usuwanie macicy ze względu na mięśniak

cześć Dziewczyny, otrzymałam diagnozę od lekarza, że mój mięśniak rozrósł się (7cm) i że należałoby usunąć mięśniak wraz z macicą. Dzieci już i ciąży nie planuje. Najważniejsze, że jakieś 5 czy 6 lat temu usuwałam mięśniaka operacyjnie i niestety szybko odrósł, więc nie am sensu usuwać tylko sam mięśniak, bo jest duża szansa, że odrośnie. Czy któraś z was robiła podobną operację? Czy polecacie jakiegoś lekarza? Klinikę? Jakie są konsekwencje takiej operacji? Czy długo dochodziłyście do siebie po niej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam forum syrenki, dopytaj tam,
jakie konsekwencje usunięcia macicy? zaburzenia statyki pozostałych narządów miednicy mniejszej, możliwe popuszczanie w majtki. To musi być dobry fachowiec, więc dopytaj tam na forum gdzie i kogo polecają, aby nie borykać się z powikłaniami po zabiegu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam usunięta macicę 7 miesięcy temu też ze względu na mięśniaki( ja miałam3) nagle zaczęły bardzo rosnąc. Z macicą usunięto mi też oba jajniki ze względu na wcześniejsze badania genetyczne które wykazały zagrożenie rakiem jajnika. Byłam na konsultacji u dr. Wydry i on też mnie operował. Operację miałam robioną laparoskopowo więc doszłam do siebie dośc szybko, i bez sporej blizny na brzuchu. Ze szpitala wyszłam 3 dnia po operacji i po tygodniu funkcjonowałam już w miarę normalnie. Oczywiście trzeba bardzo uważać na siebie, nie wolno nic dzwigać, robic nic ciężkiego . Ja po operacji przechodze niestety przedwczesna menopauzę( Mam 45lat), ale nie biorę hormonów tylko DUO-FEM bardzo mi pomaga bo miałam dośc uciążliwe uderzenia gorąca. Jeśli masz jakieś pytania to chętnie pomogę, pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aniu, mam pytanie, jak dostać się do dr Wydry? Przyjmuje w UCK?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyjmuje tylko w gabinecie prywatnym ul. jaśkowa dolina 105 tel. 604 933 129
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj Aniu
Ja we wtorek ide na usunięcie macicy metodą laparoskopowa.
Mam pytanie czy jak wyciagali macice to ja rozdrabniali i wyciagali przez te małe dziurki w brzuchu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Choroba skóry - Twardzina... ktoś tez się leczy? (19 odpowiedzi)

Witam, u mojego męża prawdopodobnie wykryto twardzinę. Miał zmiany skórne " skóra jak u...

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

Najtańsza Apteka (71 odpowiedzi)

Dziewczyny podobno na Żabiance jest najtańsza Apteka, czy wiecie może o którą chodzi?