stat
Impreza już się odbyła

Mistrzowskie warsztaty tańca z Katarzyną Skawińską i Andrzejem Morawcem

Sopocki Teatr Tańca i Teatr na Plaży zapraszają na MISTRZOWSKIE WARSZTATY TAŃCA.

paź 19

sobota, g. 15:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 26

sobota, g. 11:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł
Program warsztatów:
piątek 16 września:
16.00 - 18.00 warsztat z Andrzejem Morawcem
18.00 - 20.00 warsztat z Katarzyną Skawińską

sobota 17 września:
10.00 - 12.00 warsztat z Katarzyną Skawińską
12.00 - 14.00 warsztat z Andrzejem Morawcem

niedziela 18 września:
10.00 - 12.00 - warsztat z Katarzyną Skawińską
12.00 - 14.00 - warsztat z Andrzejem Morawcem

Trzy dni z Katarzyną Skawińską (Kraków) i Andrzejem Morawcem (Gdańsk), to wyjątkowe spotkanie na dopracowanie swojej techniki tanecznej i ogromną taneczną przyjemność.

Warsztat jest przeznaczony dla tancerzy na poziomie zaawansowanym i średniozaawnasowanym.

Sylwetki pedagogów:
Katarzyna Skawińska
- choreograf (teatr, film) i nauczyciel tańca współczesnego, założycielka Teatru Tańca DF, prezes Stowarzyszenia Teatr Tańca DF. Ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w Kulturze na UJ w Krakowie Pierwsze doświadczenia tanecz­ne zdobywała w Krakowie w Teatrze Tańca KONTRAST Jacka Tomasika, w zespole Profesor Janiny Strzembosz - uczennicy Isadory Duncan oraz w szkole Ruth Page w Chicago.

W 1990 roku założyła Teatr Tańca DF, dla którego stworzyła około czterdziestu au­torskich przedstawień tanecznych. Jej choreografie były wielokrotnie nagradzane na festiwalach tańca w Polsce i za granicą. Zasadą pracy choreografa jest otwartość na współpracę z przedstawicielami innych dziedzin sztuki.

Jako pedagog Skawińska współpracuje z wieloma ośrodkami w kraju, wykładając w ramach kursów oraz warsztatów technikę tańca współczesnego i kompozycję dla tancerzy, aktorów i instruktorów tańca. Katarzyna Skawińska jest również autorką licznych projektów edukacyjno-artystycznych. Współzałożycielka i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego w Bytomiu; współzałożycielka Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej; członkini International Dance Council-CID UNESCO (od 2004).

Współpracuje też z wieloma instytucjami kultury m.in.: Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska, Nowohuckie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Sztuki Edukacji Artystycz­nej, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Zespół Pie­śni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA.

Otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za pracę pedagogiczną i artystyczną oraz nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa.

Andrzej Morawiec
- doktor sztuki, tancerz, pedagog, choreograf. Absolwent bytomskiej Państwowej Szkoły Baletowej oraz Leningradzkiego Instytutu Kultury na wydziale Choreografii i Pedagogiki Baletu. Tańczył w zespole baletu Państwowej Opery Śląskiej i Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, gdzie jednocześnie zajmował się asystenturą i repetycją prac choreografów zagranicznych. Występował gościnnie w Gdańskim i Kieleckim Teatrach Tańca. Był instruktorem i choreografem Sekcji Akrobatyki Sportowej AZS AWF w Katowicach i wykładowcą katowickiej Państwowej Akademii Muzycznej na wydziale Rytmiki. Wcześniej, pedagog tańca klasycznego i współczesnego oraz twórca licznych prac choreograficznych dla Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, prezentowanych w kraju i za granicą. Tam też założył Tom Bombadil Dance Company, a choreografia Loa w wykonaniu tego zespołu zdobyła wyróżnienie II Gdańskich Debiutów Młodych Choreografów w 1997 roku.

Od września 2001 roku nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Wykładowca metodyki nauczania tańca współczesnego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Współtworzył "Trójmiejską Korporację Tańca" zrzeszającą najlepszych tancerzy związanych z Trójmiastem, w ramach, której realizował się głównie jako tancerz solowy. Jego choreografie były wystawiane na scenach różnych teatrów w Polsce - między innymi: Jeden dzień pełen: myśli... słów... i ciszy w Państwowej Operze i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Kartka z albumu - XVIII Warsztaty Operowe w Tatrze Wielkim w Poznaniu, Na szkle malowane w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Loa i Ubidojne Wachełka w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu, P®UDER-ja w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, Zwłoki dla Teatru Dada von Bzdülöw w Gdańsku, "Do It" w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku, Sarny i "Cztery tańce" do muzyki Karola Szymanowskiego w Kieleckim Teatrze Tańca, w spektaklu Jak wam się podoba w Teatrze Polskim w Warszawie, reżyseria Jarosław Kilian, Sny o wolności z okazji XXX-lecia NSZZ Solidarność w Stoczni Gdańskiej. Trzy utwory w dawnym stylu do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Repertuar solowy: Co mi w duszy gra - II Ogólnopolski Festiwal Sztuki Estradowej - Warszawa 2001, Ociec, Tancerz - Anex _Solo Dance Festival, Podusia, Kamol, Do It - duet minus 1 - Trójmiejska Korporacja Tańca. Laureat nagrody PEGAZA za zdobycie I miejsca na I Krajowym Konkursie Promocji Artystycznych - Łódź 2000, w kategorii Taniec i II nagrody na II Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej - Warszawa 2001, w kategorii Ruch sceniczny, za choreografię Co mi w duszy gra.

W 2005 wyróżniony przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Nagrodą Indywidualną II stopnia, za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. W 2014 odznaczony odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zgłoszenia:
rezerwacje.stt@gmail.com

W nagłówku prosimy umieścić:
WARSZTATY Skawińska i Morawiec
lub
WARSZTATY Skawińska
WARSZTATY Morawiec
w zależności od wybranych zajęć.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, prosimy wpłacać na konto:
DANCE [SIC!] ASSOCIATION
ul. Oskara Kolberga 31/20, 81-881 Sopot
Polska
NIP: 585-13-98-175
REGON: 192815546
Millenium Bank nr rachunku 85 1160 2202 0000 0001 4375 9094

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    150-250 zł
Karnet na wszystkie zajęcia (12 godzin zajęć): 250 zł
Karnet na wybrany warsztat jednego pedagoga (6 godzin zajęć): 150

Tancerze biorący wcześniej w co najmniej dwóch warsztatach z cyklu Spotkania ze Sztuką Tańca, mają zniżkę 25 zł warsztat.