stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
BrassWood Fest 2024
PATRONAT

Brass Wood Fest: kwitnienie Opinie (3)

Festiwal muzyki i oddechu Brasswood Fest połączy 28-30 lipca leśnymi koncertami Gdańsk, Sopot i Gdynię. W Gdyni odbywać się będzie skupiony na przyszłości i elektronice Brasswood Pylenie. W Gdańsku planowany jest zaś oparty na dawnych instrumentach Brasswood Korzenie. Tradycja i futuryzm spotkają się finalnie w sopockiej Operze Leśnej na Brasswood Kwitnienie, gdzie pojawią się m.in. Mela Koteluk, Wojtek Mazolewski, ShataQS, Ifi Ude i Bela Komoszyńska.

muzyka poważna
Kup bilet
sie 3

sobota, g. 19:00

Sopot,

festiwal muzyczny
Kup bilet
sie 2-4

piątek - niedziela

Gdańsk Sopot Gdynia
Brasswood Fest to magiczny, leśny slow festiwal muzyki i oddechu. Pierwsze skrzypce grają tu żywe instrumenty dęte, blaszane oraz drewniane. W ich akompaniamencie swoje kameralne i akustyczne koncerty grają tu najciekawsi polscy artyści, niekoniecznie Ci z line-upów mainstreamowych festiwali. Celem Łukasza L.U.C. Rostkowskiego jest prezentacja konsekwentnych muzyków, dialog między tradycją a futuryzmem oraz pokoleniami i gatunkami. Celem jest także relaks i zwolnienie tempa oraz zwiększanie świadomości ciała. Naturalnie także wzmocnienie więzów kulturalnych pomiędzy Sopotem, Gdynią i Gdańskiem i odkrywanie tych miast połączonych piękną otuliną leśną stanowiącą unikat na skalę europejską. Przy okazji festiwal oparty w dużej mierze o instrumenty dęte napędzane powietrzem zwraca uwagę na ekologię i problemy związane z jakością powietrza w Polsce.

festiwal muzyczny - koncerty w TrójmieścieFestiwal muzyki i oddechu Brasswood Fest połączy pod koniec lipca leśnymi koncertami Gdańsk, Sopot i Gdynię.

28.07 GDYNIA/ADVENTURE PARK KOLIBKI
BRASSWOOD PYLENIE skupiony na przyszłości i elektronice

Zagrają dla nas:

DJ NOZ
GOORAL
IKARVS
GELOFUNK
ABĒDI
ARAYAN
BLADZINSKY

_____________________________________________________________________

29.07 SOPOT/OPERA LEŚNA 19.00
BRASSWOOD KWITNIENIE spotkanie futuryzmu i tradycji

18.00 - otwarcie bramek

Wystąpią:

19.00 - koncert debiuty/Kamil Kowalski
20.00 - WOJTEK MAZOLEWSKI (YUGEN II)
21.00 - MELA KOTELUK
22.00 - SHATAQS
23.00 - koncert galowy L.U.C. & REBEL BABEL ENSEMBLE feat. IFI UDE/BELA KOMOSZYŃSKA

W ciągu dnia:

17.00 - warsztaty brassowe Park Północy Sopot

18.00 - koncert na placu Przyjaciół Sopotu /✨BRASSWOOD PARADE✨ Monte Cassino

ORKIESTRA DĘTA ŚWIECIE | RYBACKA ORKIESTRA DĘTA Z JASTARNI | DOWN TOWN BRASS | NANDAKIKE

_____________________________________________________________________

30.07 GDAŃSK /wkrótce ogłoszenia dotyczące koncertów
BRASSWOOD KORZENIE oparty na folku i dawnych instrumentach
Dofinansowano ze środków Miasta Sopotu.

Partnerzy festiwalu: Sopot, Gdynia, Lotto
Opera Leśna, LASY, Creative Heads, BART, LIVE, Kolibki Adventure Park Gdynia, Prestiż, Baltic Hotel Gdynia, MY STORY Sopot Apartments, L.U.C., ERGO HESTIA, Wyborcza.pl, WAKO, Radio Nowy Świat, Trójmiasto.pl, Biletomat, NCK, MKiDN

Sopockiemu Brasswood Kwitnienie towarzyszyć więc mają także skupiony na przyszłości elektroniczny Brasswood Pylenie (Gdynia) oraz folkowy i prezentujący dawne instrumenty Brasswood Korzenie (Gdańsk).

Bilety i karnety obowiązują na Pylenie i Kwitnienie. Korzenie zaś będą koncertem otwartym, ale miejsce tego koncertu będzie ukryte w gdańskich lasach.

Brasswood Pylenie odbędzie się 28 lipca w gdyńskim Kolibki Adventure Park. Z żywymi instrumentami, na dwóch leśnych scenach pośród indiańskich namiotów i domków na drzewach zagrają m.in. Gooral, Dj Noz, IKARVS, a także Gelofunk, Abedi, Arayan i Bladzinsky.

29 lipca zaś kiedy w Operze Leśnej odbywać się będą próby do Kwitnienia, w Adventure Parku można będzie zabrać pociechy m.in. na darmową potańcówkę z najbardziej znanymi utworami z bajek w wykonaniu Rebel Babel Ensemble.

Następnie 29 lipca o 17:00 w Parku Północnym w Sopocie rozpoczną się warsztaty muzyczne, w których będzie mógł wziąć udział każdy kto posiada instrument dęty lub flet, a o 18:00 z Placu Przyjaciół Sopotu wyruszy wielka parada wolności, dialogu, miłości i czystego powietrza. Wieczorem w Operze Leśnej kameralne i akustyczne koncerty rozpocznie scena Młodych.

Następnie na scenie Lasy zagrają m.in. Mela Koteluk, Wojtek Mazolewski, ShataQS. W koncercie galowym Rebel Babel Ensemble pojawią się takż IFI Ude i Bela Komoszyńska.

Kupując odzież Brasswood sadzimy lasy z fundacją Las na Zawsze.