Gdynia Playground Bulwar Nadmorski Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia Playground Opinie (2)

Po raz trzeci przyjdź i zobacz jak zmienia się pas nadmorski Bulwaru. W tym roku organizatorzy postawili na Rekreację dzięki czemu Bulwar zaatakują nie tylko instalacje jak Ogromne Leżaki czy Mityczny Kraken, ale też tacy artyści jak jednoosobowy zespół Bajzel, czy Anita Wasik razem z która będzie można stworzyć 30 metrowy mural na gdyńskim falochronie. Gdynia Playground Rekreacja to wielopłaszczyznowa przestrzeń, moc warsztatów i imprez dla wszystkich, którzy są gotowi uśmiechnąć się i po prostu być z nami w odmienionej przestrzeni Bulwaru.

Gdynia Playground to wakacyjna akcja podejmująca projektowy dialog z przestrzenią miejską. W pasie nadmorskim Bulwaru pojawi się 9 instalacji, które przybiorą formę małej architektury choć wiele z nich posłuży nie tylko do odpoczywania, ale także do wspólnej zabawy czy nawiązania nowych kontaktów. W tym roku obiekty nawiązują do morskiego otoczenia, ogromny Leżak pomieści grupę znajomych, a mityczny Kraken dostarczy wrażeń i to nie tylko tym najmłodszym, nie zabraknie też Morskiej Fali - instalacji na której można zarówno się opalać jak i uchronić przed słońcem, czytać książkę czy radośnie i beztrosko bawić się w berka.

Playground REkreacja to także warsztaty oraz akcje towarzyszące. "Zrób sobie książkę" do zarówno spotkanie z aktorem Teatru Miniatura i Anitą Wasik podczas, których najmłodsi będą mogli zilustrować opowiedzianą bajkę. Nie zabraknie też warsztatów dla bardziej doświadczonych projektantów oraz całych rodzin. Ponownie pojawi się wspólne malowanie falochronu oraz nowość w postaci gry miejskiej podczas której uczestnicy przy użyciu mapy i wskazówkom zawartym w zagadkach poznają Śródmieście Gdyni.

Gdynia Playground rozpocznie się 22 Czerwca dwudniowymi warsztatami z projektowania gier planszowych prowadzonymi we współpracy z wiodącym producentem puzzli i gier planszowych - firmą Trefl. Wernisaż Gdynia Playground ReKreacja odbędzie się 13 lipca, podczas którego zapraszamy także na koncert Bajzla i wiele innych atrakcji.

Więcej informacji na www.pocoto.eu

Harmonogram

Po raz trzeci przyjdź i zobacz jak zmienia się pas nadmorski Bulwaru. W tym roku organizatorzy postawili na Rekreację dzięki czemu Bulwar zaatakują nie tylko instalacje jak Ogromne Leżaki czy Mityczny Kraken, ale też tacy artyści jak jednoosobowy zespół Bajzel, czy Anita Wasik razem z która będzie można stworzyć 30 metrowy mural na gdyńskim falochronie. Gdynia Playground Rekreacja to wielopłaszczyznowa przestrzeń, moc warsztatów i imprez dla wszystkich, którzy są gotowi uśmiechnąć się i po prostu być z nami
w odmienionej przestrzeni Bulwaru.

22.06 - 23.07 Warsztaty z Treflem
Warsztaty z projektowania gier planszowych prowadzone we współpracy z wiodącym producentem puzzli i gier planszowych - firmą Trefl. Zajęcia kierowane są do pasjonatów gier planszowych w każdym wieku. Zadaniem uczestników będzie stworzenie fabuły, mechaniki, a także planszy do gry.
Warsztaty z Treflem odbywają się w dwóch grupach wiekowych.

