stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Smaków Foodtrucków Opinie (48)

Zapraszamy wszystkich jedzenia z baru na kółkach (food trucków) do wzięcia udziału w pierwszej edycji naszego festiwalu! Zjawisko street foodu staje się coraz bardziej popularne - stąd pomysł na zlot trucków. Coraz więcej osób korzysta z możliwości szybkiego jedzenia, jedzą na ulicy.

W imprezie wezmą udział: Carmnik, SurfBurger, Belgijki, Wielka Buła, Muka Bar, Velo Cafe, Wurst Kiosk, Rollos i Terere.

Liczymy, że ta inicjatywa przybliży nas do ludzi, a ludzi do nas. Zależy nam na tym aby pokazać władzom i urzędnikom, że dla nas też jest miejsce na ulicach Trójmiasta.

Poza samy zlotem trucków mamy jeszcze inny cel znacznie bardziej szlachetny. Część dochodu z imprezy będzie przekazana na rzecz podopiecznej FUNDACJI DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" - Ewy Eris Janickiej. Ewa jest wcześniakiem, urodziła się 12.07.2007 roku. W czasie porodu doszło do zarażenia paciorkowcem, który wywołał u dziecka: bezdech, sepsę, zaburzenie akcji serca. Z powodu refluksu żołądkowo-przełykowego karmiona jest gastrostomią czyli sondą dożołądkową.

W chwili obecnej Ewa jest opóźniona psychoruchowo: nie chodzi, nie mówi, nie je samodzielnie. Jest bardzo pogodnym dzieckiem i robi ogromne postępy ale nadal wymaga intensywnej i niestety bardzo kosztownej rehabilitacji.

Impreza polegać będzie na zgromadzeniu w jednym miejscu, a konkretnie na parkingu pod Akwarium w Gdyni na Molo Południowym, przedstawicieli Trójmiejskich Food Trucków oraz oprawie artystycznej w wykonaniu artystów ulicznych prezentujących swą autorską twórczość.

Bary na kółkach przy Akwarium w Gdyni.