pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmie?

Temat dostępny też na forum: Wesele Wesele bez ogłoszeń
czarny pudelek-Gdańsk pilnie szuka nowego domu

Do schroniska w Gdańsku- Kokoszkach trafił 02.04.07 pudelek średni czarny najprawdopodobniej został wyrzucony albo się zgubił, posiada mikroczip ale z racji, że odnalezienie właścicieli mimo to nie było możliwe jest od wczoraj do adopcji. Rozpaczliwie prosi o nowy dom. Gdyby ktoś z Was w jakiś sposób kojarzyl tego psa, czyj może być to prosze o kontakt

Psiak jest typowym kanapowcem, widać, że tak dotąd wygladało jego życie, atmosfera schroniska bardzo go przytłacza wyciągnięcie go z budy graniczy z cudem-przez pierwszy tydzień kompletnie nic nie jadł, leżał jak sparaliżowany, przestraszony miejscem, do ktorego trafił.
Wczoraj udało się nam wreszcie sprowokować do wyjścia i zrobić mu foty ale ostro musiałyśmy z koleżanką namęczyć się aby wyszedł wreszcie z budy .
Pies ma około 8 lat, tu na zdjęciach jest wybitnie oszpecony przez brzydkie ostrzyżenie, widać też że paradoksalnie ktoś go nieco podtuczył-mając pudla wystawowego wiem jakie ogromne zmiany wyglądu na korzystny może spowodować troska o włos,odpowiednie żywienie, gdyby go wykąpać,zapuścić mu sierść, zadbać, ostrzyc według pudlowej mody byłoby to zupełnie inne psisko.Zupełnie inne.
Mimo posiwiałej bródki(być może jest to efekt silnego stresu- pudel moze osiwieć w jedną noc po stracie właściciela), i skulenia pleców spowodowanego ogólnym przestraszeniem(tak naprawdę jest prościutki) jakie widać na zdjęciach- pies trzyma się dobrze-ma wszystkie ząbki, zgryzł bez problemu twardego żwacza, którego mu dałam, ma żywe spojrzenie- nie widać cech zaćmy, nie ma nieprzyjemnego zapachu, nawet z pyska. W krótkim czasie gdy już nam zaufał dał się poznać jako bystry piesek,z potencjałem ukrytej energii, machał ogonkiem, dał się spokojnie głaskać- był kontaktowy,wdzięczny za zauważenie, czuły psiak po prostu. Nie okazywał cienia agresjii. Byłby wspaniałym towarzyszem życia domowego dla jakiejś szczególnie starszej osoby. To czego nie mogę zapomnieć i co mnie samą męczy, to okropnie żałosny skowyt gdy musiałyśmy w końcu odejść od klatki-jakby prosił" błagam nie zostawiajcie mnie tu". Problem w tym, że mam mając już pudla i małe mieszkanie trudno mi zdecydować się na kolejnego psiaka. Szukam na gwałtu rety dla niego domu. Pudle jak mało, które psy absolutnie nie są stworzone do schroniska. Ich włos wymaga czesania,strzyżenia ponieważ rośnie a w schronisku odpowiednia troska o sierść przy takiej ilości psów jest niemożliwa. Za to pies odwdzięczy się tym, że rasa ta kompletnie nie gubi sierści, nie uczula osób chorych na alergie,nie wydziela zapachu psa jest to rasa na drugim miejscu wśród 79 ras pod wzgledem stopnia inteligencji i szybkości uczenia się. Mój pudel jest kumaty tak niemal jak człowiek;)
image
image
image
image


Gdyby znalazł się ktoś chętny na tego psa postaram się pomóc w doprowadzeniu go do wyglądu, wykąpię, wyczeszę bo teraz wygląda niefajnie przyznaję
proszę o kontakt na priva lub ze schroniskiem telefon dostępny na stronie Schroniska "Promyk" w Gdańsku-Kokoszkach.

Osobiście proszę pomóżcie temu psu, może znacie jakąś osobę, która z troską go przyjmie ostatecznie już nawet na posesję. Kasia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

wejżyjcie na jego biedę- on nadal tam tkwi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

wejrzyjcie miało być;) skoro dziś tak dużo było o naszych psiakach, kociakach- pupilach to podbijam i ten wątek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

A dlaczego ja nie widziałam wcześniej tego wątku?
Ja już znalazłam mojego pupila.. Po części to również pudel.. ;)

MAM NADZIEJĘ, ŻE I TEN ZNAJDZIE SWÓJ DOMEK!!!

