stat
Impreza już się odbyła

Jazz Jantar 2011: Joanna Knitter, The Moongang, Krzysztof Majda z zespołem Opinie (1)

12 - 20 lipca 2024, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
ulgowy 30 - 40 zł
Kup bilet
wrz 8

niedziela, g. 19:30

Gdynia,
bilety 60 zł
Kup bilet
 
Skład:
Piotr Góra - perkusja
Karol Kozłowski - bas
Hubert Świątek - klawisze
Marcin Wądołowski - gitara;
Roman Badeński - harmonijka ustna
Joanna Knitter - wokal
Justyna Jarzębińska, Gabriela Janusz - wokal

jazz - koncerty w Trójmieście


Koncert poprowadzi Krystyna Stańko
 
Koncert tegorocznej dyplomantki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki (wokalistyka jazzowa), Joanny Knitter.

Od długiego czasu nie słyszałem tak dobrze nagranego, zaaranżowanego i wymyślonego materiału.  Utwory to mieszanka jazzu, soulu i funky, okraszona dużą ilością bluesa. Wszystko podane w subtelny sposób.

Radio Wnet, Piotr Zduńczyk

The Moongang to (...) polskie odkrycie roku. Światowa półka bez wątpienia!!!

www.blues.com.pl

The Moongang
Grupa The Moongang założona została w 2009 roku przez młodych, chociaż już doświadczonych, trójmiejskich muzyków. Choć stylistyka zespołu zakorzeniona jest w bluesie, w muzyce słychać inspiracje wieloma pokrewnymi gatunkami, takimi jak jazz, soul czy funky. W 2010 roku zespół został zwycięzcą Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla w Chorzowie, a także konkursu organizowanego przez portal Fabryka Zespołów i warszawskie studio Hear. W tym roku po raz drugi The Moongang zagości na dużej scenie podczas największego bluesowego święta w Polsce - Rawa Blues Festiwal. Ich nagranie trafiło na płytę prezentującą utwory czołowych polskich zespołów bluesowych "Antologia Polskiego Bluesa" wydanej pod patronatem radiowej Trójki, a lada chwila ukaże się debiutancki album z autorskimi piosenkami muzyków.
 
Joanna Knitter - wokalistka jazzowa i bluesowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka m.in. nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, zdobywczyni specjalnego wyróżnienia przyznanego przez Billy'ego Harpera na Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie. W 2010 roku otrzymała prestiżową nagrodę - Sopocką Muzę dla Młodych Twórców. Występowała z czołówką polskiej sceny jazzowej (m.in. Wojciech Karolak, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Przemek Dyakowski, Wojciech Kamiński, Cezary Paciorek, Wojtek Staroniewicz). Na co dzień gra z Przemkiem Dyakowskim w zespole Take It Easy, w duecie z Jarosławem Ziętkiem oraz w formacji The Moongang, w której może spełnić się nie tylko jako wokalistka, ale i autorka tekstów i muzyki.

Krzysztof Majda z zespołem

SKŁAD
Krzysztof Majda - wokal i aranżacje
Piotr Lewańczyk - bass
Tomasz Brzozowski - instrumenty klawiszowe
Michał Saidowski - gitara elektryczna
Adam Tkaczyk - perkusja
Sabina Nycek - chórki
Gabriela Janusz - chórki

Koncert poprowadzi Krystyna Stańko

Koncert tegorocznego dyplomanta Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (wokalistyka jazzowa) Krzysztofa Majdy. Na koncercie m.in. utwory z koncertu dyplomowego oraz projektu TRIBUTE TO TURNAU. TTT to aranżacje z elementami muzyki soul, funk wraz z melodiami i tekstami pierwowzorów oraz zmienioną harmonią.

Krzysztof Majda - wokalista, instrumentalista, kompozytor i aranżer, student wokalistyki jazzowej w klasie Krystyny Stańko. Występował na jednej scenie wraz z Krystyną Stańko, Natalią Niemen, Basią Włodarską, Mietkiem Szcześniakiem. Wyróżniany i nagradzany na rozmaitych konkursach wokalnych. Współtworzy lub współtworzył takie grupy jak Orkiestra Daniela Nosewicza, Silent Quintet oraz pracuje nad autorskim projektem TRIBUTE TO TURNAU; dubbingował dla kanału BBC CEEBIES muzyczną bajkę Zingzillas.

Piotr Lewańczyk - trójmiejski basista i kontrabasista młodego pokolenia. Muzyk sesyjny, student Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu klasycznego. Udziela się w wielu autorskich projektach muzycznych. Jako  muzyk sesyjny ceniony jest za kreatywność i otwartość na wszelkie zjawiska muzyczne. Współpracuje, bądź współpracował między innymi z Cezarym Paciorkiem, Maciejem Sikałą, Tomaszem Łosowskim, Marcinem Gawdzisiem, Tomaszem Świerkiem, Mainstream Quintet.

Tomasz "Brzoza" Brzozowski - klawiszowiec z zamiłowania, na stałe tworzy zespół Spokoarmia, którego liderką jest Marika oraz Orkiestrę Daniela Nosewicza. Współpracował m.in. z: Tede, Markiem Raduli, zespołem Bracia i Siostry.

Michał "Wierzba" Saidowski - żywiołowy gitarzysta i wokalista z bardzo bogatym i różnorodnym doświadczeniem scenicznym od poezji śpiewanej po hip-hop. Na stałe związany z tczewskim zespołem GTC.

Adam Tkaczyk - perkusista, gra od 10 roku życia. Współpracował lub współpracuje z takimi artystami jak: Sir Michu, Tede, Marika, Grzegorz Skawiński, Bartek Wielgosz, Łukasz Ojdana. Od 2009 r. Perkusista zespołu Kombii.

Informacja o biletach

5 zł – super promocja / sprzedaż w dniach 23 – 31.08.2011 lub do wyczerpania limitu
15 zł

Bilet obejmuje wszystkie koncerty danego dnia. Liczba biletów w danej cenie limitowana. Sprzedaż i rezerwacje biletów w danych kategoriach cenowych tylko w podanych terminach. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Sprzedaż biletów w Klubie Żak. Na koncercie obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania

Przeczytaj także