stat
Impreza już się odbyła
sty 18

sobota, g. 10:30

bilety 180 zł
sty 25

sobota, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 260 zł
Zapraszamy dzieci na wyprawę żeglarską, prowadzoną przez Rafała Rompca wraz z jego załogą. Dzieci wezmą udział w programie muzycznym o tematyce żeglarskiej Cumy rzuć, żagle staw, łączącym naukę z zabawą. Grupa Fucus zaśpiewa szanty, a dzieci będą jej aktywnie towarzyszyć. Szanty to pieśni pracy, pieśni kubryku, więc słuchając ich, można poznać życie i zwyczaje żeglarzy. Słuchając szant uczestnicy uczą się podstawowych zagadnień żeglarskich, pokazując specjalne figury, zapoznają się z budową okrętów, stawiają żagle itp. Wykonawcy zabiorą ich na wędrówkę po Gdańsku, Gdyni, Amsterdamie i innych portach.

Zielona Babcia, to spotkania dla najmłodszych, które od marca br. regularnie odbywają się w sopockim Zielonym Dworze. W każdą niedzielę dzieci poprzez zabawę poszerzają wiedzę, zdobywają nowe doświadczenia i wzbogacają swoje zainteresowania. Co tydzień przygotowywany program artystyczno-edukacyjny dotyczy innego zagadnienia. Realizowane w Zielonym Dworze tematy obejmują różne dziedziny życia oraz wprowadzają dzieci w świat szeroko rozumianej sztuki. Zawsze wesoło i ciekawie.


Rezerwacja:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470


CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie i zdrowo mogą tu zjeść nie tylko dorośli. Dla dzieci przewidziane jest specjalne menu, a także cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają najmłodszych w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli mogą zaś uczestniczyć w regularnych spotkaniach z jazzem, tangiem milonga i ambitną muzyką elektroniczną.

Zielony Dwór, zwany dawniej Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj liczne spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.