wybór gimnazjum

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko
Witam serdecznie
Chciałabym uzyskać porady dotyczącej wyboru DOBREGO gimnazjum w Gdańsku. Chodzi o szkołę o wysokim poziomie nauczania, gdzie wymagają, ale ogólna atmosfera jest przyjazna, a szkoła bezpieczna. Nie ważne czy to szkoła prywatna czy publiczna, byle była dobra i bez chorego"wyścigu szczurów". W mieście gdzie dotychczas mieszkałam było kilka bardzo dobrych gimnazjów publicznych, ale nie-rejonowych, a uczniowie byli przyjmowani wyłącznie na podstawie egzaminów wstępnych. Dostać się do tych szkół nie jest łatwo, ale ogólnie gwarantują wysoki poziom nauczania, są w miarę bezpieczne, a dzieciaki są ok. Czy podobne ( publiczne ale bez rejonizacji), istnieją tutaj? Jeśli nie, to które gimnazja polecacie? Bardzo proszę o odpowiedzi i wszelkie wskazówki w tej materii:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: wybór gimnazjum

ile mam na tym forum ,tyle będzie opinii ,że ich gimnazjum jest najlepsze.
Ja jestem zadowolona z gimnazjum nr 18 na Meissnera na Zaspie.
Moja młodsza latorośl ,właśnie je kończy.Klasa o profilu sportowym.
Bardzo wymagająca kadra mająca pasję "uczenia" ,oraz duży szacunek do większości nauczycieli.
Najbardziej rygorystyczną klasą jest klasa autorska.
Średnia w tej klasie nie może się obniżyć do 4,5.
W okolicy Zaspa ,Przymorze najbliższym gimnazjum o dobrej opinii i dużych wymaganiach jest nr 20 przy Okrąglaku(kościół)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: wybór gimnazjum

Ja tez polecam 18, jezeli dziecko dobrze sie uczy to zdecydowanie klasę z programem rozszerzonym. Dzieci sporo się uczą, choć bez tzw. wyścigu szczurów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: wybór gimnazjum

Jako absolwentka gim 12 bardzo tą szkołe polecam. Jest ona przyjemna. Bardzo mnie jednak smuci, że ma ona jak na razie złą opinie. Jestem aktualnie w technikum nr 7 Architektura krajobrzu. Wiele osób sie tam nie dostało, lecz ja tak. Dzięki gimnazjum. A najbardziej pani dyrektor, która robi wszystko dla szkoły i daje szanse każdemu. Będzie w maju festyn na który wszystkich zapraszam, ale jeszcze o tym napiszę.; )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: wybór gimnazjum

ja równiez polecam 18 na Zaspie. Wybór profilu oczywiście zalezy od poziomy i zainteresowań ucznia ale jest w czym wybierać. Poza tym jest stała opieka pedagoga, psychologa, nie wiem czy jest tak w innych szkołach. Dużo różnych projektów, również międzynarodowych.
Wiadomo, że nie znajdziesz szkoły bez wad - w końcu to szkoła ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: wybór gimnazjum

ja chodzilam do gimnazjum 26 we wrzeszczu i jestem bardzo zadowolona, wszyscy moi znajomi tez chodizli do 26 i byly to nasze najlepsze lata;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: wybór gimnazjum

Kiedy tam chodziłaś? Obecnie wg mnie to jedno z gorszych gimnazjów. W gim 26 nauczyciele wogóle nie interesują się uczniami. Nie ma tu żadnej motywacji. Odpowiedz nauczyciela jest taka to tylko 3 lata i nie mam czasu bo mam drugi etat. Jeśli ktoś chce się prześlizgać przez gimnazjum to 26 jest do tego dobre. Ale co ja tam wiem ilu rodziców tyle opinii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: wybór gimnazjum

Szczerze polecam każdą, tylko nie 25 w Gdańsku. Radzę omijać tę szkołę szerokim łukiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: wybór gimnazjum

A dlaczego nie polecasz 25 ? Uzasadnij proszę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: wybór gimnazjum

odswiezam wątek
proszę o polecenie gimnazjum w Gdansku, najchętniej w rejonach poludniowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: wybór gimnazjum

Polecam wyżej wspominaną 18. W zeszłym roku mieli pierwsze miejsce w Gdańsku jesli chodzi o laureatów konkursów kuratoryjnych. Moje dziecko bardzo sobie chwali. Fajni nauczyciele. Coraz lepsze warunki. Na miejscu obiady, szafki dla uczniów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: wybór gimnazjum

szadolki zdecydowanie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szukam partnerki do tenisa (4 odpowiedzi)

Do gry we Wrzeszczu.

Czy jest tu dojrzała Pani? (6 odpowiedzi)

Do znajomości, przyjaźni, rozmowy.

sklep z pokrowcami, etui do telefonów (21 odpowiedzi)

Witam! Poszukuje dobrego i niedrogiego sklepu z pokrowcami/etui do telefonów w Gdańsku....