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

Ja też niewidziałam , hmmm

mam nadzieję, że znajdzie domek

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

:(((ja mam kotka...:(((o rany...ja nie mogę czytać takich rzeczy, zaraz się rozklejam...popytam...mam nadzieję, że piesek znajdzie dom jak najszybciej:(((

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

Kurcze, żal psiaczka...
Ja już też mam jednego i na razie nie mogę pozwolić sobie na drugiego.
Ale bardzo mi go szkoda, może ktoś go przygarnie.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

Ja się też przyczepię... Coś mi się daty na fotce nie zgadzają ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

Dzięki Dziewczyny, że napisałyście coś na ten wątek:)dzięki temu utrzymuje się wysoko.

fotki robiła moja koleżanka to są zdjęcia z 26 kwietnia czyli ostatnio ale ona ma zatrzymany czas:)na cyfrówce :) rzeczywiście jest to mylące. Ten pies jest tam dopiero miesiąc od 2 kwietnia jeszcze nie przesiąkł do reszty syndromem schroniskowym to nadal typowy pupil pani, pana- kanapowiec.

Wiele kiepskich stereotypów krąży na temat pudli-dlatego ta rasa w Polsce jest już rzadkością, malo ludzi bierze, kupuje co jest między innymi moim zdaniem skutkiem tego, że psy te są utożsamiane z głupotą- kompletnie na odwrót jest cow yjaśnię za chwilę i ekscentrycznie strzyżone- mój pudel np. jest:) może nie na lwa amerykańskiego w te kule, kuleczki:)ale na inną ale to wymóg wzorca rasy bo fryzura ta ma wszelkie historyczne łowieckie podstawy-to pies dowodny kulki na nogach jako ochraniacze ściegien psa, na nerkach jako ochrona okolic nerek, witka ogona jako niby horągiewka pokazujaca myśliwemu gdzie pies w wodzie się znajduje, kokon futra na tłowiu piersiach jako ochrona przed przeziębieniem w trakcie częstego przebywania w wodzie (akurat to pudlisko ze schronu nie ma w tej chwili żadnej sensownej fryzury, która dodała by mu uroku ale gdyby miało padlibyście z wrażenia jak bardzo go na plus zmienia ta fryzura.

Pudle były wykorzystywane kiedyś do polowań na ptactwo wodne, i to prawda są maksymalnie zwrotne, szybkie, zwinne, skoczne.

Kolejna prawda o pudlach są najbardziej inteligentnymi psami po rasie border collie w rankingu 79 ras dlatego też od dawna znając inteligencje tych psów, pojętnosć, lotność umysłu wykorzystywano je do pracy w cyrku bo szybko uczyły się sztuczek, wykorzystywane były podczas wojny z racji swej inteligencji jako psy łącznikowe, a także jako " psi sanitariusze" przenoszący opatrunki,medykamenty żołnierzom. Zauważcie że często też pudle grają w filmach. Nie tylko jako ufryzowane lale:)

Kolejna zaleta pudel jako pies z klasy psów do towarzystwa- nieprzypadkowo wsadzono go w ten przedział klasowy jest psem o niebywałej emocjonalności i przywiazaniu, czułości wobec swego pana. Od dziecka mam pudle to jedyna rasa akurat którą mam bo jestem zafascynowana tymi psami jedno z z racji że nie alergizują a ja duszę się przy psach liniejącyh i kotach, kolejne z racji że nie gubi sierści kompletnie, kolejne że jest to rasa naprawdę długowieczna, kolejne że psy te mają tę cechę że bawią się jak dzieciaki do poźnej starości, i że nawet starość nie wygląda u nich tak okrutnie jak u niketórych innych ras. Ale najważniejsze jest to coś a mówię to kochając każdego psa jaki mnie mija, że akurat pudle mają w sobie to coś. Nie wiem czy akurat ten schroniskowy ma te wszystkie zalety- fakt na ciepłego, czułego,kontaktujacego przy bliższym kontakcie wygląda jak najbardziej.Zapowiada się jako przyszła wielka miłość swojego nowego pana, pani

Prosze może ktoś da mu szanse?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

widzę ze się tak nakręciłam że niemal powtórzyłam to wszystko co pisalam w pierwszym poście al e to z racji zapomnienia co pisałam i tych emocjio które mną targają:)w sprawie tego psa. Mam łzy w oczach tak mi zależy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

Z tą datą to super wyszło :) A faktycznie, tam jest styczeń, a dziewczynka na fotce w krótkiej spódniczce :D

JA TRZYMAM KCIUKI, żeby się znalazł właściciel!!!!!!!!!!!!!!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

i to jeszcze styczen 2004 roku :P

aby piesek znalazł kochajaca rodzine :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pudel wyrzucony lub zagubio marnieje w schronisku gd. kokoszki- kto go weźmi

ten pudel jest po prostu ponadczasowy... ot i znalazlam pomysł na kolejne podbicie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Start (11 odpowiedzi)

Osiedle Start powstanie w dzielnicy Kokoszki, przy ulicy Nowatorów, w niedalekiej odległości od...

Sianowska Polana (3 odpowiedzi)

Lokalizacja inwestycji umożliwia sprawne poruszanie się po całej aglomeracji trójmiejskiej, tym...

Malachitowe Wzgórze (97 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje na granicy dzielnic Kokoszki i Kiełpino Górne. Zielone otoczenie inwestycji...