sklep z ekologicznym mięsem

Dziewczyny wiecie gdzie w 3miescie (najlepiej w Gdyni) jest sklep z ekologicznym mięsem (kurczaki nie faszerowane hormonami itp.)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

też z chęcią się dowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

widze że nie jestem sama..ja też chętnie się dowiem. Jak na razie to kupuje jajka od bezstresowych kurek ale o mięsku nie słyszałam.. Staram się unikać mięsa z kurcząt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

http://www.rolmies.pl - można w kilka osob zamowić i dowiozą. Co do kurczaków to w makro są Kurczaki z podlasia- bez pasz modyfikowanych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Nie sądzę żeby to było całkiem ekologiczne ale widzialam sklep z wędlinami bez nastrzyków (z jakichś ulepszających substancji).
Można zamawiać.
Sklep mieści się w pasażu handlowym Lotnia na Zaspie (Gdańsk), przy ulicy Żwirki i Wigury.
(Uwaga, jest tam kilka sklepów mięsnych a informacja o tych wędlinach wisi na sklepie.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Sajwer, już kilka razy nacięłam się tam :(
No i przestałam tam kupować :(
Przywożę mięcho od teściowej ze wsi i sama piekę w przyprawach na kanapeczki :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

ojjka, a może teściowa ma więcej mięska i mogłaby odsprzedać od czasu do czasu?
zaczynam przygotowywac dziecku posiłki sama i zalezy mi na dobrym sprawdzonym a przede wszystkim zdrowym mięsie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Moja mama kupuje dla małej na rynku na Przymorzu cielęcine,indyka,jaja od jednego pana co ma gospodarstwo sprawdzony na bank,zawsze świeżutkie,podpytam się ,któru to.Mięso ma zdecydowanie inny smak i jak się piecze to nie jest nafaszerowane wodą itp.i nie zostaje tego mięsa połowa jak z innych sklepów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

asia zapytam się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

bociany to podpytaj mamę bardzo proszę, od którego dokładnie Pana kupuje to mięsko, bo mi również bardzo zależy na mięsku żeby nie było nafaszerowane m.in. hormonami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

A jakieś miejsca bliżej centrum Gdańska znacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

My jeździmy na Wielkopolskę, tam spędzamy 3 dni u rodzinki. W tym czasie wybieramy u gospodarza świnkę, on przewozi ją do rzeźni. Płacimy za kg żywca (nie pamiętam ile) + 150 zł za zrobienie wędlin + ok. 4 kg wołowiny do wędlin.

Całość kosztuje nas z paliwem ok 800 zł.

W tym mamy z mięs schaby, żeberka, boczek, karkówki, ogonówki, golonki, stópki, zmieloną słoninkę, pocięte kości do zupy, mielone wieprzowe.

Z wędlin dostajemy naprawdę caaaaałe kuwety- chyba z 6- gdzie min są pasztetowa podwędzana i zwykła, krupnioki, kaszanki, polska surowa podwędzana, pieprzowa surowa podwędzana, zwyczajna, śląska, mielonka, szynkowa, polędwiczki faszerowane mielonym przyprawionym takie do upieczenia na chlebek, szynki podwędzone do powieszenia na stryszku.

Jest tego mnóstwo, mamy mięcha i wędlin na ok. 4.

Wszystko jest świetnie przyprawione i smaczne. A my jesteśmy wymagający :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Ojej, Ojjka, nie wiedziałam a chciałam skorzystać z oferty tego sklepu. Dzięki! Podaruję sobie.
Wobec tego czekam na informacje dot. tego sprzedawcy na rynku na Przymorzu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

A może ktoś wie gdzie w Rumi lub Redzie można kupić ekologiczne mięsko.
Będę wdzięczna za info :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: sklep z ekologicznym mięsem

w Gdyni na Fikakowie jest sklep z ekologiczną żywnością i można w nim zamówić mięso.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

na morskiej (kolo lidla) jest super sklep ekologiczny - raz w miesiącu jest dostawa kurczaków bez hormonów (pyszne) a chyba dwa razy w miesiącu wieprzowiny i wołowiny --> zamawia się w sklepie;
We wtorki i czwartki mają dostawy wędlin ekologicznych i nabiału, a chyba w poniedzialki warzywka mają świeze;
Bardzo polecam - super miła obsługa i wszystko smaczne :) Już w ciąży u nich kupowałam i nie mam zastrzezen :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

We Wrzeszczu na Partyzantów w sklepie z eko jedzeniem mozna rowniez zamawiac mięso, kolezanka zamowila kurczaka i wolowine, nie wiem co jeszcze mozna :)
Mozna zadzwonic i zamowic przez tel
Kilogram kurczaka kosztuje okolo 27 zł, a wołowina chyba około 40

Ja rowniez prosze o info, w ktorym miejscu na rybku na Przymorzu jest to fajne miesko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Widzę, że trochę tych sklepów jest :)
A może coś w Rumi też się znajdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Futuremun, ja jestem z fikakowa! Gdzie dokładnie jest ten sklep?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

na Fikakowie, na ul. Szefki. Jak jedziesz na górę Gryfa, to za Lidlem pierwsza w lewo i za kilkaset metrów po prawej stronie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

