Uwaga! Impreza już się odbyła.

Anna Maria Jopek - Minione

folk / etno / world, pop

data 22 marca 2017 (środa)
godzina 20:00
miejsce Filharmonia Bałtycka
adres Gdańsk, Ołowianka 1
bilety 129-169 zł

Po podróżach w głąb muzyki japońskiej ("Haiku") i luzofońskiej ("Sobremesa") Anna Maria Jopoek tym razem zaśpiewa po polsku z Kubańczykami.Płyta "Minione", która ukaże się w Święto Zakochanych, to wskrzeszenie najpiękniejszych przedwojennych tang polskich. Anna Maria Jopek śpiewa je z kubańskim trio jednego z największych pianistów improwizujących naszych czasów - fenomenalnym Gonzalo Rubalcabą.

Spośród setek starych tang i boler artyści wybrali te, które inspirują ich najbardziej (m.in. "To ostatnia niedziela", "Rebeka", "Twe usta kłamią") i mogły stać się pomostem między tym co minione, światem lat 30-tych ubiegłego stulecia a współczesną muzyką wokalną. Pomostem między kulturami - polską, kubańską, żydowską, argentyńską i amerykańską.

"Kiedy pracuję z muzykami z różnych od mojej tradycji muzycznych, zawsze zachwyca mnie ich inność. To co wnoszą w nagrania staje się moim duchowym bogactwem. Zdumiewa ogrom piękną i prawdy na skrzyżowaniu kultur i ludzkich wrażliwości. Muzyka jest językiem jedności"- mówi AMJ. "Praca nad starymi tangami była magiczna. Rzadko zdarza się materiał takiej urody, nasycony i melancholią i tajemnicą i erotyką. Nagrywanie z Gonzalo to czysta mistyka. Obecność jaźni w każdej nucie uczy uważności i pokory".

"Minione" produkuje i aranżuje Gonzalo Rubalcaba. Album w najwyższym standardzie audiofilskim zrealizował wielokrotny laureat nagrody Grammy Carlos Alvarez w legendarnym studio nagraniowym The Hit Factory w Miami na Florydzie. Wydaniu płyty towarzyszyć będzie trasa koncertowa w największych miastach Polski.
Ania Dąbrowska
pop

19.11.2017 (niedziela) g. 19:00

Roy Einar Dreng

02.12.2017 (sobota) g. 21:00

Sopot,