Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Doktor Faustus - spektakl gościnny (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
2 godz. 30 min.
w ramach wydarzenia:
Tydzień Niemiecki
5.3
3 oceny
Twoja ocena to: 5
Bremer Shakespeare Company
Doktor Faustus
Christopher Marlowe

Przekład: Rainer Iwersen

Spektakl tłumaczony na język polski.

Słynne dzieło Marlowe'a w reżyserii Johanny Schall epatuje farsowym przepychem i atmosferą rodem z berlińskich kabaretów lat dwudziestych.

Zaskakująco, estetyka spektaklu idealnie wpisuje się w historię Fausta zawierającego pakt z diabłem. Główny bohater pragnie wszystkiego i wszystko otrzymuje - wiedzę, władzę, bogactwo oraz sławę. Decyduje się na oddanie własnej duszy, w którą tak naprawdę do końca nie wierzy. Wciąż aktualny, szesnastowieczny tekst zdaje się dawać nadzieje na odnalezienie znaczenia własnego istnienia. Johanna Schall zaprasza publiczność do przerysowanego świata pełnego osobliwości i nieposkromionego obscenicznego humoru, w którym udaje się jej niezwykle wyraźnie ukazać kondycję moralną współczesnej Europy.

Reżyseria: Johanna Schall
Dramaturia: Grit van Dyk
Scenografia, kostiumy: Heike Neugebauer
Muzyka: Maria Hinze

Obsada:
Tobias Dürr, Peter Lüchinger, Theresa Rose, Erik Roßbander, Petra-Janina Schultz, Markus Seuß.

23 października o godz. 16:00 Bremer Shakespeare Company zaprasza także na pokaz powarsztatowy. Pokaz będzie efektem trzydniowej pracy grupy z gdańską młodzieżą. Warsztaty, w oparciu o sztukę "Doktor Faustus" Christophera Marlowe'a, będą prowadzone w języku niemieckim. Zapisy na warsztaty: akademia@teatrszekspirowski.pl

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także