Skład zespołu:
Dominik Bukowski – wibrafon
Piotr Lemańczyk – kontrabasZałożeniem duetu jest wyeksponowanie brzmień dwóch instrumentów: wibrafonu i kontrabasu, które to w większych składach zazwyczaj tracą na rzecz instrumentów głośniejszych. Granie w duecie wymaga większego skupienia, gdyż jedynie dwa instrumenty muszą zagospodarować całą przestrzeń muzyczną, daje za to ogromną możliwość rozszerzenia środków wyrazowych, tworzenia niuansów muzycznych, większego słuchania partnera i reagowania na jego propozycje muzyczne.
Dominik Bukowski – wibrafonista, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Od 2003r. zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie Jazz Forum. Nagrał ponad 10 płyt. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak : Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Jerzy Matuszkiewicz, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Przemek Dyakowski, Ulf Adaker (Szwecja), Brian Melvin (USA), Raivo Tafenau (Estonia) i inni. Koncertował w Szwecji, Izraelu, Norwegii, Rosji, Finlandii, Łotwie, Estonii i w Niemczech. Jego ostatnia płyta PROJEKTOR znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku wg miesięcznika Jazz Forum. Wkrótce pojawi się nowa płyta D. Bukowskiego z udziałem m.in. Piotra Wojtasika.
Piotr Lemańczyk – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, lider. Jest laureatem Jazz Juniors 95 96 w Krakowie, Jazz nad Odrą 96 we Wrocławiu oraz Pomorskiej Jesieni Jazzowej 96, gdzie zdobył „Klucz do kariery”. Jako lider nagrał trzy autorskie płyty: "Follow The Soul" , "Freep" i najnowsza "Village Time", które zebrały znakomite recenzje w prasie fachowej. Ma na swoim koncie współpracę z takimi muzykami, jak: Dave KikoskiUSA, Brian MelvinUSA, Avishai CohenUSA, Tyler HornbyCanada ,Jakob DinesenDenmark ,Ulf AdakerSweden ,Zbigniew Namysłwski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Maciej Sikała, Piotr Wojtasik, Jarosław Śmietana, Adam Pierończyk i innymi. Koncertował w Kanadzie, Izraelu, Niemczech, Rumunii, Estonii, Szwecji, Mołdawii, Łotwie, Belgii, Finlandii, Rosji, Słowacji i Francji.
Informacje:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470CZY WIESZ, ŻE...?Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie, a przede wszystkim zdrowo mogą tu zjeść zarówno dorośli jak i dzieci, dla których przewidziane jest specjalne menu. Dla najmłodszych gości odbywają się niedzielne cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają ich w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli zaś mogą uczestniczyć w regularnych spotkaniach z muzyką (czwartki godz. 20.00), tangiem milonga (wtorki i niedziele godz. 18.00), a także z muzyką elektroniczną serwowaną przez znakomitych DJ-ów, przy której można tańczyć i doskonale się bawić (piątki i soboty godz. 21.00).
Zielony Dwór, zwany też Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne
WALENTYNKI w trojmiasto.pl - sprawdź imprezy walentynkowe, miejsca na spędzenie romantycznego wieczoru.