Actus Humanus: lL Giardino Armonico / Giovanni Antonini Dwór Artusa - Oddział Muzeum Gdańska Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Actus Humanus: lL Giardino Armonico / Giovanni Antonini

Wydarzenie w ramach

Actus Humanus to największy festiwal muzyki dawnej w Polsce i jedna z najważniejszych tego rodzaju imprez europejskich. Przyjdź na niesamowity koncert IL Giardino Armonico pod batutą Giovanniego Antoniniego.

IL Giardino Armonico
Włoski zespół założony w 1985 roku w Mediolanie. Czołowa formacja wykonawstwa historycznego i jedna z pierwszych grup grających na instrumentach historycznych. Prowadzona przez znakomitego dyrygenta Giovanniego Antoniniego, regularnie gości na najważniejszych festiwalach i w najlepszych salach koncertowych. Ansambl ceniony jest zarówno za repertuar koncertowy, jak i produkcje operowe.

muzyka dawna - koncerty w Trójmieście


Grupa kładzie szczególny nacisk na wykonawstwo muzyki XVII i XVIII wieku. Niezwykle aktywni fonograficznie w swoim dorobku płytowym posiadają kilkadziesiąt nagrań z muzyką Monteverdiego, Handla, Telemanna, Vivaldiego, Mozarta i in. Ich nagrania wydawały m.in. Decca, Naïve, Harmonia Mundi, Sony BMG, Alpha Classics, Teldec. Działają również w ramach projektu "Haydn2032" promującego muzykę jednego z klasyków wiedeńskich poprzez nagranie kompletu symfonii oraz serie koncertowe jemu poświęcone.