Festiwal Form Komunikacji Wizualnej - Interference Festival B90 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Form Komunikacji Wizualnej - Interference Festival Opinie (6)

Festival Interference z przyjemnością ogłasza festiwalowe koncerty, które odbędą się na w Klubie B90 na terenie Stoczni Gdańskiej w dniu 13.09.2014. Do udziału w wydarzeniu zaproszono wyjątkowych artystów, reprezentujących różne nurty muzyki elektronicznej - Felixa Kubina, Alexa Smoke'a oraz projekt M.U.M.A. Główną gwiazdą wieczoru będzie zespół King Midas Sound.

Program

12.09 (PIĄTEK)

12.00-16.00 - warsztaty FOUND FOOTAGE / prowadząca Bogna Burska / ECS / sala warsztatowa 051
16.00-18.00 - pokazy form konkursowych i pozakonkursowych / ECS / sala warsztatowa 051
20.30-02.00 - kino samochodowe Drive In / Targ Węglowy, w tym:
20.30 - pokazy filmów konkursowych i pozakonkursowych
21.30 - Holy Motors reż. Léos Carax
23.30 - mistrzowie wideoklipu - wybór

13.09 (SOBOTA)

12.00-16.00 warsztat z wykładem MAX MSP - prowadzący Yacine Sebti / ECS / sala warsztatowa 051
16.00-18.00 - pokazy form konkursowych i pozakonkursowych / ECS / sala warsztatowa 051
18.00 - retrospektywa filmów i spotkanie z Józefem Robakowskim - prowadzi Kobas Laksa / ECS / sala warsztatowa 051
20.00-02.00 - scena muzyczna / Klub B90, w tym:
20.00 - otwarcie drzwi
21.00 - M.U.M.A
22.00 - Alex Smoke
23.15 - Felix Kubin
01.00 - King Midas Sound

14.09 (NIEDZIELA)

12.00-16.00 - warsztaty FOUND FOOTAGE / prowadząca Bogna Burska / ECS / sala warsztatowa 051
16.00-20.00 - pokazy form konkursowych i pozakonkursowych / ECS / sala warsztatowa 051
20.00-22.00 - gala rozdania nagród konkursowych + występ Mister D. / ECS


KING MIDAS SOUND
King Midas Sound - brytyjska grupa muzyczna założona w Londynie przez Kevina Martina, Rogera Robinsona oraz Kiki Hitomi. Wykonują oni eklektyczne połączenie takich gatunków muzycznych jak dub, dubstep, neo soul czy trip-hop. Swój materiał wydają pod szyldem wytwórni Hyperdub.

W skład kolektywu wchodzą 3 osoby reprezentujące zarówno różne klimaty muzyczne, jak i pochodzące z różnych środowisk muzycznych. Są to:

Kevin Martin - pochodzący z Londynu muzyk, producent muzyczny oraz dziennikarz. Martin jest aktywny na scenie eksperymentalnej oraz elektronicznej od początku lat 90. Jego najważniejszymi projektami są God, Techno Animal, The Bug, Ice, Curse Of The Golden Vampire. Współpracował z wieloma zespołami, muzykami, producentami i wokalistami, jak chociażby Justin Broadrick, Alec Empire, John Zorn, Blixa Bargeld, El-P, Dälek, DJ Vadim, Anti-Pop Consortium czy Flow Dan.

Roger Robinson - pochodzący z Trynidadu muzyk, wokalista, pisarz i poeta. Artysta został niejednokrotnie doceniony za swój dorobek pisarski oraz performerski, zaś magazyn Decibel uznał go za jednego z 50 najważniejszych czarnoskórych pisarzy, którzy mieli wpływ na brytyjską literaturę w ciągu ostatnich 50 lat.

