proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :)

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
hej,
może ktoś na tym forum zna się na rzeczy albo może polecić mi jakieś informatyczne forum (ale nie pierwsze lepsze na googlach-bo to potrafię sama znaleźć ;)) gdzie mogę zapytać bez rejestracji w sprawie zakupu laptopa.
Lapik ma być firmy ASUS albo SAMSUNG. Ma służyć głównie studentowi tj do pisania prac, przeglądania neta i ew.jakiś jeden film w miesiącu ;)
cena do 2000zł.

czy ktoś może coś polecić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :)

http://www.gral.pl/

popatrz tu a polecam także podjechać i się dopytać mi pomogli w wyborze komputera mogę polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :)

a ja polecam gdańskie centrum laptopów na Hynka. Chłopaki tam szczerze i dobrze doradzą, a jakby co to mają też serwis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :)

do funkcji o jakich piszesz to każdy będzie dobry :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :)

no niby tak, ale jak kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę-ile powinien mieć pamięci, jaki procesor, jaka karta graficzna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :)

Jak kupisz nowego lapka za około 2tys to ciebie już nie powinno interesować co jest w środku, bo każdy nowy laptop za te pieniadze wystarczy do przeglądania netu i ogladania filmów.

Najlepiej jak zarejestrujesz się na komputronik.pl. Wyszukaj sobie laptopy do 2 tys i kup taki, który ci najlepiej pasuje. Im większa przekątna ekranu tym lepiej (17,3) będzie się na nim pisało i oglądało filmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :)

A ja polecam PCLab.pl, forum komputerowe i z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym, naprawdę ogarnięci ludzie, którzy doradzą i wytłumaczą ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :)

asusa mam ja model a52f i dla mnie asus to gó.........
laptop ma dwa lata,bateria zdechła,popękała mi ramka matrycy a w serwisie zawołali za nią 250zł! za kawałek plastiku.........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :)

zajrzyj do komputronika, kupiłem kiedyś u nich hp, miał lepsze bebechy niż samsungi i asusy, także więcej możliwości podłączenia dodatkowego sprzętu, dAłem za niego 1450 gdzie w mm i saturnie ceny na gorsze lapki były wyższe niż 1,8 tyś,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :)

Jeżeli szukasz niezawodnego laptopa (do pisania pracy, przeglądania netu) bez bajerów to polecam IBM (orginalny IBM nie Lenovo!) z serii T. Oczywiście nie kupisz już nowego IBM tylko używane, ja mam T41 już sporo czasu (ponad 5 lat) i nic się z nim nie dzieje,a eksploatowany jest non stop (internet, programy graficzne). Kosztował kilkaset złoty, poleasingowy, sprawdzony - wyglądał jak nowy, nadal tak wygląda. Zero problemów.

Niestety nowe laptopy już nie są tak trwałe: szwagierka (studentka) na samsunga w celach "naukowych", po 2 latach zaczyna się sypać mimo delikatnego użytkowania. Ciągle się wiesza, problem jest z przyciskami - trzeba mocno naciskać by zaskoczyły, touch pad nie działa.

Lenovo, użytkowany 1,5 roku (przez osobę starszą) w celach przeglądania internetu - popękała obudowa przy matrycy, zawiesza się bardzo często, zaczynają być problemy z matrycą czasami obraz "skacze".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej zamierzam kupić laptopa do 5000 zł. Rozważam zakup asus tuf gaming a15 RTX 4050 z procesorem AMD Ryzen 7 7735hs. Zastosowanie laptopa będzie głównie na studiach technicznych, stąd wybór laptopa z dedykowaną karta graficzną RTX 4050 i energooszczędnym procesorem od AMD, która jak podaje Asus wytrzymuję do 12 h, lecz osoba w komentarzu pisze że realny czas baterii na ustawieniach Silent wytrzymuję ok 8h. Waga laptopa to 2,2kg więc jak na laptop gamingowy myślę że nie jest źle. Czy posiada ktoś taki laptop albo inny gamingowy i może powiedzieć czy warto kupić taki laptop na studia. A może lepiej kupić coś ze stajni HP https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/strona/mega-promocje-dla-graczy ? Szczególnie, ze obecnie jest spora zniżka na markę.
Z góry dziękuję za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz ofertę huawei robią świetne laptopy porównywalne z Apple ale o połowę tańsze. Jestem mega zadowolony, wcześniej miałem Think Pada, był nie do zdarcia ale jakość obrazu słaba w porównaniu z huawei.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Bardzo dobry adwokat sprawy spadkowe trójmiasto (5 odpowiedzi)

Może ktoś polecić?

e-papieros - gdzie kupić i jaki? (6 odpowiedzi)

Chciałabym kupić e-papierosa w prezencie koleżance. Chcę, żeby była zadowolona, a nie kupić...

jakie konto bankowe wybrać? (153 odpowiedzi)

witam jakie konta bankowe polecacie? gdzie koszty utrzymania nie są duże, bezpłatne przelewy...