22.06 (Sobota) Zapraszamy dzieci i młodzież od 12 roku życia. Godz. 10:00 - 15:00
23.06 (Niedziela) Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 (zachęcamy do udziału całe rodziny)


09.07 - 10.07 FISH FLASH

Rysujesz, malujesz? A może interesujesz się Animacją? Wszystkich chętnych zapraszamy na dwudniowe warsztaty z Projektowania Animacji podczas których odsłonimy tajniki powstawania animacji - od scenariusza do wykonania

Uczestnicy warsztatów poznają program Adobe Flash - zapoznają się z możliwościami programu oraz podstawowymi technikami pracy ilustratora i animatora. Warsztaty w przeważającej części będą miały charakter praktyczny pozwoli to uczestnikom stworzyć animacje za pomocą Flash-a, które będą wykorzystane w aplikacji stworzonej przez Young Digital Planet.


Prowadzący - Young Digital Planet Pomorski

Park Naukowo Technologiczny w Gdyni | godz.: 10:00 - 15:00 | zapisy na www.gdyniadesigndays.eu

11.08 Wiszące Potwory
Warsztaty dla osób w każdym wieku, podczas których z prefabrykowanych elementów powstawać będą wiszące struktury inspirowane morskimi bezkręgowcami. Materiałem do potworów będą kubeczki, transparentne butelki PET. Warsztaty mają pokazać, że proces upcyclingu pozwala stworzyć "na nowo" obiekty ładne i estetyczne z przedmiotów, których pierwotna funkcja była zupełnie inna. Podczas prac prowadzona będzie pogadanka o upcyklingu i drobnych zachowaniach pro-eco, które przynoszą wielkie efekty.
Prowadzący: Patrycja Tkaczyk, Maria Warenik

Terminal Designu GDD, Plac Grunwaldzki | godz.: 10:00 - 14:00 | zapisy na www.gdyniadesigndays.eu

13-14.07 Weekend atrakcji

13.07 Sobota.
Gdyńska Gra Miejska

Gra miejska, podczas której uczestnicy przy użyciu mapy i wskazówkom zawartym w zagadkach poznają Śródmieście Gdyni. Kierowana jest do pasjonatów w różnym wieku, ma otwartą formułę i może zostać kilkukrotnie rozegrana. Na wybranych obiektach architektury gdyńskiej zostaną umieszczone tablice, na których znajdzie się informacja o obiekcie oraz o wyzwaniach jakie czekają przed tobą!

START: Instalacja Animakubik - Bulwar Nadmorski | godz.: 12:00 - 18:00 | uczestnictwo nie wymaga rejestracji

Mój Kawałek Bulwaru
Czujesz zew twórczy? Chcesz bawić się w artystyczne malowanie? Zrób to! Razem z Anitą Wasik stwórz 30 metrowy mural o tematyce morskiej na gdyńskim falochronie. Projekt graficzki i ilustratorki Anity Wasik zostanie naniesiony na falochron w postaci szkicu, który następnie wszyscy chętni będą mogli uzupełniać, na zasadzie "kolorowania".
START: BULWAR NADMORSKI - vis a vis Restauracji Barracuda | godz.: od 12:00 | uczestnictwo nie wymaga rejestracji

PlayGround Party
BULWAR NADMORSKI - vis a vis Restauracji Barracuda | START: 20:00

20:00 Koncert: Bajzel
Bajzel to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacji.

21:30 - dj set: Nathanel (Neverending Story)

Nathanel amator pięknych kobiet oraz muzyki. zaprosi do tańca deephousem aby skończyć muzyką ciemną jak środek nocy.

14.07 Niedziela.
Zrób sobie książkę - Otwarte warsztaty dla dzieci.

Otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat, prowadzone we współpracy z Teatrem Miniatura, podczas których dzieci będą ilustrować 32-stronicową książeczkę. Na początku warsztatów aktor teatr-u Miniatura w Gdańsku przeczyta dzieciom bajkę. Następnie zostaną omówione i zaprezentowane różne techniki wykonywania ilustracji. Dzieci będą musiały odtworzyć bajkę, z tego co zapamiętały, w postaci książeczki obrazkowej. Za pomocą różnych technik zaprojektują okładki, jak i środek książeczki.

Prowadzący: Anita Wasik.
START: Terminal Designu GDD, Plac Grunwaldzki| godz. 10:00 - 13:00 | zapisy na www.gdyniadesigndays.eu
Czytaj także