stat

Finisaż wystawy "Kacper Kowalski ON AIR"

Zapraszamy na finisaż wystawy "Kacper Kowalski ON AIR" w Galerii Przypływ.

Sztuka współczesna w modernistycznym sercu Gdyni. Przypływ to nowa inicjatywa, która powstała w modernistycznym mieszkaniu zlokalizowanym w gdyńskim Bankowcu przy ulicy 3 Maja. Galeria będzie domem dla artystów i artystek sztuki współczesnej. Oficjalnemu otwarciu towarzyszyć będzie wystawa ON AIR.

Galeria PrzypływPrzypływ to niezależna przestrzeń, która powstała z myślą o autentycznym przeżywaniu - bez pośpiechu, w atmosferze otwartości i refleksji.

"W epoce bezcielesnego internetu pragniemy być na żywo i zanurzyć się w ludzkim doświadczeniu. Chcemy aby wśród szybko zmieniających się realiów społecznych i technologicznych, sztuka pozostawała miejscem do dialogu oraz była pretekstem do bycia uważnym na to co nas otacza. Kreujemy doświadczenia w realnej przestrzeni, tu i teraz, umożliwiając spotkanie ze sztuką i z drugim człowiekiem, wymianę myśli, dyskusję i ścieranie się różnych idei." - tłumaczą założyciele galerii.Inicjatorami Przypływu są Maciej Głogowski i Kacper Kowalski, których celem było stworzenie przestrzeni, w której możliwe będzie promowanie sztuki współczesnej jako narzędzia do lepszego rozumienia świata i ludzi. Ich ambicją jest integracja środowiska artystycznego, nie tylko Trójmiasta.

Sama galeria znajduje się w sercu Gdyni, ikonie modernizmu, Bankowcu. Wejście prowadzi przez charakterystyczną, obłą klatką schodową z duszą. W ponad 100-metrowym mieszkaniu z okresu międzywojennego zachowany został oryginalny układ a także detale wykończeniowe.
Charakterystyczna przestrzeń jest oparciem dla galeryjnego życia.

Wystawa fotografii Kacper Kowalski ON AIR


Podczas inauguracji działalności galerii zaprezentowana zostanie wystawa fotografii Kacper Kowalski ON AIR. Otwarcie będzie miało miejsce już 13 czerwca w godzinach 18:00 - 21:00; ekspozycja potrwa do 6 października. Fotograf od dwudziestu ośmiu lat dokumentuje zmieniający się krajobraz z perspektywy lotu ptaka. W pracach można odnaleźć ideę Przypływu - zmian, które w nas zachodzą poprzez zmianę perspektywy, skali, rytmu, czasu.

Kacper Kowalski, z wykształcenia architekt, łączy w swoich pracach analizę pejzaży z formą abstrakcyjnych, harmonijnych kompozycji. Jego zdjęcia to nie tylko dokumentacja krajobrazu, ale przede wszystkim emocje, wrażenia i refleksje rodzące się podczas samotnych lotów. Prace Kowalskiego przypominają mapy, szkice pełne warstwowych informacji o świecie, często przedstawiając abstrakcyjny, choć prawdziwy obraz rzeczywistości.

Wystawa ON AIR to zaproszenie do refleksji nad naszym otoczeniem i jego przemianami. Każda fotografia to opowieść, która prowokuje do zadawania pytań i szukania nowych spojrzeń na otaczający nas świat. Kowalski mówi: "Interesuje mnie bardziej to, co czuję, gdy patrzę, niż to, co widzę i wiem o świecie. Szukam wrażenia, które pozostaje w mojej wyobraźni, gdy już nie patrzę. To mój rytuał."

Wspólnie zanurzmy się w przypływie ludzkich doświadczeń i inspiracji, odkrywając nowe perspektywy.
wystawa: Kacper Kowalski ON AIR
kuratorka: Agata Abramowicz
13.06 - 06.10.2024
otwarcie galerii i wernisaż wystawy
czwartek, 13 czerwca 2024
godz. 18:00-21:00

Galeria Przypływ
ul. 3 Maja 27-31 / m.30
(klatka III, domofon 30)

godziny otwarcia: środa, czwartek, piątek - 14.00 - 18.00, sobota - 10.00 - 14.00

3 - 30 lipca 2024, g. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
sie 22

czwartek, g. 17:00

Wstęp wolny