stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bakalie to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które już od 2009 roku gromadzi licznych projektantów, artystów i kolekcjonerów oraz odwiedzających ich stoiska zakupowiczów. Zbliżająca się grudniowa edycja, to już 7. bakaliowe spotkanie.

w każdą sobotę (od 31.08 do 26.10.2024), g. 9:00 - 13:00

Gdańsk, Pętla Łostowice Świętokrzyska
Wstęp wolny

w każdą sobotę (od 31.08 do 26.10.2024), g. 9:00 - 13:00

Gdańsk, Piecki-Migowo skwer przy...
Wstęp wolny
8. grudnia spotkamy się w studenckim klubie "Żak", gdzie będzie można dokonać oryginalnych zakupów, zapoznać się z twórczością artystów czy nawiązać nowe kontakty z ciekawymi osobowościami Trójmiasta. Lista ponad 70-ciu wystawców to rekordowa do tej pory propozycja. Oryginalne projekty, świetne kroje, piękne dzianiny i najdziwniejsze przedmioty jakie można sobie wyobrazić oferują uzdolnieni twórcy designu i mody, wystawcy z całej Polski.

Bakalie to pierwsze i obecnie największe tego typy wydarzenie w Trójmieście. Jego historia sięga 7 -ego listopada 2009 roku, kiedy to Marianna Grzywaczewska, właścicielka butiku modowego Cloudmine, postanowiła zorganizować spotkanie modowe w nie istniejącym już gdańskim klubie Vespa De Luxe. Choć wtedy jeszcze niewielkich rozmiarów, wydarzenie to zgromadziło ciekawe osobowości Trójmiejskiego świata sztuki, mody i kultury.

Kolejne wydarzenia, cieszące się coraz większą popularnością organizowane były w takich miejscach jak kultowy klub Buffet na gdańskiej Stoczni czy foyer Opery Bałtyckiej.

Najoryginalniejsze projekty oraz zawsze dopisujący odbiorcy, którzy tłumnie odwiedzają każdą edycję, przeniosło to wydarzenie to skali wydarzenia kultowego. Swoją nieocenioną rolę w tym mają organizowane przy każdej okazji after party. Na sześciu do tej pory zorganizowanych imprezach zamykających Bakalie wystąpili m.in. Panny z Wilka, Dick Dexter (Dick4Dick / Gypsy Pill), Fighting Cocks, Jakub Knera, Twin Prix czy Invent (Lizzy Pop).

Wystawcy, którzy do tej pory oferowali swoje projekty na Bakaliach to m.in. Ania Kuczyńska, Maldoror, Justin Iloveu, Projekt Mleko i wielu wielu innych.

Zapraszamy na 7. edycję kultowych Bakalii! Dzień 12.00 - 18.00 Spotykamy się w zimową, przedświąteczną sobotę, aby zrobić zakupy u polskich projektantów, marek i artystów. Znajdziecie niepowtarzalną biżuterię, najlepszą selekcję vintage, torby ze skóry, zabawki dla dzieci robione ręcznie i wiele, wiele więcej. Noc 21.00 - Na bakaliowym afterparty zagrają dla Was: Evius Borys Dasf house / disco / techno / garage / uk bass W planie - tańce do upadłego! After party uświetni koncert Andreas Backer& Inge W. Breistein. Dwa solowe pokazy. Na koniec jeden, wspólny duet. Będzie to występ energetyczny, orzeźwiający i zapewne jedyny w swoim rodzaju, ponieważ artyści inspirują się free jazzem, modern jazzem i folkiem.

Lista wystawców:
Anoi
Landschaft
Projekt Mleko
Małgorzata Małysa
Tregvart
Go2Hell
RISK made in warsaw
Mila Art
Moustache Boy
Natalia Wysocka
Pracownia z przytupem
Laboratorium Femi
Pako
Oh deer!
Filimoniuk Design
Vitage For Ever
White Rabbit
Aleksandra Puchacz
Arteria-Art
Art Mi Studio
Not Anyone
Artosfera
Asia Komorowska
Bambaki
Huba
Kiuik
Kombokolor
Korba Design
Lilu
Lolay Vintage Boutique
Monika Pęk
Ola Kowalska
Om Jewellery Design
Pracownia Cudów
Reloved
Superfine Jewellery
Suzito
Szpilka i wielu, wielu innych!