Solidarity Of Arts 2019 #odwaga przedstawia kolejne wydarzenie muzyczne z programu tegorocznego Solidarity Of Arts, któremu przyświeca hasło #ODWAGA. W niedzielę, 25 sierpnia w @ECS wystąpi donGURALesko.
ECS / okrągły stół przy fontannach
25 sierpnia / niedziela
21.00
Wstęp wolny
Partner wydarzenia Festiwal Malta
hip-hop - koncerty w Trójmieście
ODWAGA to słowo klucz programu muzycznego festiwalu. Magdalena Sroka, kuratorka zaprosiła wyjątkowych artystów, którzy wymykają się klasyfikacjom gatunkowym, integrując różne dziedziny sztuki, bezkompromisowo walcząc na różnych polach o wolność swojej ekspresji i angażując się w sprawy ważne społecznie i politycznie. Wśród nich donGURALesko, który w niedzielę w ECS przedstawi esej "O tyranii. Dwadzieścia lekcji z dwudziestego wieku" Timothy'ego Snydera,.
donGURALesko (właściwie Piotr Górny) to polski raper i producent muzyczny. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku. Jego twórczość zaliczana jest do nurtu braggadocio, charakteryzującego się używaniem przez raperów wielu, często bardzo rozbudowanych porównań i metafor. W swoich tekstach podejmuje wiele tematów społeczno-politycznych, w tym tematykę uchodźczą, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi.
Na finał SOLIDARITY OF ARTS donGURALesko zaprezentuje esej "O tyranii. Dwadzieścia lekcji z dwudziestego wieku" Timothy'ego Snydera, profesora Uniwersytetu Yale specjalizującego się w historii nowożytnej nacjonalizmu. Współpraca - wydawałoby się - tak różnych osób, mówiących różnymi językami i do różnych środowisk, pokazuje, że nawet jeśli czytamy różne książki i słuchamy różnej muzyki, jesteśmy w równej mierze współodpowiedzialni za rozwój demokracji na świecie.
Zapraszamy do dołączenia do pozostałych wydarzeń w ramach Solidarity Of Arts 2019.
Pełny program Solidarity Of Arts dostępny na stronie:
www.solidarityofarts.pl
O Festiwal MaltaMalta Festival Poznań to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej. Festiwal prezentuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny i filmowy. Odbywa się od 1991 roku w Poznaniu.
O Solidarity Of Arts:Festiwal Solidarity of Arts (SOFA) - święto sztuki, ludzi i idei - jest próbą odczytania współczesnego świata z perspektywy sztuki. Projekt, choć w głównej mierze muzyczny, łączy różne gatunki sztuki i spotyka artystów z całego świata zaangażowanych na rzecz obrony uniwersalnych wartości. Solidarity of Arts zwraca uwagę na te idee, które w danym roku jawią się jako szczególnie ważne.