Z powodu choroby w Parlamencie nie wystąpi Gaba Kulka. Zamiast niej koncert da Mademoiselle Karen.
muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście
Gaba Kulka
Gaba Kulka jest wokalistką, piosenko-pisarką i pianistką, której autorski repertuar zalicza się do szerokiego strumienia współczesnej muzyki alternatywnej, w szalony sposób łącząc w sobie elementy jazzu, rocka i popu, z ukłonem w stronę klimatu teatralno-kabaretowego (Gaba, gdy zmuszona do zdeklarowania się, nazywa tą mieszankę 'progresywnym popem').
Pierwszy album "Between Miss Scylla and a Hard Place" Gaba nagrała w 2003 roku metodą DIY w swoim mieszkaniu w Warszawie, wykonując wszystkie partie wokalne i instrumentalne, wypalając go na płytach CD-R, opatrzonych czarno-białą naklejką z magicznym numerem 22 i równie czarno-białą okładką. Podobny proces odbył się w 2006 roku przy okazji nagrywania płyty "Out", tym razem jednak album został profesjonalnie wytłoczony i wydany, rujnując domowy budżet Gaby. Posunięcie okazało się opłacalne, bo album szybko zyskał uznanie mediów i krytyków (także nominację do nagrody im. Mateusza Święcickiego przyznawanej przez radiową Trójkę), chwalących Gabę za muzyczną wyobraźnię, świeżość i brzmienie niespotykane na polskiej scenie muzycznej oraz przysparzając jej nowych fanów. "Out" był następnie remasterowany w studio i ponownie - tym razem oficjalnie - wydany w 2007 roku.
Od tego czasu w karierze muzycznej Gaby sporo się wydarzyło. Kupiła sobie nowe klawisze, zaczęła grać z zespołem, jej koncerty zaczęły być biletowane, zrezygnowała z pracy zgodnej z jej wykształceniem (architekta wnętrz) oraz wreszcie rzuciła swoje 3/5 etatu w sklepie meblowym (podczas wyprzedanego koncertu w Warszawskim Koneserze oświadczyła, że sprzedała już ostatni w życiu wazonik i nigdy więcej).
Z tym przygotowaniem bardzo intensywnie włączyła się do różnych projektów muzycznych: komponując i wykonując muzykę do spektaklu "Rafalala Show - Zabawy Nocą" (premiera w Teatrze Polonia w Warszawie), współtworząc wraz z muzykami formacji Baaba grupę Baaba Kulka (hołd złożony na ołtarzu Iron Maiden i dla wielu objawienie roku 2008), koncertując z orkiestrą symfoniczną (z materiałem "Out"), a nawet gościnnie pojawiając się z zespołem Mitch & Mitch (w roli Olimpii Słodycz przy okazji Festiwalu Niewinni Czarodzieje 2008), oraz pisząc teksty i śpiewając z Reni Jusis na jej albumie -"Ilozjon cz.1". Powagę sytuacji może oddawać prosty fakt, że od stycznia do maja 2009 roku Gaba nagrywała wokale na cztery różne albumy. Hurra.
Przede wszystkim jednak Gaba skupiła się nad grą na żywo przy akompaniamencie zespołu Raalya, zamieniając solową swobodę na grupowe aranżacje i zyskując dzięki temu nowe, mocniejsze brzmienie.
Czesław Śpiewa
Naprawdę nazywa się Czesław Mozil. Urodził się w Zabrzu. Gdy miał pięć lat, przeprowadził się z rodzicami do Danii. Tam ukończył prestiżową Royal Danish Music Academy i założył zespół Tesco Value, z którym przez kilka ostatnich lat koncertował we wszystkich ważnych klubach Danii, prezentował się na znanych festiwalach Roskilde i Copenhagen Jazz Fest, prowadził zajęcia w wielu szkołach prezentując muzykę i słowo dotyczące połączenia rytmu i klasycznej muzyki świata.
Czesław ze swoim zespołem Tesco Value od kilku lat z powodzeniem koncertuje w Polsce, budząc furorę wśród publiczności. Charyzmatyczny i zwariowany lider, który śpiewa do mikrofonu ustawionego na poziomie pępka, prowadząc swoją konferansjerkę całkiem od niechcenia, elektryzuje publiczność, która domaga się wciąż nowych bisów.
Swoją muzykę określa jako połączenie tanga, popkabaretu, punka i rocka. Jego debiutancki album zawiera 10 kompozycji Czesława na podstawie wierszy pisanych przez Michała Zabłockiego z internautami na czacie "Multipoezja" w Onet.pl.
Wojciech Mann napisał o "Debiucie": Czarująca, niezwykła płyta, będąca fantastyczną odtrutką na rozpaczliwe pojękiwania naszych "gwiazd".
Dick4Dick
DICK4DICK powstał w 2004 roku i od tego czasu gwałtem zmienia sztywną scenę muzyczną w Polsce. Zamiast cierpiętniczej pozy, szarego wizerunku i piosenek o niczym, Dick4Dick zajmuje się kreowaniem artystycznego wizerunku opartego o seksualność, pastisz i kolor. Kto nie rozumie tej gry, wychodzi z koncertu D4D oburzony i zniesmaczony, tracąc jednocześnie możliwość uczestniczenia w niezapomnianym Show. Dick4Dick wydali dwie płyty i zagrali ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą. Zdobyli wiele nagród i stali się bohaterami kilku skandali. Sami realizują swoje genialne klipy i z wielką uwagą dbają o stronę wizualną wszystkiego, co z nimi związane. Działają na pograniczu multimediów, wplatając w swoje akcje najróżniejszych artystów. W myśl własnej dewizy: " CIĄGLE SIĘ ZMIENIAĆ" D4D zmieniają się ciągle.
Mademoiselle Karen
Mademoiselle Karen (prawdziwe imię Karen Duelund Mortensen) pochodzi z Danii, muzyk, piosenkarka, wykształcenie muzyczne otrzymała na Królewskiej Duńskiej Akademii Muzycznej. Zaczynała już jako dziecko grając na flecie, kiedy była starsza poszukiwała głębszych dźwięków i wybrała saksofon. Na akademii muzycznej studiowała repertuar saksofonu klasycznego i zanurzyła się w różne dźwięki rodziny saksofonów.
Karen zawsze interesowała się łamaniem granic pomiędzy stylami muzycznymi i formami artystycznymi w ogóle, mieszając je wszystkie razem - grać różną muzykę i na maksa! Dlatego spotkała i grała z wieloma różnymi muzykami i artystami w różnych projektach. Na akademii muzycznej przyjaźniła się z innymi muzykami, którzy mieli podobny gust w łamaniu granic muzycznych. Przyjaciele, którzy potem stali się jej bliskimi współpracownikami w kapelach Tesco value i Czesław Śpiewa z Czesławem Mozilem jako wokalistą. Brała udział w albumie Debiut i brała udział w trasie koncertowej po Polsce.
Przez ostatnie lata Karen zaczęła robić swoją muzykę jako Mademoiselle Karen głęboko zainspirowana francuską tradycja piosenek. Mademoiselle Karen śpiewa i gra na saksofonie i klarnecie podczas, gdy jej partner sceniczny Martin Bennebo akompaniuje jej na akordeonie i pianinie. Różni muzycy zwani "les amis" grywają z nimi sporadycznie.