Goście Polskiego Chóru Kameralnego 13.08.2016 | sobota | godz. 12:00 | Altana w Parku Oliwskim | Gdańsk
PROGRAMG.Rossini - "Di Tanti Palpiti" z recytatywem
F.Schubert - "Erlkonig"
R.Wagner - "Weiche,Wotan, Weiche"
L.Bernstein - "Greeting"
V.Bellini - "Quando incise"
muzyka poważna - koncerty w Trójmieście
A. Lara - "Granada"
S. Moniuszko - "Nakaż niech ożywcze słonko"
W. A. Mozart- "Rivolgete a lui lo sguardo"
J. Bock - "Gdybym był bogaty"
F. Lehar - "Usta milczą, dusza śpiewa"
WYKONAWCYKarolina Dziwniel - mezzosopran
Leszek Holec - baryton
Dorota Artykiewicz-Skrla - fortepian
Karolina DziwnielStudentka I roku studiów magisterskich Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie dr hab. Ewy Marciniec. Studia licencjackie ukończyła w klasie dr Aleksandry Kucharskiej-Szefler. Umiejętności aktorskie rozwijała pod opieką ad. dr Doroty Kolak. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez śpiewaków i pedagogów takich jak prof. Helena Łazarska, prof. Izykowska, prof. Piotr Łykowski, dr Marek Rzepka czy zespół Neue Vocalsolisten Stuttgart. Jednocześnie była aktywną uczestniczką festiwalu muzyki dawnej w Jarosławiu "Pieśń naszych korzeni" gdzie wraz z chórem festiwalowym zaśpiewała takie dzieła jak Mesjasz G.F. Haendla (pod batutą Roberta Hugo), Vespro della beata Virgine C. Monteverdiego (pod dyrekcją Marcela Pérèsa) czy "Missa in D" F. X. Brixiego (prowadzone przez dyr. o. Dawida Kusza OP). W 2013 roku wykonała partię solową w dziele "The Armed Man - A Mass for Peace" K.Jenkinsa pod batutą prof. Marcina Tomczaka. Występowała w Centrum św. Jana w spektaklach studenckich przygotowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku. W dniach 12-14 czerwca 2014 uczestniczyła w projekcie dyplomantów - "Cosi Fan Tutte" W.A. Mozarta w reżyserii Krzysztofa Knurka wystawione w Centrum św. Jana w Gdańsku. W 2015 roku wykonała "Stabat Mater" G.B. Pergolesiego pod batutą Michała Krężlewskiego w Elblągu. W lutym oraz marcu 2016 przynależała do International Chorakademie Lubeck wraz z którym wykonywała w Niemczech m.in. "Mesjasza" G.F. Haendla czy też "Petite Messe Solennelle" G. Rossiniego pod batutą Rolfa Becka. W obu projektach śpiewała również fragmenty solo. Na kursie w Dusznikach-Zdroju 06.02.2015 otrzymała dyplom uznania za wyróżniające się wykonanie utworu podczas finałowego koncertu uczestników.
Leszek HolecAbsolwent wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, które odbył pod kierunkiem prof. Macieja Witkiewicza oraz prof. Leszka Skrli. Brał udział w mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych przez prof. Marcina Habelę, prof. Marka Rzepkę oraz w kursach muzyki kameralnej prof. Mai Nosowskiej - Pasławskiej. Brał udział w następujących konkursach: Złote Głosy Mazowsza, II Konkurs Wokalny w Drezdenku, Konkurs Wokalny im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, Jakub Pustina Vocal Competition w Czechach. Ma w swoim repertuarze partie takie jak: Antonio w Weselu Figara W.A. Mozarta, Geronimo w Potajemnym Małżeństwie D. Cimarosy, Hrabiego Ceprano w Rigoletto G. Verdiego, którą realizował debiutując na festiwalu Opernfestspiele in der Stiftsruine w Niemczech w roku 2012. Wykonywał również partię Marulla w Rigoletto G. Verdiego oraz Brandera w Potępieniu Fausta H. Berlioza na Bydgoskim Festiwalu Operowym w latach 2014 i 2015. W 2013 r. był laureatem konkursu Złote Głosy Mazowsza, w 2015 r. II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Drezdenku, w 2016 Iuventus Canti we Vrablach.
Dorota Artykiewicz-Skrlajest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego. Od 1987 roku pracuje jako wykładowca na Wydziale Wokalno - Aktorskim macierzystej uczelni. Przez okres dziesięciu lat współpracowała z André Ochodlo, z którym koncertowała w Polsce, Niemczech i we Francji. Nagrała dwie płyty kompaktowe z programem pieśni żydowskich. Współpracuje jako kameralistka z solistami instrumentalistami i wokalistami. Od 1995 roku jest także wykładowcą w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ze szczególnym upodobaniem poświęca się pracy ze śpiewakami, doskonale rozumiejąc istotę oraz rolę pianisty w ich kształceniu. Wielokrotnie uczestniczyła jako akompaniator w krajowych i międzynarodowych konkursach wokalnych. Jej gra spotykała się z dużym uznaniem, czego niezbitym dowodem są liczne nagrody za wysokiej klasy kunszt w tej specjalności.
W roku akademickim 2008/09 st. wykł. Dorota Artykiewicz-Skrla została prodziekanem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku.