żłobek w Gdyni Wiczlinie

Witam wszystkie mamy i osoby czytające to forum,
od pewnego czasu mam zamiar otworzyć prywatny żłobek w Gdyni Wiczlinie, co sadzicie o takiej lokalizacji, co chciałybyście aby w takim żłobku było dostępne dla waszych dzieci, jakie godziny otwarcia byłyby dla was odpowiednie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: żłobek w Gdyni Wiczlinie

To bardzo dobry pomysł. Obecnie poszukujemy jakiegoś żłobka, ewentualnie niani. Niestety w okolicy nie ma zbyt wielu żłobków. Najbliższy z tego co wiem jest na Dąbrowie. Myślę że to dobry pomysł gdyż w okolicy wiele nowych bloków się buduje to i dzieci będzie sporo :) W jakiej dokładnie lokalizacji zamierzasz otworzyć ten żłobek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: żłobek w Gdyni Wiczlinie

Sama jestem na etapie poszukiwania i zbierania opini na temat żłobka (dzidzia jeszcze w brzuszku); to co by mnie interesowało:
-ilość dzieci w grupie i ilość opiekunek (wydaje mi się że mniejsze grupy są zdecydowanie lepsze i opiekunki mogą lepiej zająć się maluszkami);
- co jest zapewnione w cenie: jakie jedzonko, czy pieluszki itp.
- czy dzieci mają mozliwosć wyjść na dwór przy ładnej pogodzie;
- doświadczenie opiekunek (wiek, staż w zawodzie, czy same mają dzieci?)
- oczywiscie warunki w samym lokalu: wyposażenie może być "tylko niezbędne" ale liczy się czystość i przytulność :)
Hmm to chyba na poczatek - nie piszę o cenie specjalnie ponieważ dla mnie osobiście jest to jeden z dalszych punktów do weryfikacji;
Życzę powodzenia!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: żłobek w Gdyni Wiczlinie

dla mnie zajważniejsze będzie tak jak koleżanki wypisały ilośc dzieci cena doświadczenie opiekunek oraz wgląd do całej dokumentacji czyli skad jest dostarczane jedzenie, czy sanepid kontroluje daną placówke bo z tego co mi wiadomo 70 procent Placówek w trójmieście typu"punkt opieki" "punkt przedszkolny""mini żłobek"oraz wszelkiego rodzaju"kluby malucha" funkcjonują na czarno
bez żadnych zezwoleń oraz kontroli.To wszystko ma wpływ na to iż wiemy że z naszą pociechą jest wszystko w porządku i przebywa w czystym i bezpiecznym miejscu!


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: żłobek w Gdyni Wiczlinie

niestety klubow malucha i punktów przedszkolnych jest multum bo nie jest prosto sprostać wymaganiom sanepidu i budowlanym dot. budynku w jakim ma powstać typowy żłobek czy przedszkole ..... to bardzo trudne ( chyba że ktoś wybuduje od podstaw swój budynek zgodnie z wymogami ) , do tego w żłobku trzeba zatrudniac chyba pielęgniarkę , pewnie i dietetyka .... wiem , że to nie taka prosta sprawa .... przepisy są bardzo rygorystyczne dla tych placówek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: żłobek w Gdyni Wiczlinie

tak, zgadza sie ale to ze nazywa sie KLUB lub PUNKT OPIEKI nie znaczy ze moze sobie dzialac jak sie podoba. Kazda placowka musi miec odbior sanepidu proacownicy badania tu chodzi o bezpieczenstwo NASZYCH DZIECI.Jesli w takowym PUNKCIE, KLUBIE wlascicele nie maja nic do ukrycia (czyli nie dzialaja na czarno) powinni okazc zainteresowanym rodzicom takie dokumenty to przeciez nic zlego ze chcemy wiedziec tak??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: żłobek w Gdyni Wiczlinie

z tego co wiem, to otwarcie jakoś blisko. na poczatku miesiąca panie były na etapie wyposażania. przewidywały 40 dzieci w trzech grupach. docelowo. na starcie napewno mniej będzie.
swoją drogą czterdziestka to masakryczna wylęgarnia bakterii....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0