stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Sztuka Tańcem Pisana

W Oddziale Sztuki Dawnej znajdziecie gablotę, w której ustawiono średniowieczne ornaty. Wykonane zostały z cennych tkanin, które trafiały do Gdańska z Włoch, Hiszpanii i Azji. Tkaniny te były kolorowe i zdobione pięknymi wzorami. Były też bardzo drogie. Dlatego, kiedy rzeczy z nich wykonane się zużywały, nie wyrzucano ich, ale wykorzystywano każdy skrawek do stworzenia nowych przedmiotów. Recykling to wcale nie nowy pomysł!

W trakcie warsztatu poznamy idee recyklingu i upcyklingu. Z tkanin z drugiego obiegu stworzymy woreczki w kształcie rybek, w których będzie można przechowywać drobiazgi i skarby. Każdy uczestnik zaprojektuje i uszyje swój własny woreczek o indywidualnym charakterze. Dzięki warsztatowi rozwiniemy umiejętności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Nauczymy się także wykorzystywania drugoobiegowych tkanin i upcycklingu.

Przynieście ze sobą tkaniny, które chcecie wykorzystać. Może macie jakieś ubrania, które nie nadają się już do noszenia, ale ciężko się wam z nimi rozstać? W ten sposób nadacie im drugie życie.

Uwaga - konieczna jest podstawowa umiejętność szycia na maszynie.

Prowadzenie: Agata Rzeźnik. Waste Lab

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
- warsztaty rodzinne: dla dzieci w wieku 8-13 lat
- termin: 14.12.2024 (sobota)
- miejsce: Oddział Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1, Gdańsk
- czas rozpoczęcia warsztatów: godz. 11.30
- czas trwania: maksymalnie 3 godziny
- konieczna jest podstawowa umiejętność szycia na maszynie
- koszt: w cenie biletu wstępu na wystawę
- obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl
- rezerwacja: w wiadomości proszę podać numer telefonu, imię i wiek dziecka oraz tytuł warsztatów.

Halo, tu sztuka! to cykl warsztatów rodzinnych w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. W trakcie spotkań łączymy zdobywanie wiedzy z kreatywnymi działaniami pod okiem twórców i artystów. Razem podróżujemy po świecie Gdańska czasów Złotego Wieku i eksplorujemy galerie w poszukiwaniu dzieł i historii, które można zamienić na zupełnie nową sztukę. Podczas tegorocznej edycji poznamy różne techniki stosowane przez dawnych artystów i rzemieślników. Na warsztat weźmiemy między innymi: malarstwo, rzeźbiarstwo, pracę z gliną, metalem i tkaniną.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    1-20 zł
normalny – 20 zł
ulgowy – 12 zł
uczniowie i studenci 7 – 26 lat – 1 zł
bilet rodzinny, do 2 osób dorosłych (rodzice, opiekunowie) i dzieci do 18 lat – 30 zł
bilet grupowy (grupy liczące 10 i więcej osób), cena za 1 os. – 15 zł
karnet 30-dniowy – 40 zł (karnet uprawnia do jednorazowego wstępu na wystawy stałe i czasowe do każdego oddziału Muzeum w okresie jednego miesiąca od dnia zakupu)
karnet roczny, na okaziciela – 150 zł (karnet uprawnia do nielimitowanego wstępu na wystawy stałe i czasowe do każdego oddziału Muzeum w okresie jednego roku od dnia zakupu)