Gdańsk Business Run Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk Business Run Opinie (2)

Szósta odsłona największego charytatywnego biegu w kraju - Poland Business Run - startuje 3 września 2017 roku. Uczestnicy pobiegną w tym roku w 7 miastach: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz oczywiście w Gdańsku.

Relacja z imprezy

wrz 27

niedziela, g. 10:00 - 15:00

Gdańsk, Wyspa Sobieszewska
Rejestracja gdańskich drużyn rusza już 20 kwietnia za pośrednictwem strony www.gdanskbusinessrun.pl

Poland Business Run to inicjatywa, która łączy w szczytnym celu przedstawicieli polskiego środowiska biznesowego. Drużyny złożone ze współpracowników startują wspólnie w charytatywnej sztafecie, aby pomóc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i pomocy psychologicznej dla osób po amputacjach. Z roku na rok inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Akcja przyciąga zarówno pracowników firm, jak i znanych aktorów, sportowców oraz dziennikarzy. Tylko w ubiegłym roku w biegu w całej Polsce wzięło udział ponad 16 tysięcy osób z 1118 firm, którzy zebrali wspólnie 1 019 216 złotych.

"Jesteśmy dumni, że to właśnie Gdańsk zainauguruje rozpoczęcie zapisów do Poland Business Run. Bardzo szybko udało nam się zamknąć większość formalności i wyznaczyć trasę w okolicy Europejskiego Centrum Solidarności, której dokładny zarys już wkrótce ogłosimy. Limit drużyn w tym roku wynosi 300 drużyn, zatem zachęcamy do jak najszybszej rejestracji." - mówi Anna Kopek z firmy Teja Tur, tegoroczny Project Manager Gdańsk Business Run.

Bieg tworzą ludzie
138 - to bardzo ważna liczba dla organizatorów. Tylu niepełnosprawnym pomógł przez wszystkie lata Poland Business Run. Pośród nich znalazły się osoby po amputacji, z urazami kręgosłupa, wrodzonymi wadami kończyn oraz niepełnosprawnością wynikającą z miażdżycy, cukrzycy czy chorób nowotworowych. W 2016 roku w Gdańsku biegacze pobiegli dla Mateusza Pędziwiatra, 23-letniego studenta Politechniki, który stracił rękę i nogę w wypadku komunikacyjnym. Wokół charytatywnej akcji zgromadziło się wielu uczestników - biegaczy, członków zespołu lokalnego i ambasadorów. Wśród tych ostatnich znajdziemy w tym roku Julię Kamińską, Barbarę Kurdej-Szatan, Rafała Sonika, Mateusza Kusznierewicza, Antoniego Królikowskiego, Mateusza Janickiego czy Aleksandra Dobę. W Gdańsku dołączy do nich również Iwona Guzowska.

Od 6 lat w słusznej sprawie
Po raz pierwszy Poland Business Run odbył się we wrześniu 2012 roku w Krakowie. Zainicjowały go Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, firma UBS oraz Radisson Blu Hotel. Od samego początku ma on formę sztafety. Bierze w niej udział drużyna składająca się z 5 zawodników, z których każdy biegnie na dystansie ok. 4 km. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach Polski. Popularność biegu nie jest niczym dziwnym - wydarzenie ma szczytny cel, a przy okazji promuje aktywny styl życia oraz integruje społeczność lokalną z biznesem - to największy projekt CSR-owy w Polsce.

- Cieszymy się, że już drugi raz możemy wspierać Poland Business Run w Gdańsku, a poprzez bieg - beneficjentów fundacji. W tym roku występujemy również w roli współorganizatora, co oznacza dla naszych State Streetersów możliwość jeszcze większe zaangażowania się w akcję." - mówi Alex Ticehurst, dyrektor gdańskiego oddziału State Street Bank - "W swoim DNA firma ma niewątpliwie mocno wpisaną działalność CSR-ową, a Poland Business Run doskonale spełnia się jako projekt skierowany do naszych pracowników, młodych, aktywnych i świadomych."

