafi szczekać bez wytchnienia po 14 godzin. Nie ważne, czy jest to noc, czy dzień. Ani jednym ani drugim nie zwróciłam uwagi, ponieważ mój mąż powstrzymuje mnie. Uważa, że rozmowa z ludźmi z IQ kamienia polnego nie przyniesie rezultatów, a wręcz przeciwnie - złośliwie mogą jeszcze bardziej hałasować. Mam już dosyć.... na dom nas nie stać, a marzę, żeby przeprowadzić się tam, gdzie będę miała święty spokój. Ludzie dorośli nawet z IQ kamienia polnego powinni zatrybić, że komuś mogę jednak przeszkadzać.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie na szczęście nie ma tego problemu bo mieszkamy w domu, ale doprowadzenie go do stanu użyteczności to była droga przez mękę. Obecnie nie ma tygodnia, aby się w domu coś nie zepsuło. Ostatnio były na przykład mrówki z wizytą... za to dzieciaki mają cały dom dla siebie, na szczęści nie skaczą o 22 po pokoju bo sama bym pewnie nie wytrzymała. 20 i idziemy spać bez dyskusji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokładnie ja mam takich samych chamów nad sobą od 7-miu lat którzy moje życie zamienili w piekło pozwalając g*wniarze na wszystko a mnie do cieżkiej choroby
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problem z dzieckiem sąsiadów

Ale masz problem ty chyba nie masz dzieci co
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12

Dokładnie. To samo jest z robieniem remontów późnymi wieczorami, nie każdy ma ochotę słuchać hałasu, każdy ma prawo odpocząć we własnym mieszkaniu itp.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestes cudownym czlowiekiem i pewnie jeszcze lepszym ojcem to naprawde super sprawa miec Cie za sasiada ale Ty jestes wyjatkiem od reguly
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problem z dzieckiem sąsiadów

Masz racje tez jestem za mam sasiadow z gory maja 1 dziecko i ono jezdzi jakas zabawka na plastikowych kolach slychac to tak jakby walizka ktos po chodniku jechal policja twierdzi ze to nie wykroczenie a wlasciciel mieszkania nas obwinia o nekanie jego lokatorow
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: problem z dzieckiem sąsiadów

Nie pitol głupot ja się męczę od 8 lat żadna próba rozmów nie dała rezultatów trzeba być istota rozumną a nie cwokiem żeby zrozumieć że nie mieszkasz sama i inni też potrzebują odrobiny spokoju o każdej porze dnia czy nocy . Trzeba być poprostu czlowiekiem
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Drodzy rodzice z nadpobudliwymi pociechami (sam mam dwóch synów 2 i 4 lata-straszne łobuzy). Nie rozumiem co takiego inni ludzie wam zrobili, że nie potraficie zrozumieć, że hałasy naszych pociech mogą doprowadzić innych do szału, nerwicy czy innych zaburzeń? Wstyd mi jako rodzic, przed innymi, że brak wam szacunku i empatii dla sąsiadów. Kto was tak wychował? Mieszkam w bloku, sąsiedzi z 4 stron i wiecie co? Nie skarżą się, bo zadbałem, żeby moje mieszkanie było odpowiednio wyciszone. Pod panelami odpowiedniej grubości podkład, na panele mata izolacyjna i najgrubsza wykładzina (miękka i przyjemna:)) Zasłony, poduszki, meble staraliśmy rozstawić przy ścianach, tak aby niwelowały hałas, Sąsiedzi z dołu nie słyszą nic, a dzieciaki mogą hulać. Ale tylko do 18-19, każdy chce odpocząć, ja, moja żona i sąsiedzi również. Bezstresowe wychowanie owszem, ale z zasadami. Klika godzin na placu zabaw, kiedy jest ciepło, sanki w zimie, intelektualne rozrywki kiedy pada deszcz. ADHD? Tak, na pewno (objawia się w około 6 roku życia), przyczyna? Prosta - "objawy podobne do zespołu nadpobudliwości psychoruchowej mogą występować u dzieci wychowywanych bez systemów zasad i konsekwencji"

Czytając komentarze typu "jak ci przeszkadza to się wyprowadź", zastanawiam się, czy właśnie tak chcieli wychować was wasi rodzice. Nie widzicie nic poza czubkiem własnego nosa.
Wstyd. To ty tworzysz problem, nie zmęczony hałasami sąsiad. Co do policji, to nie dziecko odpowie, ale właściciel który nie przestrzega prawa (art 144 KC i art 51 KW), czyli w tym przypadku rodzic. Chcesz hałasować? Proszę bardzo, ale w obrębie swojej nieruchomości.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problem z dzieckiem sąsiadów

Mega ,masz racje .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problem z dzieckiem sąsiadów

Bo dobra i mądra mama z Ciebie Ala.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problem z dzieckiem sąsiadów

Grzecznie rozmawiałam i każdy z nas grzecznie rozmawiał !!!! Ale w momencie gdy sąsiad wie ze tobie przeszkadza jego dudnienie w sufit wtedy zaczna głośniej dudnic i robić to złośliwie. Taka sprawę kieruje sie do dzielnicowego ,na policję i do sądu .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Opieka społeczna bo dziecko biega i krzyczy? To chyba dobrze. To tylko dziecko..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Nie rozumiem dlaczego ludzie mający małe dzieci wszystko tłumaczą że to tylko dzieci i dlatego wszystko im wolno... rolą mądrego rodzica jest nauczenie dzieci zasad życia w społeczeństwie. Nie wmawia się dzieciom że one są pępkami świata i nie muszą na nikogo zwracać uwagi. Nade mną mieszka para z dwójka małych dzieci i od samego rana jak tylko wstaną zaczynają biegać jak oszalałe , skakać z mebli, rzucać zabawkami.. najgorzej jest w wekend jak człowiek chce odespać czy odpocząć, nie ma takiej możliwości bo słyszysz tylko ciągłe walenie nogami , stukot rzucanych zabawek i wrzaski! Dlaczego ich rodzicom nie przyjdzie do głowy że pod nimi mieszkają ludzie którzy maja prawo odpocząć w spokoju bez wysłuchiwania ich hałaśliwych dzieci?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problem z dzieckiem sąsiadów

To jest dobre myślenie dziecko które jest nadpobudliwe ciężko zapanować ja mam dziecko takie i sądzę że wiele z was tu jest w błędzie i nie ma równo pod sufitem.dzieci są różne moja córka po 17godzinach jest Jeszcze aktywna i nie chce jej się spać a sąsiedzi po demna to d**ile.wezwali policję tylko dla tego ze córka siusiu szła szybko i 2w nocy i tupala.przypominam tylko siusiu i odrazu później poszła na łóżko.Wy nie wiece ile nerw nas to kosztuje zajmowanie dzieckiem żeby tylko nie schodzila po 22 na podłogę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12

nie można zaprogramować i nie każdy nadaje się na rodzica.
wystarczy trochę poczytać o zaburzeniach u dzieci. nie wszystko da się wytłumaczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Zmarszczki na czole (120 odpowiedzi)

Mam okropne zmarszczki na czole. Doradzicie jak się ich pozbyć?

Czy warto studiować kierunek "dietetyka"??? (6 odpowiedzi)

Witam, Czy warto studiować kierunek DIETETYKA ??? Jeśli tak,to gdzie (na jakich uczelniach...

Naturalne sposoby powiekszenia biustu (43 odpowiedzi)

Dziewczyny czy są jakieś naturalne sposoby powiększenia biustu? Inne niż operacja czy...