Gran Fondo Gdynia Skwer Kościuszki Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gran Fondo Gdynia Opinie (20)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Ostatni weekend czerwca to moc atrakcji dla wszystkich fanów kolarstwa szosowego. Wyścigi dla dużych i małych, doświadczonych oraz tych, którzy jazdę na rowerze traktują jako okazję do dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do Gdyni na Gran Fondo Series.

To już trzecia edycja kolarskiej rywalizacji w ramach Gran Fondo Gdynia. Wymagająca, pagórkowata trasa wyścigu wiodąca przez malownicze Kaszuby, oprócz pięknych krajobrazów oferuje zawodnikom komfort i bezpieczeństwo jazdy z całkowicie wyłączonym ruchem drogowym. Doświadczeni kolarze mają do wyboru dwa dystanse:
- Medio Fondo - 84 km
- Gran Fondo - 127 km

W 2018 roku pasjonaci szosowej rywalizacji pierwszy raz ścigali się w zawodach Gran Fondo Gdynia. Debiutancka edycja przyciągnęła na start ponad 300 kolarzy, którzy mieli do wyboru dwie malownicze trasy prowadzące przez Kaszuby. Rok później frekwencja wzrosła prawie czterokrotnie! Peleton kolarzy w charakterystycznych koszulkach liczył niemal 1200 osób. Niestety, pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację zawodów w 2020 roku, na które było zapisanych już ponad 1800 kolarzy...W pakiecie startowym na dwa najdłuższe dystanse każdy zawodnik otrzyma profesjonalną koszulkę kolarską, do której może domówić spodenki. Ponadto w cenie startu jest również bon na posiłek w lokalnej restauracji, numer startowy, ubezpieczenie, a na mecie na każdego będzie czekał pamiątkowy medal.

Gran Fondo Gdynia to także okazja do startu dla całych rodzin. Dorośli mogą wybrać jeden z dłuższych dystansów lub wystartować w krótszym Gran Fondo Family. To specjalna trasa o długości 30 km, na którą organizatorzy zapraszają w sposób szczególny całe rodziny, w tym młodzież w wieku powyżej 13 lat.Swoją rywalizację będą też mieli najmłodsi. W Gran Fondo Kids mogą wystartować dzieci od 5 do 12 lat. W zależności od wieku, dla chłopców i dziewczynek przygotowano dystanse od 1000 do 3000 metrów. Wszyscy najmłodsi kolarze na mecie otrzymają pamiątkowy medal. Przez cały weekend, oprócz aktywnie spędzonego czasu, można też będzie zwiedzać Expo oraz specjalnie na tę okazję przygotowane muzeum zabytkowych rowerów. W trakcie Gran Fondo Gdynia nikt nie będzie się nudził.

Specjalna oferta dla zawodników z 2020 roku i polityka dot. COVID-19Organizatorzy nie zapomnieli też o zawodnikach, którzy byli zapisani na wyścig Gran Fondo Gdynia w zeszłym roku, ale ostatecznie nie mogli w nim pojechać z powodu odwołania wydarzenia. Dla nich wszystkich przygotowali specjalny voucher w wysokości 100 zł na udział w wybranym tegorocznym wyścigu Gran Fondo Series. Oznacza to, że voucher można wykorzystać przy rejestracji na zawody w Gdyni lub Poznaniu. Specjalne kody do rejestracji, umożliwiające realizację vouchera, zostaną przesłane do ubiegłorocznych zawodników drogą mailową.

Co więcej, zawodnicy już teraz mają pewność co do tego, co stanie się z ich opłatą startową, jeżeli obostrzenia związane z organizacją imprez sportowych zostaną przedłużone na kolejne miesiące i w konsekwencji konieczne będzie np. ponowne odwołanie Gran Fondo Gdynia. W takiej sytuacji, zarejestrowani kolarze będą mieli automatycznie prawo startu w kolejnej edycji zawodów. Dla przykładu - jeśli regulacje rządowe uniemożliwią przeprowadzenie zawodów 27 czerwca w Gdyni, to - zgodnie z zapisami tegorocznego Regulaminu zawodów - każdy zapisany zawodnik otrzyma do wyboru dwie opcje:

bezpłatne przepisanie się na wyścig Gran Fondo Poznań 2021;
bezpłatne przepisanie się na wyścig Gran Fondo Gdynia 2022.Jeżeli wyścig w Poznaniu nie będzie mógł się odbyć, zastosowane zostanie podobne rozwiązanie, tj. możliwość przepisania się na dowolną edycję Gran Fondo Series w sezonie 2022.

Rejestracja będzie prowadzona w portalu SlotMarket.pl.

Wyjątkowa ekspozycja rowerów prezentująca historię "dwóch kółek" będzie dodatkową atrakcją kolarskiego miasteczka podczas zawodów Gran Fondo Series. Już 27 czerwca na Skwerze Kościuszki, w trakcie Gran Fondo Gdynia, będzie można bezpłatnie zwiedzać Mobilne Muzeum Rowerów.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    80 - 320 zł
  • Przedsprzedaż
    50 - 310 zł
Grand Fondo/ Medio Fondo
pierwsze 250 pakietów - 250zł
kolejne 250 pakietów - 260zł
kolejne 250 pakietów - 270zł
kolejne 250 pakietów - 280zł
kolejne 250 pakietów - 290zł
kolejne 250 pakietów - 300zł
kolejne 250 pakietów - 310zł
kolejne 250 pakietów -320zł

Gran Fondo Family
pierwsze 250 pakietów - 50zł
kolejne 250 pakietów - 60zł
kolejne 250 pakietów - 70zł
kolejne 250 pakietów - 80zł