Patronat

Kronika wypadków miłosnych (11 opinii)

spektakl dramatyczny
Bilety
Kup bilet 60 - 80
wystawia:
Teatr Wybrzeże
czas trwania:
2 godziny i 35 minut (jedna przerwa)
data premiery:
12 maja 2023
8.3
3 oceny
Twoja ocena to: 5

Najbliższe przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 80 zł
  Cena ulgowa: 60 zł
  Kup bilet
  gru 10
  Niedziela, 10 grudnia
  godz. 16:00
  Lokalizacja
  Scena Kameralna
  Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30

Pozostałe terminy

Informacja o biletach

Bilety: 80/60 zł
Teatralny czwartek: 30 zł
KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH na Scenie Kameralnej

W Teatrze Wybrzeże trwają próby do spektaklu KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH na podstawie powieści Tadeusza Konwickiego. Spektakl reżyseruje Jarosław Tumidajski, scenografię przygotowuje Mirek Kaczmarek. Premiera odbędzie się 12 maja 2023 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie.

KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH to zapis wyjątkowej, bo pierwszej takiej wiosny w życiu, wiosny pełnej pragnień, pierwszego seksu i pierwszego alkoholu. Akcja jednej z najgłośniejszych powieści Tadeusza Konwickiego przenosi nas do przedwojennego Wilna, w którym poznajemy grupę maturzystów, a wśród nich dwoje szaleńczo w sobie zakochanych ludzi - Wicia i Alinę. Młodzi kochankowie chcą, by cały świat należał do nich i ich miłości, ale świat i historia mają wobec nich inne plany... Nad miastem rozbrzmiewają syreny alarmowe. Nadciąga wojna.

Jarosław Tumidajski o spektaklu: "KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH to nie tylko opowieść o kochaniu, to także, a może nawet przede wszystkim, opowieść o umieraniu, przemijaniu. Rzeczywistości opisanej przez Konwickiego patronuje schorowany, kaleki i zgorzkniały bóg stworzony na podobieństwo człowieka, bóg, który nie potrafi kochać i nie ceni życia. W takiego boga nie wolno wierzyć. Bo choć na końcu jest choroba i śmierć, to wcześniej jest też ta jedna wiosna, ta jedna miłość (nawet jeśli jest tylko złudzeniem), dla której warto żyć."

KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH
na podstawie powieści Tadeusza Konwickiego
Adaptacja i reżyseria: Jarosław Tumidajski
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Kostiumy: Krystian Szymczak
Światło: Katarzyna Łuszczyk
Muzyka: Dobrawa Czachor
Projekt plakatu: Julia Górka

W spektaklu występują: Adam Turczyk - Wicio, Katarzyna Borkowska - Alina, Magdalena Gorzelańczyk - Greta, Marcin Miodek - Engel, Janek Napieralski - Lowa, Jakub Nosiadek - Sylwek, Pan Henryk, Anna Kociarz - Matka, Krzysztof Matuszewski - Dziadek, Biskup, Magdalena Boć - Cecylia, Katarzyna Kaźmierczak - Olimpia, Piotr Łukawski - Nieznajomy.

Asystent reżysera: Piotr Łukawski
Inspicjent - sufler: Agnieszka Szczepaniak


Recenzja Trojmiasto.pl