Literacki Sopot i Jacek Komuda Biblioteka Sopocka Sopot Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Literacki Sopot i Jacek Komuda

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jackiem Komudą. Pierwsza szabla polskiej literatury. Uczestnik wyprawy na Moskwę, opis jego peregrynacji można przeczytać w pamiętnikach zatytułowanych "Samozwaniec".

Pisarz, niezależny historyk, autor powieści historycznych i fantastycznych, których akcja rozgrywa się w Rzeczpospolitej szlacheckiej i w XV-wiecznej Francji. Wierny prawdzie, nie stroni od brutalnych, mocnych kart historii. Woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc.

Wskrzesza dawne obyczaje, postaci, zapomniane miejsca. Jego bohaterowie to ludzie miotani namiętnościami, a nie papierowe ideały.

Nakładem Fabryki Słów wydał następujące powieści: Wilcze gniazdo (2002), Bohun (2006) poświęcony największej klęsce Rzeczpospolitej w wojnach z Kozakami, Czarna szabla i Diabeł Łańcucki (2007) odtwarzające wielokulturowe XVII-wieczne Bieszczady, Galeony Wojny (2007) nawiązujące do walk polskie floty za czasów Zygmunta III Wazy i piracką Czarną banderę (2008) opisująca brutalny świat korsarzy i buntowników: Imię Bestii (2005) i Herezjarchę (2008) zbiory poświęcone Franciszkowi Villonowi oraz Samozwaniec (2009, 2010, 2011), pierwsze trzy tomy cyklu "Orły na Kremlu".