Maria Peszek koncert SCG Stocznia Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Maria Peszek koncert

Na scenie wystąpi Maria Peszek wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka, ikona buntu przeciwko ograniczeniom wolności, która w artystycznej formie odniesie się do idei wpisanych w program ŚWIĘTA WOLNOŚCI I DEMOKRACJI: wolności, demokracji, praw człowieka, równości.

Relacja z imprezy

Zaczynała jako aktorka, przez 10 lat grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc wiele nagradzanych kreacji. Współpracowała m.in. z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała cztery albumy solowe: miasto mania (2005), maria Awaria (2008), Jezus Maria Peszek (2012) oraz Karabin (2016). Każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem, czyniąc Marię Peszek jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Maria Peszek jest uznawana za ikonę buntu przeciwko ograniczeniom wolności. Podczas swoich koncertów wielokrotnie porusza tematy polskości, tradycyjnych ról społecznych, religijności, prawa do inności, własnych wyborów. Założenie na ramię tęczowej opaski podczas koncertów w 2019 roku, m.in. z zespołem Trebunie Tutki, to wyraz jej solidarności ze środowiskiem LGBT. Podczas koncertu w Gdańsku usłyszymy również utwory z ostatniej płyty Karabin. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali, bo strach i wolność to wykluczające się słowa mówi Maria Peszek.

Zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach. Laureatka prestiżowych nagród m.in.: Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech Gazety Wyborczej i Fenomenu Przekroju. Przez pięć lat prowadziła w Radiu Roxy swój autorski program Radio Maria.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 zł
bilety dostępne: https://tickets.b90.pl/pl/event/457/maria-peszek

Sprzedaż rusza 11 sierpnia