Gdynia Sailing Days Marina Gdynia Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia Sailing Days

Gdynia Sailing Days, jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w basenie Morza Bałtyckiego, odbędzie się w Gdyni w dniach 9-24 lipca. W imprezie zobaczymy ponad 600 żeglarzy z 20 klas regatowych. Jedną z najciekawszych atrakcji Gdynia Sailing Days będzie również Polboat Yachting Festival, odbędą się także wirtualne regaty PGE e-Puchar Gdynia Sailing Day transmitowane na żywo przez Polską Ligę Esportową.

W Gdyni zobaczymy praktycznie całe spektrum żeglarstwa regatowego. W ramach Gdynia Sailing Days odbędą się m.in. regaty Pucharu Europy w klasach 29er i Flying Dutchman, o medale mistrzostw Polski rywalizować będą żeglarze w klasach 49er, 49erFX, Star i RS21, odbędą się też mistrzostwa Polski w żeglarskich sprintach. O Puchar Gdynia Sailing Days ścigać się będą m.in. katamarany, nie zabraknie regat w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej, a najmłodsi żeglarze rywalizować będą w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w klasie O'pen Skiff oraz w regatach Kinder Joy of moving Puchar Trenerów w klasie Optimist.

- To będzie wyjątkowa edycja, a zaangażowanie sponsora głównego PZŻ, PGE Polskiej Grupy Energetycznej pozwoliło nam na rozszerzenie formuły imprezy. To nie tylko rywalizacja na wodzie, ale też szereg atrakcji na brzegu. Po raz pierwszy w historii imprezy odbędą się też regaty wirtualne, do których zapraszamy żeglarzy z całego świata. PGE e-Puchar Gdynia Sailing Days będzie miał spektakularną oprawę dzięki współpracy z Polską Ligą Esportową, która finałową rozgrywkę będzie transmitowała na żywo. eSailing dynamicznie się rozwija na całym świecie, w wirtualnych regatach rywalizują setki tysięcy ludzi na całym świecie i dzięki temu z naszą imprezą mamy szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców - mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Regaty PGE e-Puchar Gdynia Sailing Days zostaną rozegrane w dniach 8-10 lipca. Z kolei w dniach 21-24 lipca gdyńska Marina Yacht Park wypełni się jachtami żaglowymi, motorowymi, katamaranami i motorówkami. W tych dniach odbędzie się Polboat Yachting Festival, czyli wystawa polskiej branży jachtowej organizowana przez Polską Izbę Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych. To największa ekspozycja jachtów na wodzie w Polsce, na której pojawia się coraz więcej premier i wyjątkowych modeli jachtów.

Gdynia Sailing Days to również szereg atrakcji dla mieszkańców i turystów przygotowywanych we współpracy z Partnerami i Gdyńskim Centrum Sportu.

Położenie obu gdyńskich marin jachtowych w samym centrum miasta stwarza możliwości do bezpośredniego uczestnictwa w imprezie i bliskiego kontaktu z żeglarstwem. Na plaży Gdynia Śródmieście stanie też specjalna strefa Kinder joy of Moving, w której na najmłodszych czekać będzie wiele rozrywek.

Festiwal żeglarski Gdynia Sailing Days na stałe już wpisał się w kalendarz, ale i w krajobraz miasta Gdynia, które od początku aktywnie uczestniczy w organizacji imprezy. Będzie to już 23 edycja imprezy, która uczyniła Gdynię jednym z ważniejszych żeglarskich ośrodków w basenie morza Bałtyckiego.

Program Gdynia Sailing Days
08-10.07 PGE eGdynia Sailing Days i PGE Superpuchar PLE
09-10.07 Polska Liga Żeglarska - Ekstraklasa
11-13.07 Puchar Miasta Gdyni kl. ILCA 4, ILCA 6, ILCA 7
11-13.07 Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych OSF
14-15.07 Mistrzostwa Polski w Sprincie kl. OPT, 29er, OSF
15-17.07 Euro Cup kl. FD
16-17.07 Puchar GSD kl. Micro, Delphia 24OD, N450, F
16-17.07 Puchar GSD kl. A-Class, Nacra 15, HC16, Formuła Open
16-17.07 Polska Liga Żeglarska - 1 Liga
16-19.07 Euro Cup kl. 29
16-19.07 Mistrzostwa Polski kl. 49, 49FX
20-22.07 KINDER Joy of moving Puchar Trenerów
21-24.07 Polboat Yachting Festival
22-24.07 Otwarte Mistrzostwa Polski kl. RS21, Star
23-24.07 IQF Cup kl. IQF