stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
Kryzys
Początki grupy sięgają 1978, kiedy w Warszawie powstał zespół The Boors założony przez wokalistę/gitarzystę Roberta Brylewskiego, gitarzystę Piotra "Mrówę" Mrowińskiego, basistę Marka Iwańczuka oraz perkusistę Kamila Stoora. Od wiosny 1979 muzycy zaczęli występować pod nazwą Kryzys, a z grupą rozpoczął współpracę saksofonista Tomasz Świtalski Jesienią Stoora (później był jednym z założycieli grupy Deuter) na perkusji wymienił Maciej "Magura" Góralski. W 1980 muzycy wzięli udział w "I Ogólnopolskim Przeglądzie Nowej Fali" w Kołobrzegu, a później zagrali dwie trasy: po Śląsku (jedenastokoncertowa) i po Pomorzu (dziewięć koncertów).

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


W tym czasie Iwańczuka zastąpił Ireneusz Wereński z którym Kryzys dokonał kilku nagrań studyjnych w Toruniu (włączonych po latach w skład płyty 78-81) - przy udziale wokalisty Mirka "Szymona" Szatkowskiego (ex-Deadlock). Wiosną 1981 we Francji (bez zgody muzyków zespołu) ukazał się nakładem wytwórni Blitzkrieg Records (Barclay) album Kryzys w skład którego weszły nagrania dokonane rok wcześniej na koncercie w Domu Kultury w Ursusie oraz na próbie w warszawskim klubie "Amplitron"(jeszcze bez Wereńskiego - w nagraniach gościnnie wzięli udział basista Dariusz "Magik" Katuszewski (Atak; później Deuter) oraz grająca na klawiszach "Pyza" z zespołu Tilt[5]). Latem tego samego roku zespół wystąpił na festiwalu w Opolu oraz na sopockim Pop Session. Jesienią Kryzys rozpadł się wskutek problemów personalnych. Brylewski z Wereńskim i Tomaszem Lipińskim (ex-Tilt) utworzyli grupę Brygada Kryzys.

W 1985 na poltonowskiej kompilacji różnych wykonawców pt. Fala ukazała się piosenka "Mam dość"[1].

W 1994 nakładem wytwórni Gold Rock ukazał się album 78-81 - zawierający najbardziej znane utwory zespołu pochodzące z różnego okresu działalności zespołu.

W latach 2003-2006 ukazały się dwa tribute albumy Dolina Lalek: Tribute to Kryzys vol. 1 oraz Dolina Lalek: Tribute to Kryzys vol. 2 na których piosenki Kryzysu w swoich wersjach przedstawiły grupy m.in. tj. Dezerter, Pidżama Porno, T.Love czy Farben Lehre. Wydanie obu tych albumów skłoniło muzyków Kryzysu do reaktywacji zespołu na tę okazję. Brylewski (wokal, gitara), Góralski (perkusja), Katuszewski (gitara), Iwańczuk (gitara basowa), Świtalski (saksofon) wystąpili jednorazowo na koncercie w warszawskim klubie "CDQ" 15 marca 2006. Latem 2008 grupa wystąpiła również na festiwalu w Jarocinie. W 2009 muzycy występowali w składzie: Brylewski (wokal, gitara), Góralski (perkusja), Aleksander Korecki (saksofon), Martyna Załoga (gitara basowa), Andrzej "Lalin" Kasprzyk (gitara)[6]. Wiosną 2010 nagrali album Kryzys komunizmu, który ukazał się w maju.

Mr Zoob
Zespół powstał w 1981 r. w Koszalinie. Pierwszy skład stanowili: Jakub Grabski (bas), Jacek Paprocki (gitara), Jerzy Charkiewicz (gitara), Waldemar Miszczor (perkusja, autor tekstów), Grzegorz Rewers (saksofon). Następnie Charkiewicza zastąpił na gitarze Waldemar Lech, dołączył także Andrzej Donarski - wokalista i gitarzysta grupy Zespół Parkinsona. Pierwszy występ odbył się w grudniu tegoż roku w studenckim klubie "Nurt". Zespół został zaproszony na sesję nagraniową pierwszego demo, a następie do zagrania na eliminacjach do Festiwalu w Opolu, czyli w OMPP (Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki). Zespół zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Polskiego Radia, Tonpressu, Pagartu itd. Pierwszy duży koncert grupa zagrała w Hali Ludowej we Wrocławiu z zespołami Lady Pank, Klaus Mitffoch. Latem 1984 r. Mr. Zoob brał udział w FAMIE, w "Kabaretonie" Macieja Zembatego, a także w festiwalu w Jarocinie.Późną jesienią 1984 r. z zespołu odeszli:Andrzej Donarski i Jakub Grabski.Ich miejsce zajęli :basista-Piotr Ortel i wokalista-Grzegorz Radzimski W 1985/1986 zespół nagrał materiał na pierwszą płytę To tylko ja. Następnie rozpadł się.

W 1993 r. zespół reaktywował się w zmienionym składzie. Do zespołu dołączył: Łukasz Poprawski-saksofon. W 1994 r.perkusistę Waldemara Miszczora zastąpił Tomasz "Tośka" Szeląg (z zespołu Gdzie Cikwiaty) a w 1995 do grupy dołączył saksofonista Marcin "Dzidzia" Zabrocki, z którymi zespół nagrał w 1998 r. drugą płytę zespołu Czego się gapisz?. W tym samym roku odbył się też benefis 15-lecia Mr. Zooba z udziałem zespołów Voo Voo i Raz Dwa Trzy. W roku 1998 odszedł z zespołu Jacek Paprocki i początkowo zespół grał z jednym gitarzystą-Gilmurem.W 2001 roku w miejsce Jakuba Grabskiego pojawił się Arkadiusz Wójcik-bas i dołączył Witold Poprawski-saksofon a w 2002 Paweł Tomaszewski-gitara,którego w 2004 roku zastąpił Przemysław Śledź-Śledziuha.W roku 2005 w zespole pojawił się ponownie Waldemar Miszczor-perkusja i Paweł Postaremczak-saksofon,którego w roku 2008 zastąpił Artur Orłowski. Na początku 2007 zespół nagrał materiał na nową płytę zatytułowaną Moja głowa. Zawiera ona kilka starszych kompozycji w nowych aranżacjach oraz nowy materiał, który powstał w ciągu ostatnich dwóch lat, nieprezentowany wcześniej na koncertach. Płytę promuje singel "NieAmeryka" prezentujący nowe, odświeżone, nieco ostrzejsze brzmienie zespołu. Przemysław Śledź odszedł z zespołu w grudniu 2008 r. i w jego miejsce ponownie wrócił do zespołu gitarzysta z pierwszego składu-Jacek Paprocki.W czerwcu 2009 roku odszedł z zespołu Andrzej Donarski-wokalista,który założył razem z Przemysławem Śledziem nową formację -"MISTER zU.B." W drugiej połowie 2009 roku. zespół doświadczył istotnych zmian. Do grupy dołączyli: nowy wokalista - Radek Czerwiński oraz gitarzysta - Grzegorz Jóźwik. Obecnie trwają prace nad nowym albumem zapowiadanym na pierwszą połowę 2010 roku. Pierwszy singiel, "Dotykaj mnie", ukazał się 27 grudnia 2009 roku.