Kiki Hitomi - urodzona w Osace, zaś mieszkająca w Londynie wokalistka i producentka muzyczna. Zaangażowana w takie projekty jak Dokkebi Q oraz Black Chow (gdzie również współpracuje z Kevinem Martinem).

www.kingmidassoundmusic.com

FELIX KUBIN
Żyje i tworzy bez względu na grawitację. Jego działania artystyczne obejmują szalone występy / filmy animowane / sztuki radiowe / muzykę teatralną i filmową. To wunderkind i zarazem enfant terrible niemieckiej muzyki elektronicznej. Sam artysta określa swoją muzykę jako "psycho sci-fi pop". Z uporem maniaka dekonstruuje przeboje pop, podrasowując je awangardą i nowofalowymi brzmieniami.

www.felixkubin.com

ALEX SMOKE
Szkocki muzyk i producent znany z bardzo umiejętnego łączenia muzyki klasycznej, techno oraz popowych struktur. Twórca trzech studyjnych albumów - Incommunicado (2005), Paradolia (2006) w Soma Records i "Lux" (2010) we własnym labelu Hum+Haw.

alexsmoke.com

M.U.M.A - Multi Universe Monsters Attack
M.U.M.A - Multi Universe Monsters Attack - to performance audio-wizualny, połączenie brzmień żywych, etnicznych instrumentów,nowoczesnej muzyki elektronicznej oraz najnowszych technik animacji i video. Jest to już kolejne wcielenie projektu - tym razem za stronę dźwiękową odpowiedzialni są Adam Frankiewicz i Zbigniew Rusiłowicz a ich energetyczne brzmienia dopełnią eksperymentalne wizualizacje wykonane  przez Sebastiana Łukaszuka. 

GALA ROZDANIA NAGRÓD KONKURSOWYCH
Czas: 14.09 / Niedziela
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności / Plac Solidarności 1 / Audytorium
Start: godz. 20.00
Wstęp na zaproszenia - do odbioru w ECS od 12.09 w godz. 12-20
Ilość miejsc ograniczona!

Zapraszamy na galę rozdania nagród konkursowych Interference Festival. Nasza nagroda to PIXEL i przyznamy ją w 10 kategoriach konkursowych, zgodnie z regulaminem.

Wydarzenie poprowadzi uznany trójmiejski dziennikarz - Przemysław Gulda + Goście. Nagrody wręczą osobistości ze świata kultury i sztuki, w tym Krzysztof Materna, Kobas Laksa, Czesław Mozil jako członkowie jury konkursowego.

Nagrodę honorową za całokształt twórczości i wyjątkową wrażliwość estetyczną odbierze Józef Robakowski - wybitny eksperymentator, autor filmów, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz inicjator wielu ważnych zdarzeń i multimedialnych akcji artystycznych.

Galę uświetni występ Doroty Masłowskiej jako MISTER D.
MISTER D. to muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej. Album to autorska, domowa mieszanka rapu, punka i muzyki tanecznej. W warstwie tekstowej to psychodeliczny zlep opowieści z popularnej prasy, wyrażony statystycznie polskim językiem i właściwym mu sposobem rozumowania.

W lutym 2014 nakładem Galerii Raster ukazała się płyta MISTER D. zatytułowana "Społeczeństwo jest niemiłe". Jak przyznaje Masłowska, wyjście z literatury w świat piosenek stało się gestem otwierającym nie tylko nowe możliwości retoryczne, ale też uwalniającym. Jak dotąd trzy piosenki z płyty doczekały się teledysków. Zrealizowany przez Anetę Grzeszykowską klip do "Ryszarda" oraz obrazy do utworów "Hajs" i "Chleb" za który odpowiada GłębokiOFF. Szczególnie ten ostatni wywołał spore poruszenie w mediach w Polsce i na świecie. O gościnnym występie Anji Rubik w roli Princess Dresiary rozpisywał się m.in. Vogue, Dazed and Confused czy Huffington Post. Sama zaś płyta została jedną z najchętniej kupowanych w polskim iTunes.
Skład zespołu Mister D. na żywo to: Dorota Masłowska, Marcin Macuk, Kuba Wandachowicz, Piotr Gwadera.

Festiwal jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.
Organizator: Fundacja Interference
Współorganizacja: Mediascream Art Productions |
Art Zone Events Karol Pawłowski
Partnerzy strategiczni: Miasto Gdańsk | Europejskie Cenrum Solidarności | Instytut Kultury Miejskiej | Klub B90
Mecenat medialny: wp.pl
Patroni medialni: MTV | Gazeta Wyborcza | Co Jest Grane | Male Man | Hiro | trojmiasto.pl | Futu | Notes na 6 tygodni | muno.pl | stopklatka.pl | Tele Pro

www.interferencefestival.com
www.facebook.com/interferencefestival
www.b90.pl
info@interferencefestival.com

Czytaj także