ja się chyba też przejadę na Fikaki bo bliżej centrum Gdyni nie ma nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Sorha gdzie ten sklep jest dokladnie za lidlem jak sie jedzie do gdyni, po tej samej str. czy po przeciwnej?, jakos nie kojarze. Jakie ceny maja, duzo drozsze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Jak się jedzie w kierunku estakady to jest to przed lidlem po tej samej stronie w takim fioletowo-różowym bloku - kiedyś byl tam monopolowy;
Widać z ulicy ten sklep;
Ceny mięsa i wędlin są ok - zdecydowanie taniej niż na starowiejskiej czy np. w auchan w rumi (tam jest sklep organic);
Co do innych produktów to zależy - niektore są w normalnych cenach a na niektórych mają sporą przebitkę np. olej ryzowy u nich jest za 22 zł a ten sam na hali w gdyni za 16 zł;
Ja tam kupuje głównie wędliny, mięso i nabiał :) czasami warzywa i przyprawy;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Dzieki Sorha, juz kojarze w ktorym miejscu:-) Mozna kupic np miesko i zamrozic, chodzi mi glowie o mala zeby miala lepsze miesko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

podbijam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Dzięki za odpowiedzi, przejde sie dzis na fikakowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

ja mogę podać namiar na jajka od kur wolno biegających. Zresztą mają tam każdą klasę i rozmiar, ponadto mają przepyszny garmaż. To jest Gdynia cisowa, morska 230 H, taki sklep pomiędzy apteką a pralnią. dojechać najłatwiej od morskiej, na wysokości salonu forda trzeba skręcić w prawo. nie można zaparkować przy sklepie ale można koło bloku który jest tuż obok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Kurcze, szkoda, że w sklepie Organic w Porcie Rumia nie ma mięsa, tylko wędliny sprzedają .. :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

podbijam bo może ktoś jeszcze jakiś namiar na Gdańsk da:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

będąc na spacerze na deptaku w strone molo zauważyłam baner reklamujący zdrowe wyroby.

Właśnie sprawdziłam na stronce i wygląda obiecująco:) tak jak napisałam, nie byłam, nie sprawdzałam - ale chyba się tam niebawem wybiorę.

Proskty naturalne mięsne, mleczne, cukiernicze, zbożowe, jaja, miody itd piszą, że dla kobiet w ciąży i matek karmiących - zupełnie naturalne bez konserwantó i chemii

oto namiary:
http://www.specjalwiejski.pl

Hala targowa Gdańs
Plac Dominikański
BOX 029

ale im reklamę zrobiłam:) ale tak mało takich miesc w gdańsku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

monica - to jak już sprawdzisz to czekam na info :-) trochę nie moje okolice ale warto wiedzieć, aha i daj znac ja cenowo wychodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

byłam na hali, dosyć drogo, są wędliny i nabiał, mięsa surowego nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

no właśnie to jest to... jak soć ekologiczne, lepsze to i cena wyższa. Ale czasem warto.

A myśle, że ta ich stronka jest niezła. Wszytkie produkty bardzo dokłądnie opisane. Tylko szkoda, że bez cen.

Ale można w sumie zadzwonić ile to i tamto kosztuje....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Jeszcze coś dorzucę, też z Gdańska. Zastrzegam że nie wypróbowałam tego sklepu a widziałam tylko informację na tablicy przed sklepem. Mianowicie w sklepie zielarskim przy Leszczyńskich na Zaspie (w pawilonie przy Domu Kombatanta) są ponoć wędliny "bio".
Co owe bio oznacza, tego nie wiem, i czy jest tak faktycznie, jak chciałby reklamujący, ale może warto sprawdzić (ja jeszcze nie miałam okazji).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

a co z tym panem z ekologicznym mieskiem na rynku na przymorzu? czy ktos ma na niego namiary?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

podnoszę, czy ktoś zna sklepy z ekologicznym mięsem w gdańsku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

Pani z tego sklepu kupuje kurczaki w sklepie miesnym i sprzedaje jako swoje ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

W Gdyni w Biosklepie na Wiczlinie kupuję http://biosklep.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

troszkę nie na temat-ale jezeli ktoś poszukuje 'eko' jaj (od zielononóżek) to posiadam takowe- z przydomowej hodowli, po ustaleniu mogę dowiezc do gdańska głównego lub odbiór w pruszczu gdańskim,kontakt: j-l1@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

A jaka cena?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

0,9 sztuka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sklep z ekologicznym mięsem

A ja kupuje w Eko spiżarni. Mają 2 dostawy w tygodniu kurczaki Eko i inne mięso z wołowiną włącznie

http://www.ekospizarnie.pl Gdynia Plac Górnośląski
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze eko mięso mają na starowiejskiej w BIO ŚWIAT, co tydzień zamawiam u nich kurczaka i wołowinę, ale wieprzowinę i drób chyba też mają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zależy na czym Ci zależy. U mnie na świątecznym stole zagoszczą na pewno zestawy wędlin od producenta Pieczone&Wędzone. Pełna wolność od antybiotyków, barwników, alergenów i co ciekawe glutenu. Mięso całkowicie czyste, jak się jadło kiedyś w dzieciństwie. Pewnie siedzą osoby, które pamiętają smak zwykłych kiełbas, albo tych dobrze wędzonych. U nich jest nawet większa klasa mięsa. Praktycznie wszystko smaczne, kaszanka, co chcesz. Najważniejszy plus według mnie to smak, zupełnie inny, taki bardzo, a to bardzo głęboki. Po prostu czujesz, że to mięso nie jest jakimś odpadem, tylko towarem absolutnie premium.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie Auchan na Górskiego 2 (Gdynia). Znajdziesz tam mięso z certyfikatem QAFP. Ja już tylko takie produkty kupuję od wielu lat, bo wiem, że jest dobrej jakości. Zawsze smaczne i świeże mięsko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuję w sklepie http://www.kiszeczka.pl Mają naprawdę spoko produkty, to mała masarnia, więc nie produkują ton dziennie. Do tego spoko wołowina i wieprzowina. :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...