Kino samochodowe - Drive Stadion Energa Gdańsk Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino samochodowe - Drive Opinie (7)

Wydarzenie w ramach

Już 10 czerwca o godzinie 21.30 parking P4 pod Stadionem Energa Gdańsk zamieni się w wielkie kino samochodowe w stylu kin drive-in znanych z wielu amerykańskich filmów. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć kultowy "Drive" z Ryanem Goslingiem, w którym słynny aktor wciela się w zawodowego kierowcę zatrudnianego do napadów. Wydarzenie będzie częścią trwającego od 9 do 17 czerwca 20.

Relacja z imprezy

Festiwal Filmów Kultowych. Ścieżkę dźwiękową filmu będzie można słuchać za pomocą radia samochodowego, a w trakcie seansu dziewczyny 3City Piranhas Roller Derby będą rozwoziły popcorn na wrotkach - dokładnie jak w klasycznym kinie samochodowym!

WSTĘP WOLNY!

Drive (2011)
Kiedy Nicolas Winding Refn zachęcał Ryana Goslinga do zagrania głównej roli w Drive, opisał ponoć swój projekt jako "film o facecie, który jeździ nocą po mieście i słucha starych przebojów". Choć reżyser pominął w ten sposób zarówno sensacyjną intrygę, jak i wątek relacji bezimiennego bohatera z graną przez Carey Mulligan sąsiadką, wydaje się, że trafił w sedno - Drive to wszak kino w niezwykły sposób celebrujące noc i miasto, niemal pozbawione dialogów i skupione na budowaniu atmosfery za pomocą muzyki i obrazów.

Spokojne tempo nie oznacza jednak nudy, bo każdy kadr Drive jest nasycony emocjami po same brzegi. Winding Refn czerpie tu jednocześnie z filmu noir, spaghetti westernu, klasyków kina sensacyjnego spod ręki Michaela Manna, a także baśni i... Pretty Woman, po czym łączy te konwencje w sposób niezwykle oryginalny i spójny. Trudno się dziwić, że Drive z miejsca zyskało status filmu kultowego, a Ryan Gosling zdobył kolejne miliony fanek.

Sponsor główny: MEDICINE everyday therapy
Partnerzy strategiczni: Łomża Jasne Pełne oraz SurfBurger
Specjalnie podziękowania za partnerstwo i współpracę przy projekcie kina samochodowego kierujemy do: Grupa Zdunek oraz Stadion Energa Gdańsk.

Patroni medialni: Czwórka, film.org.pl, Trojmiasto.pl, Czasopismo EKRANy, Kinomisja, Pitu Pitu Trójmiasto
Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk.