Actus Humanus: Tomasz Pokrzywiński Ratusz Głównego Miasta Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Actus Humanus: Tomasz Pokrzywiński

Wydarzenie w ramach

Actus Humanus to największy festiwal muzyki dawnej w Polsce i jedna z najważniejszych tego rodzaju imprez europejskich. Przyjdź na niesamowity koncert Tomasza Pokrzywińskiego.

Tomasz Pokrzywiński
Wiolonczelista. Naukę gry rozpoczął w wieku siedmiu lat. Z biegiem czasu stał się nie tylko wykonawcą, ale i reżyserem dźwięku, aranżerem i animatorem. Do sięgnięcia po repertuar muzyki dawnej zainspirował go wybitny wiolonczelista holenderski Jaap ter Linden. Wykonawstwo historyczne zgłębiał na kursach mistrzowskich oraz podczas studiów w londyńskiej Guildhall School of Music and Drama pod kierunkiem Alison McGillivray.

muzyka dawna - koncerty w Trójmieście


Współpracuje z czołowymi zespołami muzyki dawnej, m.in. Arte dei Suonatori, Holland Baroque, Academy of Ancient Music, La Nuova Musica. Zarówno jako koncertmistrz, jak i solista występował w salach koncertowych w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Nagrywał dla takich wytwórni, jak Harmonia Mundi, Alpha Records, Channel Classics, BIS. Jest aktywnym organizatorem życia muzycznego, prowadzi działalność edukacyjną i menadżerską