stat
Impreza już się odbyła

Animuj Gdańsk - warsztaty filmu animowanego w KinoPorcie

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

1 lipca - 31 sierpnia 2024, g. 22:00

bilety 10 zł
ulgowy 5 zł
Młodzież zainteresowaną tworzeniem animacji filmowych zachęcamy do udziału w comiesięcznych warsztatach "Animuj Gdańsk" odbywających się w KinoPorcie w Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres: kinoanimacja@laznia.pl. W treści wiadomości należy podać:
- imię i nazwisko,
- wiek,
- miejsce zamieszkania,
- oraz krótkie uzasadnienie, czym jest dla ciebie animacja i dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach.

Szczególnie zapraszamy uczniów liceów, techników oraz ostatnich klas gimnazjalnych, zwłaszcza z Nowego Portu.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.
Zapisy trwają!




OPIS PROJEKTU:

Celem warsztatów jest realizacja przez uczestników własnego, autorskiego filmu animowanego. Zapewniamy cały profesjonalny sprzęt filmowy oraz pomoc doświadczonych prowadzących.
Zajęcia prowadzi reżyser filmów animowanych Robert Turło, a gościem specjalnym w maju będzie Joanna Jasińska-Koronkiewicz.

Joanna Jasińska-Koronkiewicz - Reżyser, scenarzysta, scenograf, animator, operator. Od 2004 r. współpracuje z TV Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu. Realizuje głównie autorskie filmy animowane w technice malarskiej bezpośrednio pod kamerą.

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia:
NAGRODA DLA FILMU POLSKIEGO "DIES IRAE", przyznana przez Jury Stowarzyszenia Filmowców Polskich na 4 Międzynarodowym Festiwalu Animacji "ReAnimacja", Łódź / 2007
NAGRODA PUBLICZNOŚCI dla filmu "Len" na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych "OFAFA 2005" w Krakowie / 2005

Robert Turło - Absolwent architektury wnętrz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom tej ostatniej uczelni uzyskał w 1998 roku na Wydziale Grafiki w Pracowni Filmu Animowanego u profesora Daniela Szczechury. Od 2002 współpracuje z Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu, gdzie zrealizował między innymi kilkanaście animacji dziecięcych do serii "Baśnie i bajki polskie" oraz "Miś Fantazy". Wielokrotnie emitowane przez polskie telewizje animowane filmy dla dzieci z obu serii zostały zakupione również przez kilkadziesiąt stacji telewizyjnych na całym świecie i zdobyły liczne nagrody.

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia:
ŚWIATOWY ZŁOTY MEDAL ZA FILM "LODOWA GÓRA" w kategorii Programów dla Dzieci przyznany przez Jury 47th The New York Festivals, Television Programming & Promotion, /2005
SREBRNĄ KRESKĄ ZA NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY DLA DZIECI, czterokrotnie uhonorowany na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie

PROGRAM WARSZTATÓW - MAJ 2013:



Sobota 18 maja 2013
Godz. 11.00 - 17.00
Realizacja filmu animowanego, temat "Animuj Gdańsk" (pod kierunkiem Roberta Turło)

Niedziela 19 maja 2013
Godz. 11.00 - 17.00
Kontynuacja warsztatu filmowego pod kierunkiem Roberta Turło z udziałem gościa specjalnego Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz - prezentacja techniki stosowanej przez zaproszonego artystę.

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE:
17 maja 2013

Godz. 18.00
Wykład Jerzego Armaty "Historia polskiej animacji" oraz przegląd klasycznych, najważniejszych polskich filmów animowanych

Jerzy Armata - krytyk filmowy i muzyczny, dziennikarz, pedagog. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (1977). W latach 1977-1990 kierownik Działu Filmów Oświatowych i Festiwali w Okręgowym Przedsiębiorstwie Rozpowszechniania Filmów w Krakowie.
W 1991 r. - redaktor w Studiu Filmów Animowanych w Krakowie, od 1992 r. - redaktor w krakowskim oddziale "Gazety Wyborczej". W latach 1985-1991 - adiunkt w Pracowni Filmu Animowanego krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Selekcjoner i juror wielu festiwali filmowych.
Autor telewizyjnych cykli poświęconych filmom krótkometrażowym.

18 maja 2013
Godz. 18.00
Przegląd twórczości gościa specjalnego Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz oraz spotkanie z artystką

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Polska Szkoła Animacji - Fenomen Artystyczny". Projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.