Festiwal Jazz Jantar: Michał Zienkowski Quartet Klub ŻAK Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Jazz Jantar: Michał Zienkowski Quartet

Wydarzenie w ramach

Jest to debiutancki projekt gitarzysty Michała Zienkowskiego. Zespół powstał w marcu 2012 w Gdańsku. Członkowie tego projektu to głównie studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Lider zespołu inspirowany mocno muzyką bluesową i jazzem współczesnym stworzył zespół mający na celu połączyć te dwie stylistyki ze sobą. Na repertuar zespołu składają się głównie autorskie kompozycje gitarzysty.

w każdą sobotę (do 25.03), g. 18:00 - 21:00

Gdańsk,
lip 24

poniedziałek, g. 20:00

Michał Zienkowski - kompozytor, gitarzysta młodego pokolenia. Student Akademii muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa w klasie gitary Macieja Grzywacza. W 2009 otrzymał wyróżnienie na ogólnopolskim przeglądzie gitarzystów w Płocku. Współpracował z takimi muzykami jak Janusz Mackiewicz, Grzegorz Sycz. Aktualnie członek rhythm&blues'owej grupy Cotton Wing, z którą koncertuje po całej Polsce (tarnowski Festiwal Był sobie blues). Gitarzysta Big Bandu AM w Gdańsku. Współpracuje z aktorem Markiem Richterem. Członek tria jazzowego Joanny Krupskiej.

jazz - koncerty w Trójmieście


Marcin Janek - multiinstrumentalista, saksofonista (tenor, sopran, alt), a także klarnecista (klarnet, klarnet basowy) i flecista. Student Akademii Muzycznej w Gdańsku kierunku jazz i muzyka estradowa w klasie saksofonu Macieja Sikały. Tajników muzyki jazzowej uczył się pod kierunkiem czołowych muzyków ogólnopolskiej sceny jazzowej (Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Emil Kowalski, Wojciech Staroniewicz, Dariusz Herbasz), a nawet światowej (Eddie Daniels, Seamus Blake, Branford Marsalis). Główne zainteresowania to jazz mainstreamowy, jazz tradycyjny, free jazz, muzyka klasyczna, pop, rock, ale nie uznaje podziału na gatunki.

Krzysztof Słomkowski
- kontrabasista, student Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie kontrabasu. Instrumentalista pełnymi garściami czerpiący inspiracje z klasyki, jazzu, bluesa czy muzyki latino. Wraz z Arletą Rusiecką-Kostrzewską oraz Michałem Urbaniakiem tworzą od trzech lat trio jazzowe.

Roman Ślefarski - ceniony perkusista sesyjny, muzyk, aktor. Absolwent warszawskiej szkoły jazzowej na Bednarskiej, gdzie szkolił się pod okiem Czesława "Małego" Bartkowskiego (dyplom 2000). Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Pierwszym sukcesem artystycznym było zdobycie indywidualnej nagrody Nowa Twarz Polskiego Jazzu, jak i Grand Prix wraz z zespołem The Newest Trio (Marcin Urban - piano, Michał Jroas - bas, Roman Ślefarski - drums) na Festiwalu Jazz Nad Odrą'96 we Wrocławiu. Występował z gwiazdami międzynarodowej sceny jazzowej takimi jak: Scott Hamilton, Mack Goldsbery, Reggie Moore, Michał Urbaniak, Charles Gayl, Burghard Kunkel, Ray Blue, Aga Zaryan, Doug Legacy. Dzięki pasji do muzyki i miłości do perkusji, oprócz jazzu biegle porusza się w różnych gatunkach muzycznych: pop, rock, punk, reggae, ska, folk, blues, zydeco, latino.

Świadczy o tym współpraca z: Kazikiem Staszewskim, Jackiem Lachowiczem, Olgą Jackowską oraz z zespołami: Shannon, Pan Profeska, Kuśka Brothers, El Banda. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniu kilkunastu płyt, jak i ścieżek dźwiękowych do filmów, spektakli i reklam. Dzięki współpracy z Filharmonią Narodową współprowadził cykl koncertów dla dzieci i młodzieży, pokazujący w przystępny sposób czym jest muzyka jazzowa, a także czym jest perkusja. Ciekawostką jest fakt, że głośny film Moje miejsce (reżyseria Leszek Dawid) w którym zagrał główną rolę, opowiadał historię... perkusisty.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
Karnet w cenie 50 zł obejmuje koncerty 16.11.2013: RGG Szymanowski, Aleksandra Tomaszewska Octet feat. NDR Horn Section, Michał Zienkowski Quartet.