przepisy na dietetyczne obiady :)

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

podajcie proszę sprawdzone i proste przepisy na jakieś mało kaloryczne potrawy bo u mnie oprócz piersi w folii pomysłów brak ;)

z góry dzięki !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przepisy na dietetyczne obiady :)

kocham gotowac i wypracowalam sobie szybkie i smaczne dania malo kaloryczne ktore przy malej moge zrobic w pol godziny a nawet krocej :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przepisy na dietetyczne obiady :)

to poprosimy przepisy:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przepisy na dietetyczne obiady :)

Własnie rozpoczełam diete,wiec również podpisuje sie pod prośba o przepisy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przepisy na dietetyczne obiady :)

a i podam wam przepis na moja chudą zupke:2 skrzydełka,3 marchewki pokrojone w plasterki(takie grubsze),sredni seler w kostke,2 pietruszki w plasterki,slodka kapusta cienko pokrojona,a i dwa ziemniaczki w kostke,wszysko gotujemy,doprawiam sola i pieprzem.Jest to taka jazynoka rosołkowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przepisy na dietetyczne obiady :)

pierś indyka w kostkę przyprawiona pieprzem i czym kto lubi na oliwie z oliwek na patelni i zielona papryka też w kostkę, poddusić do miękkości i podawać z ciemnym ryżem , dobre i zdrowe :)

łosoś z parowara,

ryż z jabłkami i cynamonem zapiekany i polany jogurtem

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przepisy na dietetyczne obiady :)

wiekszoosc typowych obiadow mozna zrobic tak aby byly mniej kaloryczne.
- Ja uwielbiam wszystkie potrawy z miesa mielonego, golabki robie bez zabielania sosu, na rosolkach a w srodku zawsze mix: mieso z piersi no i troche innego mieska 1:1

- Pulpeciki gotowane w wodzie z dodatkiem kostki warzywnej/rosolowej do tego jakies warzywka.

- Standard to piers podsmazona z warzywami, ale aby smazone bylo bardziej lekkie staram sie chwile posmazyc a potem dodaje jakiegos rosolku/wody aby poddusic.

- warzywka z mieskiem na parze

Wazne aby dawac mozliwie malo tluszczu, uzywac chudych mies, no i zasada nielaczenia. Czyli jak mieso to albo tylko z warzywami lub tylko z ziemniakami, ryzem itp. 5 posilkow dziennie i nie podjadac pomiedzy.

Ja w lato zrobilam sobie wlasnie taka diete i co dziwne nie moglam uwierzyc, ze juz minal czas od poprzedniego posilku i znowu musze cos zjesc. Zupelnie nie czulam glodu.

Dzis zrobilam na obiad sajgonki i mimo, ze smazone w oleju to zupelnie tego sie nie czuje. Tylko ciekawe jak kalorycznie to wypada? Do sajgonek byly brokuly gotowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przepisy na dietetyczne obiady :)

zupa z pomidorow z chelebm - duzo czosnku i bazyli

ryz z warzywkami

zupa cukiniowa

gulasz warzywny

kapusniaczek z pomidorkami

ziemniaczki z sosem musztardowym ( jogurt plus musztarda pychota )

udka duszone z warzywkami


to tak mniej wiecej z takich dan malo kalorycznych i szybkich

ja uzywam w kuchni mnostwo ziol , uwielbiam curry np :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesli szukacie zdrowych sezonowych produktów, polecam zupę z młodej kapusty:
https://kulinarneprzeboje.pl/zupa-z-mlodej-kapusty/

W ostatnim czasie chyba mój ulubiony obiadek - zupa bardzo prosta w przygotowaniu, zdrowa jak również tania - co ma znaczenie w dobie inflacji. Poza tym w takie gorące dni jak teraz nie mam ochoty na sycące, mięsne dania. Wole przygotować coś prostszego jak również zdrowego.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie kupie tanio fotelik samochodowy? (39 odpowiedzi)

Jak w temacie. Potrzebny mi fotelik dla córci 9-18kg, najlepiej żeby kosztował max 350zł i był...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

Fotelik samochodowy 15-36 kg, jaki najlepszy ? (25 odpowiedzi)

Muszę kupić małej nowy fotelik samochodowy. Tym razem do 15-36 kg. No i właśnie moje pytanie,...