stat
Impreza już się odbyła

Akademii Active Citizens

Zapraszamy na kolejne szkolenie Akademii Active Citizens pt. "Budowanie i rozwój partnerstw lokalnych"
Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council. Powstał w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne pomorskich organizacji pozarządowych zgłaszane w czasie projektu Active Citizens. Dlatego pierwszeństwo w rekrutacji będą mieć absolwenci i absolwentki pomorskich edycji programu Active Citizens Aktywna Społeczność.

paź 5

sobota, g. 11:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Najbliższy warsztat poświęcony będzie partnerstwom lokalnym. Odbędzie się (w zależności od preferencji osób uczestniczących):
5-6 GRUDNIA (czwartek, piątek), godziny 10.00 - 18.00
lub
7-8 GRUDNIA (sobota, niedziela), godziny 10.00 - 18.00
w Instytucie Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40 w Gdańsku).
"Budowanie i rozwój partnerstw lokalnych"

Opis warsztatów:
W czasie dwóch dni zajęć przyjrzymy się partnerstwom i temu co przesądza o ich sukcesie. Poznamy i przećwiczymy narzędzia analizy obszaru problemowego opartej o potrzeby różnorodnych grup. Skupimy się na analizie własnych zasobów i zasobów potencjalnych partnerów, nie tylko w wymiarze materialnym, ale również w wymiarze podzielanych wartości. Zajmiemy się tematem zarządzenia partnerstwem, ze szczególnym naciskiem na komunikacje, rozwiązywanie konfliktów i wzajemne uczenie się. Podsumujemy warsztat prezentując dobre praktyki projektów partnerskich z Pomorza i nie tylko. Będziemy zachęcać przybyłe osoby do nieformalnego zapoznania się i poszukiwania potencjalnych partnerów do projektów społecznych .

Cele warsztatu:

1) Poznanie metod identyfikacji problemu i przekształcania go w cel.
2) Nabycie umiejętności analizy partnerów i instytucji lokalnych oraz ich potencjału.
3) Przyjrzenie się metodom zarządzania i komunikacji w partnerstwie.
4) Poznanie dobrych praktyk partnerstw lokalnych z Pomorza i nie tylko.
5) Stworzenie planów na lokalne partnerstwa działające na rzecz interesujących Państwa zagadnień.
Program warsztatów (poruszane zagadnienia):
1. Partnerstwo i jego typy.
2. Analiza problemu, w tym analiza czterech kroków.
3. Analiza zasobów swoich i partnerów.
4. Komunikacja i zarządzanie partnerstwem.
5. Dobre praktyki budowania partnerstw.
6. Praktyczne planowanie nawiązywania partnerstw w Państwa społecznościach.
Metody pracy
Praca indywidualna i w grupie, gry i symulacje, mini wykłady.

Osoby prowadząca:
Barbara Borowiak- trenerka genderowa i równościowa, prezeska Fundacji Centrum Zmiany Społecznej. Absolwentka psychologii oraz szkoły trenerskiej: Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego przy Stowarzyszeniu Villa Decjusza. Posiada 6-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, w szczególności z zakresu równych szans kobiet i mężczyzn oraz Uczącej Się Organizacji. Koordynatorka programów szkoleniowych i rozwojowych w NGO'sach, dotyczących innowacyjności i organizacyjnego uczenia się, budowania strategii opartej na doceniającej dociekliwości.

Anna Urbańczyk - koordynatorka projektów społecznych, aktywistka praw człowieka i trenerka równościowa. Facylitatorka pracująca metodą Appreciative Inquiry (analizie sukcesów działań). Absolwentka Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański), Queer Studies, Wielokulturowej Europy (Uniwersytet Adama Mickiewicza / British Council), Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w Krakowie (Stowarzyszenie Willa Decjusza), Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji. Członkini Kampanii Przeciw Homofobii, Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA) oraz trójmiejskiej grupy treningu praw człowieka Kaskada. Pracuje w Instytucie Kultury Miejskiej jako główna specjalistka ds. spraw społecznych i edukacji, m.in. koordynuje projekt Aktywna Społeczność na Pomorzu. W latach 2010 - 2011 koordynowała polską koalicję Social Watch, która wydała kompleksowy raport o ubóstwie i wykluczeniu społecznym w Polsce. Zrealizowała kilkaset godzin szkoleń równościowych m.in. dla Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, spółki PL.2012 (organizatorów Mistrzostw Euro 2012 w Polsce), Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, British Council, Urzędu Miejskiego w Gdyni, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku....
Więcej informacji: www.warsztatyrownosciowe.pl

W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe.
Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ikm.gda.pl. Formularz należy odesłać do 1 grudnia 2013 na adres active.citizens@ikm.gda.pl lub w formie papierowej dostarczyć pod adres :

Anna Urbańczyk
Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

Ilość miejsc jest ograniczona do 16 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach oraz ostateczną ich datę osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 3 grudnia 2013 (włącznie). Warsztaty są bezpłatne.