szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Jak w temacie. Najlepiej z Gdańska. Może macie kogoś godnego polecenie. Zależy mi na wprowadzeniu diety bezglutenowej. Dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Dopóki nie zaczniesz diety pod kontrolą specjalisty, może spróbuj wprowadzić witaminę D3. U mnie stało się coś dziwnego. W usg tarczycy od kilku lat mam rozpoznanie "obraz jak w immunotyreopatii", w styczniu Anty tg wynosiło 148 i endokrynolog stwierdziła, że wszystko zmierza w kierunku Hashimoto. Ponieważ TSH i ft4 są w normie, do tej pory nie biorę hormonów. Zrobiłam przeciwciała w listopadzie i spadły do 25,52! Lekarka była trochę zaskoczona, ale stwierdziła, że jest bardzo dobrze. Nie pomyślałam, by powiedzieć, że od lutego biorę w związku z osteoporozą właśnie D3, a w internecie znalazłam informację, że D3 może mieć duże znaczenie przy Hashimoto.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Też sporo czytałam o wit. D3 i pozytywnych skutkach jej zażywania. Nic jednak lekarz mi nie wspominał o ewentualnej jej suplementacji. Wizyty wyglądają niestety tendencyjnie- nie ma pytań, to lekarz nie sam nie nakreśli obrazu. A wiadomo, że trudno pytać, gdy jest się nowym i zielonym w temacie. Sama więc buszuję i szukam inf. a na następną wizytę idę z kartką. Powiedz mi al, czy w związku z hashi lekarz zlecał ci jakieś dodatkowe badania. Ja miałam TSH, FT3,4 i usg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Dodatkowo miałam, tak jak wspominałam, przeciwciała anty TG norma jest < 115. Więc jak widzisz, pierwszy raz było sporo powyżej, a po zażywaniu D3 raptownie poleciały w dół. Mnie też nic lekarka nie mówiła o witaminie, przypadkowo znalazłam później w internecie ( gdy już zażywałam na osteoporozę ;). Na następną wizytę idę w maju i mam na razie zlecone tylko usg w celu sprawdzenia progresji guzków. ..
Z wagą np. nie mam problemów. Niedługo idę do reumatologa po kolejną receptę, więc może jej się dopytam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serdecznie polecam http://tkjk.pl/gdzie-znalezc-w-krakowie-dobrego-dietetyka/ dobry krok z mojej strony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Nie jedz glutenu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

prawda trza dobrej diety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odstawcie- mąkę, kluski, pierogi...chleb ciemni i jasny. Tak wszystko co jest z pszenicy i co ma gluten.
A ciemny chleb to biała mąka i karmel
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Mniej jesc i zero glutenu...pszenicy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracuje nad formą z http://narzedzia-pm.pl/zalety-diet-pudelkowych-i-cateringow/ super specjalista.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Polecam na YouTube Jerzy Zięba Ukryte terapie cz.3 i 4
Metoda ~al jest jedną z nich. Wyjaśnienie w filmikach jak nas robią w konia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

http://jemzdrowo.pl/strona_glowna/

sama mam Hasimoto i niedoczynność. Od lat nie mogłam schudnąć a tu z pomocą Pani Agaty idzie w dół.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Umów się na spotkanie z http://daktylownia.pl/uniwersalne-zalecenia-od-dietetyka/ wykonuje świetną pracę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Ja też mam Hashimoto i od kilku lat nie mogłam schudnąć. Z polecenia znajomej z pracy trafiłam na początku roku do pani Magdy Drażby poradnia sie nazywa Dieta na co dzień. Pani Magda bardzo mi pomogła. Schudłam 12 kg i czuję się o niebo lepiej. W diecie była bardzo mała ilość glutenu i mleka krowiego. Nie było cukrów prostych. Przepisy były super dobre i dzięki temu dzisiaj jem zupełnie inaczej niż kiedyś. Pani dietetyk cierpliwie wszystko tłumaczy i uczy. Szczerze polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

ja z pomocą pani Agnieszki ( przyjmuje w silowni przy loopis world) od stycznia schudlam 23 kg mając niedoczynnośc i haszi
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