Historyczna trasa Gdańsk Business Run
Trasa Gdańsk Business Run została w tym roku wytyczona na terenie Młodego Miasta, wokół Europejskiego Centrum Solidarności. Sztafety przebiegną m.in. pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańsk. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 3 września o 10:30. To druga lokalna edycja największego ogólnopolskiego biegu charytatywnego na rzecz beneficjentów po amputacjach.Gdzie biegniemy?
Przypomnijmy, iż w Gdańsk Business Run startują drużyny złożone z 5-ciu biegaczy, z których każdy przebiega jedną pętlę. W tym roku dystans wynosi przyjazne 3,3 km. Start i meta, czyli strefa zmian, zostaną ustawione w okolicy parkingu przy Europejskim Centrum Solidarności. Zawodnicy będą biegli historycznymi uliczkami na terenach postoczniowych: ul. Nowomiejską, ul. Droga do Wolności, ul. Ks. J. Popieluszki, ul. Rybaki Górne i z powrotem. Trasa prowadzi obok Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 oraz pod Bramą nr 2 Stoczni Gdańsk.
"W odróżnieniu od zeszłego roku nie mogliśmy zaplanować trasy na terenie Głównego Miasta, z uwagi na przewidziane w tym czasie liczne remonty." - mówi Magdalena Jabłońska, Koordynatorka Pomorskiego Oddziału Fundacji Poland Business Run - "Z drugiej strony możliwości tych okolic pod względem eventowym dają o wiele większe pole do popisu, choćby pod kątem organizacji atrakcji dla kibiców. Tymczasem zachęcam serdecznie wszystkie trójmiejskie firmy do zapisania swych drużyn. To idealny projekt CSR-owy dla biznesu."

Kto może pobiec?
W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://gdanskbusinessrun.pl/. Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 378 zł. Dla zawodników przygotowano pakiety startowe, koszulki, odpowiednio zbilansowany posiłek, a także pamiątkowe medale. Przed biegiem zostanie przeprowadzona wspólna rozgrzewka. Do dyspozycji będą szatnie i depozyty. Wydawanie pakietów nastąpi w drugiej połowie sierpnia.

Dla kogo biegniemy?
Tak jak w zeszłym roku biegniemy również dla Mateusza Pędziwiatra, studenta Politechniki Gdańskiej, który dzięki zebranej kwocie cieszy się dziś nowym lejem do protezy nogi, co znacznie ułatwia mu codzienne funkcjonowanie. Teraz czas na kolejny etap jego powrotu do aktywności sportowej. Część funduszy Gdańsk Business Run zostanie przeznaczona na specjalną protezę biegową. Mateusz wystartuje razem z biegaczami we wrześniu.
"W chwili obecnej czekamy także na zatwierdzenie drugiego beneficjenta lub beneficjentkę z Pomorza. Wnioski były zbierane do końca kwietnia i są w trakcie weryfikacji." - dodaje Magda Jabłońska.

Gdańsk Business Run wspierają
W tym roku współorganizatorami Gdańsk Business Run są firmy: Bayer, State Street, AccorHotels, Torus, Teja Tur oraz Grupa Możliwe. Bieg wspierają jako Sponsorzy: Bayer, Epam, State Street.

Partnerami zostali: Gdańska Organizacja Turystyczna, Gdański Ośrodek Sportu, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Stadion Energa Gdańsk, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Personal PR. Patronat Honorowy nad biegiem objęła organizacja Pracodawcy Pomorza.

Lokalni Patroni Medialni to Dziennik Bałtycki, Trojmiasto.pl, Express Businessu oraz portale Biegowyswiat.pl i Bieganienapomorzu.pl.

Prosty sposób, żeby pomóc
Do sztafety pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale zapisy startują już się w kwietniu.
- Każdy rok jest lepszy niż poprzedni. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie. Chcemy zaangażować jak największą liczbę osób, bo wierzymy, że w ten prosty sposób, jakim jest pokonanie kilku kilometrów, naprawdę można odmienić czyjś los. Jesteśmy dumni, że Poland Business Run łączy ludzi z różnych środowisk, którzy dzielą się z nami dobrą energią i dają beneficjentom biegu siłę do działania i przekraczania własnych granic - mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, głównego organizatora biegu.

Warto pamiętać, że bieg to także okazja do dobrej zabawy i sprawdzenia samego siebie. Startujący nie tylko wspierają charytatywną akcję, ale też przy okazji dbają o swoją kondycję i zdrowie. To również świadczy o wyjątkowości Poland Business Run.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    378 zł
Wysokość opłaty startowej, jaką wnoszą zawodnicy za udział w biegu wynosi 350 netto za całą drużynę (378 zł brutto).

Z kwoty 70 zł netto opłaty startowej za każdego zawodnika 53 zł netto przekazywane jest na wsparcie beneficjentów, a 17 zł pokrywa koszty administracyjne Fundacji związane z organizacją biegu i zapewnieniem odpowiedniego wsparcia dla organizatorów biegu w poszczególnych miastach.

Czytaj także