stat
Impreza już się odbyła

Jak prawo chroni przyrodę?

By skutecznie chronić przyrodę należy być nie tylko zaangażowanym, ale i umiejętnie poruszać się w gąszczu przepisów. Bardzo często brakuje nam wiedzy prawnej (przede wszystkim praktycznej wiedzy) a przecież nieznajomość prawa nie zwalnia nas z obowiązku jego przestrzegania.

paź 23

środa, g. 10:00 - 15:30

Wstęp wolny

Podczas spotkania porozmawiamy m.in. o:

ochronie siedlisk ptaków w budynkach,
ochronie zadrzewień (drzewa w mieście, cięcie drzew, terminy prac - pojęcie okresu lęgowego ptaków),
pomocy poszkodowanym zwierzętom dziko występującym
etyce, zasadach i przepisach dotyczących obserwacji i fotografowania zwierząt.

O prawnych aspektach ochrony przyrody opowie Małgorzata Mizgalska. Z wykształcenia i zamiłowania przyrodnik, o głównych zainteresowaniach: ornitologia, lichenologia, mykologia, prawo ochrony przyrody. Pracownik Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Specjalista i pasjonat GIS-u. Ekspertka z dużym doświadczeniem w administracji ochrony środowiska, zaangażowana w liczne projekty czynnej ochrony przyrody oraz interwencje na bazie przepisów ochrony przyrody. Biegła sądowa z zakresów ochrony przyrody i dendrologii. Inspektor Nadzoru Dendrologicznego w procesie inwestycyjnym i Certyfikowany Inspektor Drzew. Szkoleniowiec i edukator, od lat prowadzący szkolenia adresowane do urzędników, służb, wymiaru sprawiedliwości oraz organizacji pozarządowych.

Spotkanie finansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Spotkanie postanowiliśmy zorganizować po głośnej zeszłorocznej interwencji, dotyczącej nielegalnego odłowu ptaków, która miała miejsce na Pomorzu. Prelekcja to dobry moment, by darami dla pacjentów Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja", podziękować za co, co wszyscy zaangażowani w interwencję i rehabilitację ptaków zrobili w tamtym czasie. Przypominamy, że w naszej siedzibie prowadzimy punkt zbiórki darów dla Ostoi.