Kto zasłużył na miano człowieka roku w kulturze? Który zespół zdobędzie tytuł drużyny roku? Jaka inwestycja była najważniejszą w naszym regionie? 27 marca w Muzeum Emigracji w Gdyni rozpocznie się Gala Pomorskich Sztormów 2018.
Tego wieczoru poznamy laureatów plebiscytu Gazety Wyborczej Trójmiasto i pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. 11 statuetek Sztormów trafi w ręce osób, instytucji i firm, które - zdaniem czytelników - w 2018 roku święciły największe sukcesy w pomorskiej kulturze, sporcie i biznesie.
W tym roku przyznanych zostanie 11 statuetek w 4 kategoriach: w "Biznesie" będzie to Inwestycja Roku, Firma Roku i Młoda Firma Roku; w "Kulturze" - Wydarzenie Roku, Człowiek Roku i Odkrycie Roku; w "Sporcie" - Sportowiec Roku, Drużyna Roku i również Odkrycie Roku. Czwarta kategoria to "Pomorskie EUROinspiracje", w której honorowane są projekty współfinansowane z funduszy unijnych - oddzielnie w zakresie infrastruktury, oddzielnie w dziedzinie kapitału ludzkiego. W każdej kategorii obradowały już kapituły złożone z dziennikarzy "Wyborczej", przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz niezależnych ekspertów. W ten sposób wyłoniono wszystkich nominowanych. Te same kapituły wybiorą też laureatów w kategoriach: Firma Roku i Młoda Firma Roku, Człowiek Roku i Kulturalne Odkrycie Roku oraz Drużyna Roku i Sportowe Odkrycie Roku.
Plebiscyt trwa do poniedziałku 18 marca.
Laureatów "Pomorskich Sztormów" poznamy 27 marca podczas uroczystej gali w Muzeum Emigracji w Gdyni. Gwiazdą wieczoru, jak zwykle, będzie artysta z pomorskim rodowodem. Tym razem organizatorzy do występu zaprosili zespół Golden Life. Któż nie znałby ich przejmującego utworu "24.11.94", napisanego po tragicznym pożarze w gdańskiej Hali Stoczni? Grupa w repertuarze ma też własne interpretacje cudzych kompozycji. Najbardziej znana jest ich wersja przeboju "Oprócz" autorstwa Marka Jackowskiego. W Muzeum Emigracji Golden Life zaprezentuje się w odsłonie akustycznej.