tabletki a wizyta u lekarza

siemka, mam takie pytanko, jeszcze nigdy nie bralam tabletek anty i 16 czerwca mam umowiona wizyte prywatnie u pani ginekolog. I moje pytanie brzmi nastepujaco:) w jaki sposob sa dobierane takie tabltki? czy musze zostac zbadana ? i czy kazda taka wizyta bedzie mnie kosztowala? ( zawsze place 80 zl za wizyte) i nie wiemn jak to teraz wygladac bedzie.l Czy jakbym poszla i powiedziala np ze chcialabym aby pani mi tylko tablrtki przepisala to tez zaplace jak za mnormalna wizyte 80 zl? czy jak to u was wygolada. Byłabym wdzieczna za odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tabletki a wizyta u lekarza

Anka, Twoja dr skieruje Cię na badania krwi. (jeśli przepisze Ci tabsy bez tego to zmień lekarza!) chodzi o próbę wątrobową, krzepnięcie i kilka innych rzeczy - bo nie można przepisać tabletek anty osobie ze źle funkcjonującą wątrobą czy skłonnością do zakrzepicy itp. Więc to są podstawowe badania, zapłacisz jakieś pięć dych. Co lepsi lekarze dobierają odpowiednie tablety na podstawie profilu hormonalnego danej pacjentki, te badania są trochę droższe, więc nie wiem czy się na nie zdecydujesz. Jeśli nie - będzie to metoda prób i błędów:) nastaw się więc, że w pierwszych miesiącach stosowania możesz mieć plamienia między miesiączkami i możesz się źle czuć, bo organizm będzie się musiał przystosować do zmiany, a to u niektórych kobiet nie przebiega zbyt szybko i jest całkiem normalne. Mam nadzieję że trafisz na dobrego lekarza. Mój potrafił mi tłumaczyć dużo i długo, żebym była świadoma tego co się dzieje w moim organizmie.
Lekarze najczęściej zaczynają od tabletek z najmniejszymi dawkami hormonów typu np.Yasminelle (teraz chyba najbardziej powrzechne) W ciągu 3-5miesięcy powinno się okazać czy dane tabletki są okej. Więc może się zdarzyć że początkowo będziesz musiała chodzić do swojej gin częściej. Potem poproś o receptę na więcej opakowań, lub/i recepty na "zaś" czyli bez wpisanej daty wystawienia recepty. Z doświadczenia i relacji innych dziewczyn wiem że zdecydowana większość lekarzy tak właśnie robi:))

powodzenia!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tabletki a wizyta u lekarza

dzieki albatrosik za odpowiedz:) bardzo szczegolowo mi napisałas. to ja na to fortune wydam. nawet nie chce o tym myslec;/ 1 wizyta 80 zl + to badanie 50 zl + kolejna wizyta wtedy z tym wynikiem 80 zl plus zakup tabletek , o matko :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tabletki a wizyta u lekarza

Anka, a nie zastanawiałaś się nad lekarzem z ubezpieczenia? Ci na NFZ wcale nie są tacy źli... no i - nie kosztują ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tabletki a wizyta u lekarza

Tylko, że do lekarza z NFZ czeka się często w bardzo długiej kolejce... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tabletki a wizyta u lekarza

czeka się w kolejce? ja załatwiam wszystko w ciągu jednego dnia - rejestracja (często telefonicznie) i wizyta. Pamiętajcie dziewczyny że do ginekologa wcale nie trzeba chodzić w tej samej przychodni w której się jest zapisanemu do lekarza pierwszego kontaktu. Możecie wybrać sobie dowolnego gina w dowolnym mieście i w dowolnej przychodni. a w naszej trójmiejskiej metropolii jest duży wybór :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tabletki a wizyta u lekarza

Pamiętam jak ja chciałam umówić się na wizytę do ginekologa na NFZ to najbliższy wolny termin był za miesiąc, a u innego nawet dłuzej musiałabym czekać...
A Ty o jakim lekarzu mówisz? Poleć Go proszę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tabletki a wizyta u lekarza

hejka, pisalam dzisiaj do innego lekarza meila, w sprawie tego, jakie badaqniaq trzeba zrobic , aby mogla zapisac tabletki anty., i sa to: APTT i transaminazy co to sa za badania i ile to kosztuje ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kolonoskopia robiona przez lekarza kobietę. Gdzie? (15 odpowiedzi)

Polecacie kogoś?

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

Jakie tabletki na libido działają (33 odpowiedzi)

Witam, Swoje pytanie kieruję do kobiet, które miały okazje brać tabletki na libido. Mam 38 lat i...