stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Jarmark Św. Dominika 2024
PATRONAT

Najgorszy człowiek na świecie - Kino Ołowianka

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na kolejny sezon pokazów z cyklu Kino Ołowianka w samym sercu Gdańska, na wyspie Ołowianka.

27.07.2023, godz. 21:30, Najgorszy człowiek na świecie
reż. Joachim Trier, Norwegia, 2021, 128 min.


Nominowana do Oscara w dwóch kategoriach (Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny) figlarna, zabawna i nieprzewidywalna historia miłosna. Opowieść o Julie, która u progu trzydziestych urodzin stara się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe to jeden z najlepszych filmów roku w zestawieniach takich redakcji jak Vanity Fair, Time, IndieWire, Variety, The Guardian oraz Sight and Sound. Prawdziwym olśnieniem sezonu jest gwiazda filmu Joachima Triera, Renate Reinsve, która za swoją rolę otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz nominację do Satellite Awards i Europejskiej Nagrody Filmowej.

Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

Mecenat / współfinansowanie: Miasto Gdańsk
Organizacja: Fundacja Nowa Strefa Kultury
Główny partner organizacyjny: Jarmark św. Dominika, Amber Expo
Partnerzy: KINOPRO - pokazy kina plenerowego, City Meble, Eurotrend Systemy Audiowizualne, EPSON, Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa
Patronat medialny: Trójmiasto.pl, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane 24, Chillizet