proszę podać adres
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Hej, dzięki panu Robertowi z Fitdietetyk.pl schudłam 16 kg ( mając Hashimoto ) najadając się do syta na diecie bezglutenowej. Dieta była bardzo urozmaicona, smaczna i prosta w wykonaniu, w końcu coś poskutkowało :) .Polecam Pana Roberta, przyjmuje w Gdańsku al. Legionów 7.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Dziewczyny, również mam hashimoto. Waga stoi w miejscu jak zaczarowana, nawet nie drgnie. Powyższe Wasze posty wskazują, że z tą chorobą powinnyśmy nie jeść glutenu - czy to jest klucz do schudnięcia dla nas? Czy również powinnam zaprzestać jedzenia kefirów, maślanek,mleka, jogurtów, twarogu?
Czy jakieś jeszcze cenne wskazówki możecie przekazać innym zmagającym się z wagą& tą chorobą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

ale ktoś sobie reklamy robi :/
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Również mam hashimoto i waga u mnie też stała w miejscu. Od 1 lipca jestem na diecie rozpisanej przez dietetyka z wykluczeniem glutenu oraz laktozy; i w końcu waga zaczęła spadać, do dzisiaj już o 6 kg mniej :) Najważniejsze są regularne posiłki. Warto też zbadać poziom witaminy D3.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Aleksandra Zyłowska Gdansk wrzeszcz 605-503-000
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Witaj,

Od dawna współpracuję z Panem Dietetykiem, który jakiś czas temu otworzył swoją dzialalność. Specjalizuje się z diecie bezglutenowej. Jest mega profesjonalny i zna się na rzeczy + rozsądne ceny. Polecam gorąco, bo mnie naprawdę pomógł - jako jedyny! :)
(poradnia dietetyczna EatMeatDiet)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Endokrynolog Wam zalecił udanie się do dietetyka, bo to wszystko powiązane i z czegoś wynika, czy same ze względu na wagę chcecie? Ja mam haszi i niedoczynność i jestem chuda jak patyk. Też powinnam ingerować w swoją dietę czy olać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Polecam p. Anetę Dylak. Przyjmuje w kilku punktach w 3mieście, w Gdańsku na Przymorzu. Można poczytać sobie pozytywne komentarze na znanylekarz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Ja serdecznie mogę polecić psychodietetyka z twojcel.eu , z Gdyni . Pomaga w razie zaburzeń ale tez jest dobry jesli chodzi o porady. Bardzo polecam !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serdecznie polecam Panią dr. Karolinę Kuźbicką z Dietekspert.pl ! Bardzo dobra Pani dietetyk która pomoże we wprowadzeniu diety do Twojego życia :) Bardzo mi pomogła dieta od Pani Karoliny, schudłem 14 kg, czuję się zdrowy, silny i w końcu nabrałem dobrych nawyków żywieniowych !Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może nie do końca w temacie, ale w dość pokrewnym. Mam hashimoto i co prawda nie mam najmniejszych problemów z wagą, ale za to mam bardzo suchą skórę i często zaczerwienienia, krosty takie typowo alergiczne. Hormony mam już ustabilizowane, lekarka kazała mi brać również witaminę D oraz żelazo. Jednak skóra dalej taka sama. Czy hashimoto może wiązać się z alergiami? Ma ktoś takie problemy? Próbować na własną rękę coś odstawiać, eliminować i szukać przyczyny, czy lepiej pójść na badania? Ile czeka się na takowe z NFZ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To podobno częsty problem. Ja przy hashi miałam dodatkowo atopowe zapalenie skóry, ale nie łączyłam tego z hashi. Ponieważ chciałam schudnąć poszłam do dietetyka. Po długim wywiadzie i 2 wizytach ustaliliśmy co i jak mam jeść. Nie dość że waga drgnęła to po miesiącu cera mi się poprawiła i nogi przestały swędzi. Jak jesteś zainteresowany to byłam u dr Rolf w Acai. Pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Warszawie??? To Trójmiejskie forum jeśli nie zauważyłaś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest w Warszawwy, ale ja korzystałam z wizyty on line. To takie dziwne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Umów się na spotkanie http://brukselki.pl/pierwsza-wizyta-u-dietetyka-co-trzeba-wiedziec/ ułożył mi bardzo dobrą dietę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przyjmując eutyrox mialam strasznie suchą skórę...po odstawieniu - jak ręką odjął
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a może sprawdź http://sports-med.pl ?
Żona kolegi miała problem z hashimoto i bardzo sobie chwaliła efekty współpracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

