stat
Wydarzenie już się odbyło

Międzynarodowe seminarium

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy "Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP, rozwojowe start-upy oraz osoby zainteresowane pozyskaniem zagranicznych partnerów biznesowych do udziału w międzynarodowym seminarium poświęconym rynkowi chińskiemu i zagranicznej współpracy biznesowej. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca w Gdańsku, w siedzibie Business Link Trójmiasto w Olivia Business Centre.

paź 20

niedziela, g. 16:00

Gdynia,
bilety 20 zł
paź 20

niedziela, g. 9:00

bilety 350 zł
Chiny to według niektórych kolebka współczesnej cywilizacji, a bezsprzecznie jedna z największych gospodarek świata z roku na rok umacniająca swoją pozycję i największy partner gospodarczy Polski w Azji. Zgodnie z danymi GUS za ubiegły rok obroty w polsko-chińskiej wymianie handlowej wyniosły blisko 25 mld dolarów. I choć polski eksport stopniowo rośnie, to import jest wciąż prawie 10-krotnie większy. Tymczasem według prognoz Economist Intelligence Unit już za 10 lat wartość PKB Chin będzie wyższa niż Stanów Zjednoczonych. W obliczu takich perspektyw, dla polskich przedsiębiorców to doskonała okazja, by już nie tylko bacznie obserwować dynamiczne zmiany, ale aktywnie rozszerzać swoją działalność właśnie na tym rynku.

Jak zatem nawiązać współpracę z chińskimi partnerami biznesowymi? Jak założyć i prowadzić firmę w Chinach? Jakie są możliwości i bariery wejścia na rynek w Państwie Środka? Jak skutecznie negocjować z chińskimi przedsiębiorcami? Na te i inne pytania odpowiedzą polscy i chińscy specjaliści zaproszeni do udziału w seminarium.

Seminarium "Sukces bez granic, czyli jak podbić chiński rynek" organizowane jest w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.

PROGRAM:
09:00 - 09:30 
Rejestracja
09:30 - 09:45
Powitanie uczestników
09:45 - 10:45
Przegląd gospodarki chińskiej
Od czego zacząć współpracę z chińskim kontrahentem? Poszukiwanie chińskiego partnera biznesowego - podstawowe zasady
Źródła informacji dla przedsiębiorców
Bartłomiej Nowakowski, Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej
10:45 - 10:55
Przerwa kawowa
10:55 - 11:55

Działalność gospodarcza w Chinach - wybrane aspekty prawne
Marta Dargas, Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej
11:55 - 12:05
Przerwa kawowa 
12:05 - 13:05
Eksport do Chin - podstawowe zagadnienia.
Możliwości i bariery wejścia na rynek chiński.
Finansowe i pozafinansowe narzędzia wspierania eksportu.
Marta Dargas, Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej
13:05 - 13:15
Przerwa kawowa
13:15 - 14:30
Chińska kultura biznesu i zwyczaje biznesowe w Chinach.
Jak skutecznie negocjować z chińskim partnerem?
Zagadnienia międzykulturowe.
Weifeng Su, Marta Majcherczyk, Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej
Fu Haifeng, Uniwersytet Gdański
14:30 - 15:00
Eksportuj już dziś dzięki narzędziom sieci Enterprise Europe Network!
Rafał Kruczkowski, Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network
15:00 - 15:30
Pytania do ekspertów, networking


PREEGENCI:
Bartłomiej Nowakowski - prezes zarządu Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej sp. z o.o., absolwent Wydziału Transportu Morskiego WSE w Sopocie. W latach 1969-1972 pracownik Przedsiębiorstwa Spedycji Międzynarodowej C. Hartwig w Gdańsku. W latach 1972-1979 pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Transportu Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego (Instytut Ekonomiki Handlu Zagranicznego). Współautor m.in 4 podręczników akademickich z zakresu spedycji międzynarodowej i krajowej wydanych przez Uniwersytet Gdański. Od 1979 r. do 2014 r. zatrudniony w Chipolbrok Chińsko-Polskim Towarzystwie Okrętowym S.A., w tym w latach 1987-1992 oraz 1995-1998 jako szef biura Chipolbrok w Pekinie.

Marta Dargas - wiceprezes zarządu Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej sp. z o.o., prawnik, stypendystka China Youth University of Political Sciences (中国青年政治学院) w Pekinie, współautorka pierwszego polskiego tłumaczenia Konstytucji Chińskiej Republiki Ludowej, od stycznia 2012 r. współpracownik Centrum Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego, autorka licznych publikacji naukowych na temat chińskiego systemu prawnego. Jako jeden z ekspertów uczestniczyła w debacie z członkami delegacji Komisji ds. Legislacyjnych Stałego Komitetu Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych oraz Komisji ds. Prawnych Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych w Trybunale Konstytucyjnym.
Sun Weifeng (孙伟峰) - tłumacz, współpracownik Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej, pochodzi z leżącego na Północnym-Wschodzie Chin Harbinu.

Fu Haifeng (傅海峰) - sinolog, wykładowca akademicki, specjalista Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej, pasjonat ekonomii i biznesu, pochodzi z okolic chińskiego miasta Dalian, od wielu lat mieszka w Europie.

Marta Majcherczyk - sinolog, tłumacz języka chińskiego, specjalista Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej sp. z o.o. ds. koordynacji projektów, stypendystka China Youth University of Political Science ( 中国青年政治学院) w Pekinie. Ukończyła zaawansowany kurs biznesowego języka chińskiego na University of International Business and Economics (对外经济贸易大学) w Pekinie.
Rafał Kruczkowski - koordynator pomorskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość". Doświadczony trener i wykładowca, nauczyciel akademicki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Specjalista w zakresie akceleracji, a także organizacji formalno-prawnej podmiotów gospodarczych na wczesnym etapie rozwoju.

DLA KOGO:
Spotkanie jest adresowane do pomorskich przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP, prężnie rozwijających się start-upów planujących rozwój międzynarodowych projektów oraz osób zainteresowanych międzynarodową wymianą handlową i pozyskaniem zagranicznych partnerów biznesowych.

KIEDY I GDZIE:
Seminarium odbędzie się 14 czerwca (wtorek) w Gdańsku, w siedzibie Business Link Trójmiasto w Olivia Business Centre przy Al. Grunwaldzkiej 472, Olivia Gate A, poziom I.

REJESTRACJA:
Wstęp wolny, aby wziąć udział w seminarium należy się zarejestrować poprzez formularz na stronie: https://bit.ly/SukcesWChinach_EEN
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

INFORMACJE:
Więcej informacji o seminarium pod numerem tel. 796 704 730, e-mail pawel.gruszkowski@swp.gda.pl.