stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

17. Festiwal Metropolia Jest Okey | Leon Performer Henryka Pietkiewicza

Festiwal Metropolia Jest Okey 2023 powraca, by zaskoczyć i zachwycić. To nie tylko wydarzenie pełne artystycznych przeżyć, to podróż po ciekawych miejscach kultury w regionie, spotkania z lokalną sceną muzyczną i pomorską bohemą. Rozmowy, wystawa, koncerty, spotkania literackie, teatr impro - wiele okazji do spotkań z artystami, pisarzami, ludźmi sztuki i twórcami lokalnej kultury. Podróż pełna emocji i wrażeń, gdzie każdy dźwięk, obraz i słowo układają się w niepowtarzalny symfoniczny krajobraz trójmiejskiej metropolii.

Wernisaż wystawy i promocja albumu LEON PERFORMER Henryka Pietkiewicza.

Album LEON PERFORMER to prezentacja twórczości dwóch artystów związanych z trójmiejską sceną kulturalną - performera Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza i fotografika Henryka Pietkiewicza.
Wystawa prezentuje wielkoformatowe fotogramy Henryka Pietkiewicza, które weszły w skład albumu oraz inne dotychczas niepublikowane.

Twórczość Dziemaszkiewicza, nie tylko w skali Polski czy Europy, ale świata w ogóle, to rzecz unikatowa. Jest żywa i sugestywna, nie mieści się w żadnej ramie - bo Leon Performer wymyka się definicjom i prostym skojarzeniom. Jego sztuka nie tylko zadziwia i ekscytuje, ale też stawia wnikliwych widzów wobec pytań: o człowieka, o cywilizację, o sens.

Twórczość Leona prezentuje i opowiada niniejszy album za pomocą fotografii innego artysty - Henryka Pietkiewicza. Kolekcja unikalnych zdjęć została tu indywidualnie zestawiona i posiada autorski charakter. Fotografie śledzą ekspresję performansów Dziemaszkiewicza, ale emanują też własną energią. Mistrzowska kreacja obrazu, posiadającego również warstwę intelektualną, porusza i ciekawi.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie performance Leona Dziemaszkiewicza.
Na miejscu będzie można zakupić promowany album.