W maju 1988 r., rok przed powstaniem Teatru Atelier, André Ochodlo rozpoczął swoją karierę jako chansonista występami w Czarnej Sali Teatru Wybrzeże. Miał wówczas bezczelnych dwadzieścia pięć lat i nazwał swój pierwszy recital "Jestem kim jestem". Był młody i bardzo dumny z faktu, że ukończył Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie miał szczęście pobierać nauki u takich autorytetów jak Henryk Bista czy Halina Mickiewiczówna, która zresztą była jego nauczycielką śpiewu aż do samej śmierci.
W 2023 roku André Ochodlo świętować będzie potrójny jubileusz: sześćdziesiąte urodziny, trzydzieści pięć lat występów na scenie i, co dla niego najważniejsze, trzydzieste Lato Teatralne w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Z takim doświadczeniem świadomie wybrał tytuł swojego recitalu - Pięć miłości, czyli pięć języków jego życia. Do wykorzystywanych od czasów młodości: polskiego, niemieckiego, francuskiego i angielskiego, już dawno dołączył jidysz, który stał się może jego największą miłością i pasją. To właśnie z pieśniami w tym właśnie języku występował w prawie całej Europie, USA, Kanadzie, Izraelu oraz był gościem stacji telewizyjnych w Polsce, Niemczech, Francji, Izraelu i USA.
W jubileuszowym recitalu usłyszymy wybrane pieśni z kolekcji Yiddishland, którą tworzył we współpracy z szefem muzycznym Teatru - Adamem Żuchowskim. Po kilkunastu latach pracy ukończona bowiem zostanie seria dwunastu płyt zawierających m.in. sto dwadzieścia nowych pieśni jidysz do tekstów największych poetów żydowskich, do których muzykę stworzyli wybitni, współcześni polscy kompozytorzy. Oprócz pieśni z tej kolekcji usłyszymy również oryginalne interpretacje utworów Jacque'a Brela, Brechta, Paula Anki, rarytasy jak słynny Tomaszów Juliana Tuwima i Zygmunta Koniecznego częściowo w niemieckim przekładzie zrealizowanym specjalnie dla André Ochodlo, czy Uciekaj moje serce autorstwa Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego. W tych czasach nie może również zabraknąć jednego z najważniejszych protestsongów antywojennych - Gdzie są kwiaty z tamtych lat (Sag mir, wo die Blumen sind) Paula Seagera.
Do swojego jubileuszu André Ochodlo zaprosił na nowo reaktywowany zespół TrioMania - laureata Fryderyka z roku 2010 - w składzie Piotr Mania (fortepian), Adam Żuchowski (kontrabas) i Luis Mora Matus (perkusja). Za aranżacje i kierownictwo muzyczne odpowiada, już tradycyjnie od lat, Adam Żuchowski.
Dla André Ochodlo słowo i niesiona przez nie treść zawsze były najważniejsze...
...i na taką literacko-muzyczną, znaczącą ucztę pragnie właśnie zaprosić, by podzielić się z publicznością swoimi pięcioma miłościami!
Premiera pod patronatem Pani Konsul Generalnej - Corneli Pieper.