ślub w Katedrze Oliwskiej

Temat dostępny też na forum: Wesele Wesele bez ogłoszeń
Witam wszystkie Panny Młode !

- Czy któraś z Was planuje morze ślub w katedrze w Oliwie ?
Byłabym bardzo (!) wdzięczna za wszelkie infirmacje typu: koszt, jak to wygląda organizacyjnie - czy łatwo się dogadać z księdzem, oraz na ile wcześniej trzeba zgłościć chęć :)
Marzę o tym miejscu, ślub planujemy na jesieni.

Pozdrawiam wiosennie
/ ...mimo panującej aury.../
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

ja biorę ślub w Katedrze Oliwskiej. Mimo różnych opini, że jest ciężko :)) to muszę powiedzieć, że u nas tak źle nie było. Nauki i poradnictwo też zrobiliśmy w Katedrze, 5 spotkań tzw. nauk przedmałżeńskich - każde spotkanie 2 godziny i nie ma bata musisz tam posiedzieć i posłuchać, poradnictwo to 3 spotkania :)) jeśli chodzi o koszt to z tego co wiem (co prawda my jeszcze nie płaciliśmy) to pary tzw. przyjezdne - 300,00 zł, a jeśli jedna osoba jest z parafi to mniej, ale ile to siostra nie powiedziała. Nie wiem jeszcze jak to wygląda z organistą :)) jeszcze nie rozmawialiśmy, ale jak chcesz to po wszystkim Ci powiem. A tak w ogóle to jeśli chcesz tam brać ślub to najpierw sprawź czy są wolne terminy. My rezerwowaliśmy termin prawie 8 miesięcy wcześniej

powodzenia

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

Mojego narzyczonego siostra tam brała...nie miała problemow by załatwić wszytskie formalności...ale mi tak srednio sie podobało ... strasznie dziwnie jak w czasie Twojego slubu ktos z wczasowiczow zwiedza katedre a do tego taka fabryka jedni jeszcze nie wyjda dobrze a drudzy wchodza. Goscie z nastepnego slubu juz czekaja w kosciele az tamci wyjda .... mi sie nie podobało!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

Zgadzam się z Alik. Ja byłam rok temu na ślubie w Katedrze Oliwskiej, bodajże w lipcu i było tam przeraźliwie zimno...brrrrr

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

Znajoma chciala miec slub w katedrze no ale kiedy uslyszala 1000zl to jej sie odechcialo

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

zgadzam sie z Alikiem - moja koleżanka brała tam ślub - jedna para za drugą plus zwiedzajacy, a jak pada to następna para czeka juz na końcu nawy. nie ma za bardzo miejsca ani czasu aby złożyć życzenia, bo kolejny ślub się zaczyna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

Ja tez chciałam w Katedrze,ale jak moj narzeczony tam pojechał sprawdzić co i jak to się "odbił" od jakiejś nawiedzonej zakonnicy,która niezbyt miło go przyjęła,a jak chciał pogadać z księdzem,to mu powiedziała,że "takimi rzeczami nie nalezy księdza niepokoić".Niestety po tej wizycie mój M powiedział,że tam nie wróci;-)No i tak się stało i chyba dobrze,bo też słyszałam,że tam lecą taśmowo z tymi ślubami jak w usc,pól godziny i nastepny,ale życze powodzenia-tylko wcześniej termin zarezerwuj,
bo my już w lutym mieliśmy problem na wrzesień...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

Dzięki serdeczne, byłabym wdzięczna. Bardzo zależy mi aukurat na tym miejscu :) Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

dziewczyny straszne bzdury wypisujecie-nimiła zakonnica, same problemy, 1000 zł , bardzo zimno itp-ja brałąm tam slub w zeszłym roku i byłam bardzo zadowolona-płaciliśmy 300 zł(200 za kościół i 100 za organistę), mielismy "wybranego"księdza, który przepięknie poprowadził nam mszę i mówił "tylko "do nas wcale nie było zimno-mimo,że ja nie miałam żadengo bolerka.a wycieczki??? można porozmawiac z panami od ochrony i poprosić aby na wazsym ślubie ich nie było.katedra jest piękna i warto brac ślub w takim miejscu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

To fajnie ze chociaz Tobie udalo sie wszystko zalatwic bez problemu.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

mmegi napisał(a):

> dziewczyny straszne bzdury wypisujecie-nimiła zakonnica, same
> problemy, 1000 zł , bardzo zimno itp-ja brałąm tam slub w
> zeszłym roku i byłam bardzo zadowolona-płaciliśmy 300 zł(200 za
> kościół i 100 za organistę),


Mimo niemiłego przyjęcia nas tam,to też nie słyszałam takiej kwoty jak 1000pln!!! Moze 500pln,ale nie więcej...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

No ja slyszalam 1000 zl .... nie wymyslilam sobie tego :) moze dlatego tak duzo bo z innej parafii nie wiem....

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

siostra albo jest miła albo nie, ale to zależy od podejścia, jak ktoś jest niemiły to i ludzie dla niego są niemili. Dla nas akurat siostra była ok, a kwota 1000 zł, to faktycznie wysoka, ale nie wiem skąd ta informacja. w piątek opłata ta wynosiła 300 zł dla "przyjezdnych", a dla osób z parafii była to mniejsza kwota

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

My daliśmy 500 zł, bo mój narzeczony i jego rodzice należą do towarzystwa miłośników katedry i chcieli dać więcej. Nikt nam żadnej sumy nie sugerował. Siostry się bałam po opisach na tym forum, a była do rany przyłóż. Obawiałam się też, że nie pozwolą nam na dekoracje na ławkach inne niż ich "firmowe", a nikt nie dyskutował. Nigdy nie chciałam tam brac ślubu ze względu na turystów - ale my pobieraliśmy sie w Wielkanoc i nie było ich. W I święto (my w II) widziałam na cudzym ślubie jakąś parę Niemców, którzy przyszli pozwiedzać i mieli w nosie, że przeszkadzają, ale kościelny po prostu ich wypędził i to dosyć agresywnie. Naomiast z letnich ślubów moich przyjaciół pamiętam, że turyści to istna plaga i ttylko to by mnie zniechęcało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ślub w Katedrze Oliwskiej

Ja wiem ze kiedy zapytali ile miejwiecej daja to odpowiedziano im 1000 zl... ja rowniez zamierzam dac w naszym kosciele 500zl :)
Mysle tez ze sa rozne opinie na temat Katedry ... bo jak widac to kazdy co innego pisze najlepiej chyba isc samemu sie przekonac.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

gdzie chodzicie do stomatologa? (10 odpowiedzi)

Gdzie chodzicie do stomatologa częściowo refundowanego przez NFZ? proszę o rady i namiary na...

Atrium Oliva (22 odpowiedzi)

Położenie inwestycji w zabytkowej części Oliwy, u zbiegu ulic Bażyńskiego i Grottgera zapewni...