Joscho Stephan Stary Maneż Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Joscho Stephan Opinie (12)

Wydarzenie w ramach

Najszybszy gitarzysta świata, najbardziej liryczny przedstawiciel Gypsy Jazz, uczeń i partner Tommyego Emmanuela, spadkobierca Django Reinhardta Joscho Stephan z zespołem otworzy X edycję Gdańsk LOTOS Siesta Festival.

w każdą środę (do 31.12), g. 20:00

Gdynia,
lut'21 9

wtorek, g. 20:00

Gdańsk,
Django Reinhardt oraz tzw. Gypsy jazz jazz cygański od lat goszczą w trójkowej Sieście. Ktokolwiek pamięta film Woodyego Allena Słodki Drań wie o czym mowa. Rozkoszne, wirtuozerskie chrumkanie na osobliwej gitarze, z towarzyszeniem skrzypiec i akordeonu. Paryż lat 30tych. Swing, Armstrong, Ellington i wielu innych w klubach Paryża, gdzie wreszcie czuli się na swoim miejscu, jazz na scenach, na parkietach, w literaturze i poezji. Czysta poezja.

jazz - koncerty w Trójmieście


Nadszedł czas, by na jubileuszowy Gdańsk LOTOS Siesta Festival przedstawić wreszcie tę bajeczną muzykę na żywo, w najdoskonalszym możliwym wykonaniu.

Joscho Stephan - czterdziestolatek z Niemiec nie ma sobie równych w tej arcytrudnej sztuce. Zaczął się uczyć u ojca, mając lat sześć i ani się obejrzał, a jego debiutancki album został okrzyknięty Płytą Roku w fachowym amerykańskim piśmie Guitar Player. Jego fanami i współpracownikami zostali mistrzowie jazzowego saksofonu: Paquito DRivera i James Carter, a z uznanymi geniuszami gitary: Martinem Taylorem i Tommym Emanulelem młody Joscho objechał świat podczas wspólnych tras.
Po koncertach w nowojorskim Lincoln Center został okrzyknięty Przyszłością Gypsy Jazzu!
I zaprawdę, nie ma konkurencji.

Kilku jest muzykalnych wirtuozów gatunku, ale on wzrusza najsilniej. Wielu gra szybko, lecz on najszybciej. Nieliczni grają przy tym tak, że człowiek jest w stanie śledzić i zrozumieć ich myśl. Joscho zdaje się być jedynym, którego słuchając, człowiek ma wrażenie, że każdy dźwięk jest konieczny, niezbędny, na swoim miejscu.