W gabinecie Projekt Zdrowie specjalizują się w układaniu diet dla osób z cukrzycą, hashimoto, alergiami pokarmowymi i innymi dolegliwościami. Mogę polecić Panią Martynę Nikel, przyjmuje w Wejherowie. Osoba kompetentna, otwarta, miła, wyrozumiała i przede wszystkim wspierająca. Tyle ma energii, że aż się człowiekowi udziela :) Dieta tworzona jest indywidualnie, pomiary są wykonywane, także pełna kontrola :) Ja mam podwyższony cholesterol, też zależało mi na tym, aby udać się do osoby doświadczonej, a nie do dietetyka który wskaże mi jakąś gotową dietę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Małgorzata Kaczkan – schudłam z nią 13kg przy Hashimoto, za wysokiej prolaktynie. Obecnie jestem na najniższej dawce leku. Świetna osoba również prywatnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście polecam w Gdańsku Panią Anię Hołoweńko, która przyjmuje w gabinetach na kowalskiej. Diete zaplanuje uszyta na miarę, a nie sztampowo dla każdego to samo. Ja sobie bardzo chwalę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasia76 ja też byłam u mgr Kaczkan. Schudłam bardzo i w końcu zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym :D :D polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja polecam Panią Paulinę Borek - jest dietetykiem medycznym, z doktoratem. Jest nie dość że super specjalistą to jeszcze super człowiekiem. Jeśli chodzi o choroby to najlepiej isc do medycznego nie do zwyklego dietetyka, bo taki to czasem moze zaszkodzić, coś o tym wiem. Także polecam tę dietetyk. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Owszem dieta jest konieczna,ale ja polecam sprawdzić się na skanerze kwantowym, który w ciągu jednej minuty skanuje człowieka i określa 200 informacji o stanie zdrowia oraz jakie są braki mikroelementów i zagrożenia w poszczególnych organach naszego ciała. Jeżeli będzie Pani zainteresowana oraz może znajomi z różnymi problemami ze zdrowiem zapraszam o napisanie e-maila : zair50@interia .pl .Zapraszam również i zachęcam do skorzystania z tej metody bez ingerencji w nasze ciało bo naprawdę jest to skuteczna metoda badań a jednocześnie możliwość trafnego ustawienia diety i nie tylko.Zapraszam !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Temat dość stary i z gdańska to nie znam ale moze komus namiar do Warszawy sie przyda na super endokrynologa. Ja leczylam niedoczynność i hashi u dr Wojciecha Bika z kliniki Melitus.. Leczyl mnie tez w ciazy i jestem mu bardzo wdzieczna za fachowa opiekę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto olejek konopny stosować https://www.cbdworld.pl/pl/c/Olejki-CBD-5/210
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

a myślałaś o konsultacjach online? ja znam panią Beatę Ślebzak- Cebulę, która właśnie tak przyjmuje, korzystałam z jej pomocy właśnie przez internet i musze przyznać, że to bardzo wygodne było, wszystko bez wychodzenia z domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Warto się skontaktować z http://fitnessshake.pl/co-oferuje-wspolczesna-poradnia-dietetyczna/ efekty widoczne gołym okiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Faczynska jest bardzo dobrym dietetykiem przy takich przypadłosciach
https://dietetykkalisz.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Świetny fachowiec http://galopujacypancernik.pl/wizyta-u-dietetyka/ efekty zauważyłam natychmiast.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szukam dobrego dietetyka- hashimoto

Z chęcią pomogę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ortopeda luxmed gdańsk (10 odpowiedzi)

Witam! Ma ktoś doświadczenie z którymś z ortopedów w luxmedzie najlepiej w Gdańsku? Z tego co...

Pytanie zdrowotne (3 odpowiedzi)

Hej, nie mogłem znaleźć odpowiedniego miejsca na umieszczenie tego, więc myślę, że mogę spróbować...

operacja żylaków-gdzie, u kogo, czy pomogła? (137 odpowiedzi)

Mam coraz bardziej widoczne żylaki, zwłaszcza na lewej nodze, zaczynają mi puchnąć nogi, często...