Ive Greice Klub Parlament Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ive Greice

Nawet gdyby postanowiła śpiewać jedynie brazylijską klasykę, rzuciłaby na kolana entuzjastów muzyki świata barwą głosu, swobodą frazy, muzykalnością i wreszcie, co nie całkiem bez znaczenia, oszałamiającą urodą. Ive Greice jednak poszła dalej w kierunku, który Siesta ceni sobie szczególnie.

Relacja z imprezy

Już na naszej XV, jubileuszowej płycie "Spotkania" pojawiła się w duecie z kameruńskim artystą pamiętnym z naszego festiwalu, Blickiem Bassy. Jakkolwiek urodzona w mieście Brasilia, ma przodków z Cabo Verde, stąd nie dziwi, ale zachwyca odkrywczością i klasą jej wersja klasyku Cesarii Evory Petit Pays. Słowem: interesuje ją, jak i nas, to co zdarza się na styku światów, w przenikaniu się kultur.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Ive przyjechała do Portugalii zaledwie trzy lata temu, a już jej piosenki zdobią popularne tam seriale, już mieszkająca czasem w Lizbonie Madonna zdążyła zaprosić Ive by zaśpiewała na jej urodzinowym przyjęciu w Nowym Jorku, już wędruje ze swoją muzyką po całej Europie, po Azji, wraca z koncertami do Brazylii.

Wychowana na sztuce takich mistrzów piosenki autorskiej jak Milton Nascimento, Caetano Veloso czy Gilberto Gil w znacznym stopniu sama pisze swój repertuar, ale zdarzyło się jej współtworzyć piosenki z jednym z legendarnych artystów swego kraju a zarazem twórcą światowego formatu, Ivanem Linsem.

Rok 2019 zwieńczyła triumfalnym koncertem na wielkim festiwalu Super Bock in Stock i wróciła do studia by kontynuować pracę nad kolejnym autorskim albumem. Tę muzykę usłyszymy a i nacieszymy oczy podczas letniej edycji festiwalu.