test PAPP-a czy robiłyście?

Dziewczyny wczoraj byłam na USG przezierności karczku i badanie wyszło ok, ale dr Doering zasugerował że zaleca wszystkim kobietom test PAPP-A. Czy Wasi ginekolodzy też tak uważają i robiłyście ten test? W pierwszej ciąży nikt mi nic nie mówił na temat tego testu i go zwyczajnie nie robiłam, synek jest zdrowy, ale rodziłam go 8 lat temu. Ale teraz się zastanawiam, czy warto zrobić czy to zwyczajne wyciąganie pieniędzy, bo rozumiem zrobienie testu wtedy, gdy np.z przeziernością karczku byłoby coś nie tak...ech sama nie wiem, a co Wy o tym sądzicie? Czy to są jakieś nowe wytyczne teraz? Dodam, że mam 31 lat.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 16

Ja z USG wszystko super a PAPP-A 1:12....jestem załamana, płacze od kilku dni. Dziś mam wizytę u mojego lekarza. Zobaczę co mi powie. Mam 40 lat i dwie zdrowe córeczki. Biorę duphaston i miałam niedawno podaną immunoglobulinę bo mam przeciwciała....może jeszcze to miało jakiś wpływ na ten wynik...boje się bardzo o moje dzieciątko. Ale trochę pocieszam powyższymi komentarzami że jak.usg w porządku to ryzyko jednak nie jest takie duże. Parę miesięcy temu straciłam tatę...kiepsko sobie radzę z jego śmiercią. A tu dwa miesiące później dowiaduje się że jestem w ciąży. Z jednej strony radość, z drugiej strach....bo mam już swoje lata, no i teraz jeszcze ten wynik....siadam psychicznie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też zrobiłam Pappa i bardzo żałuję. 1-80 wynik mam 31 lat. Siostra też zrobiła Pappa wynik 1-50 zdecydowała się na amniopunkcje, to badanie to był istny koszmar dla niej, urodziła zdrową córeczkę. Ja się na amniopunkcje nie zdecyduje. Z usg wszystko idealnie. Ten test to jakaś porażka i powinni go w ogóle wycofać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Test pappa to statystyka. Aby przekonać się czy dziecko jest zdrowe możesz zrobić amniopunkcję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sylwia a usg jak wyszło? Lekarz mówił, że z dzieckiem jest coś nie tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też mam duże ryzyko. Będę robić test sanco
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja tez zrobilam pappa. I wynik 1-71 ryzyko ZD . A usg super ksiazkowo. Nie zdecydowalam sie na amio.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Robiłam test Papp-a i była to jedna z gorszych decyzji. Wyniki wyszły paskudne i już miałam termin na badanie inwazyjne. Zrobiłam też test genetyczny z krwi i wyniki wyszły super. Dziecko urodziło się zdrowe. Ten test to tylko statystyka
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam ja właśnie odebrałam wynik pappa trisomia 21 1.54 czyli Z D .Jestem załamana
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam czy juz cos wiadomo w Pani sprawie ? Ci to za test mam 35 lat wlasnie dostalam widomosc 1 do 60 Nie zdecyduje sie na amniopunkcje ale jesli mozna cos wiedziec o innych testach chetnie sie dowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Jeśli miałaś ryzyko wystąpienia zd lub inne, to testy pappa oraz dwa badania prenatalne są refundowane, oczywiście należy mieć skierowanie od ginekologa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Masz juz wynik?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiec synek urodził się zdrowy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz już wynik sanco ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja robiłam USG z testem PAPP-A i bardzo się cieszę, ryzyko wyjściowe dla mojego wieku (35 lat) 1:230, po teście 1:4200, odetchnęłam z ulgą i nie martwię się już tak bardzo. Jakby ryzyko zeszło poniżej 1000 wykupiłabym dodatkowe testy krwi, poniżej 500 zrobiłabym pewnie amniopunkcję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Po 30tce ryzyko powikłań bardzo szybko rośnie. Z tego co wiem lepszym rozwiązaniem od PAPP-A jest test Panorama, taki jak mozna kupic np w medistore, wykonuje się go chyba po 9 tygodniu ciąży.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Cześć. Z naszej nabytej dotychczas wiedzy mogę polecić link tam opisane są wszystkie badania. Sanco, panorama, nifty, veracity, to nieinwazyjne testy prenatalne, niestety nierefundowane- koszt to ok 2000-2700 zł dają wynik >99% http://premium-medical.pl/aktualnosci/nieinwazyjne-testy-prenatalne. Czekamy właśnie na wynik testu. U nas badania PAPpa test krwi wyszedł ok. Za to przezierność karkowa poza norma 3mm. Mam 31 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej test są co jest zamiast amniopunkcji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam u mnie ryzyko wyszło 1:292, też mam 37lat I bardzo się martwię. Co to za test Sanco? Mi polecili Amniopunkcję lub test Harmony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli i u mnie nadzieja. Mam 37l. Usg bardzo dobre test pappa 1:16 :( na amniopunkcję się nie zdecydowałam bo za długo trzeba czekać zrobiłam test SANCO czekam na wynik ale czekanie to jakiś koszmar
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam mam taki Sam przypadek.. Ja u pani dziecko urodzila sie zdrowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka? (17 odpowiedzi)

Witam, jak w tytule. Nie wiem jakie najlepsze i najwygodniejsze rękawiczki dla synka na tą porę....

jaki krem przeciwsłoneczny dla dzieci łatwo się rozsmarowuje? (50 odpowiedzi)

faktor +50, bez filtrów chemicznych. Ziajka - okropnie ciężko się rozsmarowuje, zwłaszcza na...

moj 4 latek jest nie do wytrzymania (154 odpowiedzi)

Witam, czy ktoras z mam miala moze problem z krzyczacym I bardzo jeczacym dzieckiem? Synek...