start własnego biznesu

Zawsze mi się marzyło założenie własnej restauracji, ile mniej więcej wystarczy kapitału żeby założyć taki biznes?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: start własnego biznesu

W skrócie dużo.
A tak na serio to:
Sprzęt do gastronomii jest drogi, chyba że kupisz używany. Do tego pozwolenia, musi też spełniać wymogi, obecnie jeszcze większe. Musisz poświęcić temu też każda wolną chwilę.
I najważniejsze: dobrze płacić I traktować po ludzku Swoich pracowników, bo bez nich "daleko nie zajedziesz" nawet na bardzo dobrym sprzęcie.
A jak coś to nie jestem przedsiębiorcą, a zwykłym pracownikiem gastro.
Miłego dnia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby zarobić to musisz liczyć tak 100 porcji dziennie do wydania bo inaczej będziesz zarabiał na koszta,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twoje pytanie brzmi podobnie jak pytanie: "Pojechałbym na jakąś wycieczkę, ile potrzebuję pieniędzy?"

Myślę, że w najbliższym czasie nie powinieneś zabierać się za jakikolwiek biznes, przynajmniej taki nieco większy, raczej długa droga do tego, byś był na to gotowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może weź pod uwagę franczyzę ? Wtedy koszt jest mniejszy, bo wiele pomaga sieć. Myślałeś o tym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

franczyza też jest droga i masz związane ręce

jak ci się nawet uda to taki mały minusik musisz przyjąć do wiadomości: masz na plecach francyzodawcę do końca życia... A to znaczy, że mu płacisz, płaczesz i płacisz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musisz wymienić coś pożytecznego lub koniecznego. Na przykład portable charger https://www.okirobo.com/ cemy otworzyć u nas podobny sklep, aby sprzedawać produkty Okirobo. Zbadaj rynek, a następnie zacznij sprzedawać to, czego potrzebujesz, a odniesiesz sukces.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli startujesz z własnym biznesem, to nie zapomnij o swoich finansach i księgowości. Dzięki sprawdzonemu programowi księgowemu https://www.pcbiznes.pl/ala-ksiega-podatkowa/ jesteś w stanie kontrolować swoją firmę oraz rachunki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprobuj foodtrucka -jak ci sie uda ,to idziesz w lokal ,a jak nie to straty mniejsze ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

muza na dziś (770 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Ludzie z Trójmiasta, kim Wy jesteście? (170 odpowiedzi)

Ja nie wiem skąd Wy się się tutaj znaleźliście, ale potrzeba Wam chyba jakiejś turbo (albo raczej...

Życie po śmierci (3 odpowiedzi)

W związku z tematem na forum. Zjedzony banana owoc bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz...